Как да върна обичта му?

  • 2 908
  • 38
  •   1
Отговори
И аз пускам темата анонимно. Не защото е пързалка, а за да не бъда разпозната.
Историята - женени сме от 2 години, имаме прекрасно хлапе. Аз съм втората съпруга. От първата няма деца. Има само един нещастен брак, в който е вложил много, но е получил само болка и унижение.
Аз бях неговата гордост - хубава, умна, жената, която го дари с дете. Той ме обичаше. Твърди, че още ме обича. Постигна много в последните 2 години. Смея да твърдя, че заслугата в голяма степен е моя. Аз бях тази, която го подкрепяше и го убеждаваше, че от него има смисъл и може да стигне далеч.
Всеки ден ми показваше, че за него няма нищо по-важно от това да сме заедно. До скоро.
Работата го погълна. Изцяло. От работа няма време за нищо. Не ходим никъде заедно. На 8 март го молих цял ден да отидем някъде, накрая все пак отидохме и през цялото време обясняваше колко по-добре щеше да бъде ако си бяхме останали вкъщи.
Аз непрекъснато го отрупвам с внимание - често му купувам разни малки подаръчета, правя му страхотни изненади за различни поводи. От негова страна - нищо. Само приказки колко е изморен, колко срещи е имал и колко ще има утре.
Често пътува в командировки из страната с колежка. Мислех, че имат връзка (имах конкретни повводи да го мисля). Разбрах и съм сигурна, че съм се лъгала.
Вечер не говорим. Гледаме телевизия. Секс правим ако аз поема инициативата. До преди няколко месеца беше ненаситен.
Твърди, че ме обича. Правим опити дори за второ дете. Но тази обич, за която говори, не я усещам в действията му, в поведението му. Не искам да бъда мнителна. Никой не обича мнителните хора. Искам да го накарам да ме забележи отново. Как?????

# 1
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Мисля, че двете години майчинство са ти дошли в повече Wink

# 2
Когато няма какво да кажеш, не казвай нищо. За сведение само - бях в майчинство 9 месеца. Детето ми още няма 2 години.

# 3
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Оп-паааа, ето какъв бил проблема Crazy
Нервите, нервитееее, овладей ги и всичко ще си дойде на мястото Mr. Green

# 4
Грудка, благодаря ти все пак. Явно си измислям проблеми...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Едва ли си ги измисляш, щом пишеш тук.
Малко клиширано, от форума, но...
Ти на него каза ли му всичките тези думи? Сподели ли как се чувстваш или таиш всичко в себе си?
За мен това е рутината на ежедневието. Може да се разчупи, стига да имаш желание и воля за това.

# 6
Да, казвала съм му ги. Той не иска да слуша. За него проблем помежду ни не съществува. Не иска да говорим, защото го натоварвам без причина. Казва, че ако искам да се чувствам обичана, ще си запише в органайзера да му напомня всеки ден да ми се обажда (както правеше до скоро без да се чувства задължен). За мен това изказване е просто още едно доказателство, че не всичко е наред...

# 7
  • Мнения: 1 849
Гостенке, мъжете са такива когато са изморени. Те по принцип не обичат да говорят, а какво остава като са претоварени... Дори и аз като съм уморена, може да ме закараш на най-красивото и романтично място, ще гледам тъпо и ще си мисля за проблемите които имам... Мъжете мразят мрънкащи жени, като начало промени това. Виж дали за тези две години отговорностите на съпруга ти са се повишили и тогава решавай, дали от умора се държи така или не те обича....

# 8
  • София
  • Мнения: 13 200
Гостенке, мъжете са такива когато са изморени. Те по принцип не обичат да говорят, а какво остава като са претоварени... Дори и аз като съм уморена, може да ме закараш на най-красивото и романтично място, ще гледам тъпо и ще си мисля за проблемите които имам... Мъжете мразят мрънкащи жени, като начало промени това. Виж дали за тези две години отговорностите на съпруга ти са се повишили и тогава решавай, дали от умора се държи така или не те обича....

