Намален слух при гнойна ангина - случвало ли се е на някой?

  • 3 656
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 625
Голямата ми дъщеря на 3.5 г. е с гнойна ангина с налепи от дясно на гърлото. Изписаха и Аугментин - това и е първия антибиотик който пие. Днес е 5 ден и сутринта ми направи впечатление, че слабо чува с дясното ухо. С лявото ми се струва че чува добре. Обадих се много притеснена на педиатърката и тя ми каза, че било от заболяването. Да изчакам детето да изпие антибиотика, после да мине една седмица и тогава ще видим как е слуха. До сега не съм забелязала да не чува детето - чуваше си идеално! По принцип имам доверие на педиатърката си, но се оплаках на една приятелка, тя звънала на позната УНГ и тя и казала да заминавам директно на лекар, защото това не било нормално и можело да доведе до оглушаване. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?

П.С. Може би темата ми не е за тук, но се надявам че тук четат повече майки, а наистина съм много притеснена!

# 1
  • Мнения: 1 516
Не се чуди - отиди на специалист УНГ. 
А как установи ,че не чува ?

# 2
  • София
  • Мнения: 625
След доста опити. Когато говоря от едната и страна всичко е на ред, чува прекрасно. Ако говоря тихо от другата въобще не реагира, ако е по-силно чува. Ако съм зад гърба и и говоря тихо не ме чува!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 740
За твое успокоение заведи дъщеря си на преглед при УНГ специалист. Ако лекарят сметне за нужно ще ви изпрати за аудиограма.
Сега прочетох за отит-ите. Заминавай към УНГто. Дияна има доста оти-и зад гърба си. Преди време и на мен ми се струваше, че има леко занижен слух. Но аз не съм лекар, не мога да преценя. Слава богу след прегледа всичко беше наред.

# 4
  • Мнения: 1 516
Звучи тревожно . Не се бави - в болниците има дежурни УНГ...

# 5
  • Мнения: 750
Напълно е нормално да оглушее. Заведи я при специалист да я погледне!

Аз на дърти години изкарах една тежка гнойна ангина - резултатът от нея е оглушаване в много голяма степен и на двете уши. Казвам ти го не, за да те плаша, а да си имаш едно наум.

# 6
  • София
  • Мнения: 625
Да ми препоръча някой добър специалист? Къде да я заведа ИСУЛ, първа градска или някъде другаде?

# 7
  • Мнения: 9 814
Не бих чакала да свърши приема на антибиотика. Заведи я на УНГ.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 740
Дияна съм я водила при д-р Петров, от МВР б-ца, работи с касата. Беше ми препоръчан от личната лекарка на щерката.

# 9
  • Мнения: 4 555
Аз като човек, който с години е обикалял УНГ докторите искам да ти препоръчам ИСУЛ. Там са най-добрите УНГ специалисти.

# 10
  • Мнения: 1 516
Бяхте ли на лекар? Как е детенцето?

# 11
  • София
  • Мнения: 625
Бяхме на лекар в ИСУЛ. Оказа се, че има събрала се течност зад тъпанчетата. Предписа капки за нос и едни упражнения. След 7 дни пак на преглед.
Благодаря на всички, които се включиха в темата!   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 237
Мога да споделя личен опит.Като малка непрекъснато боледувах от ангини,в резултат на което сега чувам малко по-слабо.Освен това и викам като говоря.Хората ми правят забележка че говоря високо,но аз не се чувам и си мисля че говоря нормално.... Sad Заведи я на УНГ и си изяснете състоянието и.Дано всичко е наред  Hug

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз като човек, който с години е обикалял УНГ докторите искам да ти препоръчам ИСУЛ. Там са най-добрите УНГ специалисти.

да, там има добри специалисти, но не и по УНГ въпроси.
Детето ти е временно с намален слух. Ако не вземеш мерки, нещата могат да се задълбочат. Течност не би трябвало да има зад тъпанчето, нито то да е хлътнало.
При кой д-р бяхте не преглед в ИСУЛ?

# 14
  • София
  • Мнения: 625
При д-р Попов!
Какви мерки трябва да се вземат според теб?

Общи условия

Активация на акаунт