И аз така мисля. Също така мисля, че бракът ви (или връзката) навлиза в рутината. Не пишеш колко време сте заедно, но аз съм с моя мъж вече 15 г. и мога да те уверя, че нещата сега не са такива каквито бяха в началото. Една връзка се видоизменя, има си такива кризи като вашата и после нещата се уталожват. Аз също мисля, че си поизнервена. Също така не искам да се бъркам, но моето мнение е, че при напрегнати отношения не е време за правене на дете. Когато имаш още едно дете нещата ще ти се видят още по-черни. Истината е, че в днешно време хората трябва да работят много и нямат време да се виждат. Това натяга обстановката. Аз си бях волна птичка преди да имам дете.. ела сега да ме видиш  Twisted Evil Ядосвам се и се дразня на най-невероятни неща. Още повече се изнервям, заради това, че малко се виждаме с мъжа ми. Обаче четейки тук из форума стигам до извода, че сегашния живот е напрегнат и трябва да правим много компромиси, за да върви семейството.

# 9
  • Мнения: 641
....Аз непрекъснато го отрупвам с внимание - често му купувам разни малки подаръчета, правя му страхотни изненади за различни поводи. От негова страна - нищо. Само приказки колко е изморен, колко срещи е имал и колко ще има утре.
...... Искам да го накарам да ме забележи отново. Как?????

Спри да му обръщаш такова внимание , да го глезиш и дондуркаш. Може би вече те приема за даденост. Като усети липсата на внимание и нежност може да му светне крушката.

# 10
  • Мнения: 281
Гостенке, мъжете са такива когато са изморени. Те по принцип не обичат да говорят, а какво остава като са претоварени... Дори и аз като съм уморена, може да ме закараш на най-красивото и романтично място, ще гледам тъпо и ще си мисля за проблемите които имам... Мъжете мразят мрънкащи жени, като начало промени това. Виж дали за тези две години отговорностите на съпруга ти са се повишили и тогава решавай, дали от умора се държи така или не те обича....


 Peace

# 11
  • Мнения: 750
Бракът ви е приключил.Трябва ти време да го разбереш.
Второ дете не правете,то няма да ви сплоти.
И стига само ти си се борила за Него.Нека и той да покажа,че му пука.Ако не.....всеки от където е!
Аман от такива мъже дето карат жените си да страдат! Twisted Evil
После,що имало лизбийки!
Горе главата мила!Дръж се така като той се държи и ако е умен,ще се сети за какво иде реч! Wink

# 12
  • Мнения: 340
Мдаа, и аз мисля, че имате реален проблем, който застрашава връзката ви.  Мъжът ти, един вид, ти изневерява, но не с колежката, а с работата.  Не вярвай на тези, които ще те успокоят, че всички връзки стават такива с времето, от рутината.  И ние с мъжът ми сме заедно от 15 години, но рутината не ни кара да не си обръщаме внимание.  Напротив, звъним си по няколко пъти на ден и ако ни се отдаде случай да оставим детето на някоя баба, моментално излизаме заедно и се чустваме като 18-годишни гаджета /е, без натискането по трамвайните спирки--вече не го намираме за толкова забавно/.

Мисля, че причината за отчуждаването ви е, че ти си изцяло външен човек спрямо работата му, а неговата енергия отива главно там.  Разпитвай го повече за работата му-- нека да ти разказва за срещите си, за трудностите и за успехите.  Просто ви трябват общи теми за разговор за да станете пак близки.  И тъй като вероятността той да иска да слуша за всекидневието на бебето е сигурно малка, говорете за работата му...

И още един съвет, не му мрънкай и не изисквай от него да ти организира изкуствени изненади.  На сила хубост не става...

Успех!

# 13
  • Мнения: 2 556
Единственото притеснително за мен е факта, че сега човека не налита за секс, след като доскоро е правил това. Това е супер странно. Не знам колко си сигурна за колежката, аз ако там съм уверена, че няма нищо, друга трагедия не виждам конкретна. Не знам какво имаш предвид под "не си говорим", сигурно преувеличваш малко. Моят мъж също изобщо не обича да ходи по заведения, и аз ако го заведа, ще е кажи-речи насила, затова по заведения - вкл. на 8 Март - си ходя с приятелки.

Според мен човека наистина работи здраво и ако не е имал авантюра с колежката, аз проблем не виждам (явно има неща, които ти си усещаш, но погледнато отстрани, аз не ги виждам.)

# 14
Според мъжете са по - емоционално зависими от жените , стресът и многото работа го съсипват.Сексът в един момент май омръзва, или пък се стрхуват да не се изложат, особено ако наистина са ангажирани с работа и проблеми около нея.
А най хубавото за теб е да се промениш, дори насила , наложи си го - спри подаръците , започни да излизаш , намери си хубав beauty centre  и това със сигурност ще привлече вниманието му .
Остани си мила , и отговорна , но мисли за себе си - като те види направена и поддържана , 100 % ще се сети защо  е с теб и защо е щастлив с теб!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт