Мами, какво ли става с детенцето ми

  • 3 648
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 530
Здравейте, мами! Притеснена съм. Утре сме на лекар, макар че тук в нашия град са едни... Преди 2 седмици едногодишната ми дъщеря боледува от грипа, изкара го доста тежко. От миналата седмица забелязвам,че от време на време леко се затопля и й меря температурата. Понякога вдига 37.1 и след минутки вече е на 36.7. Много съм притеснена на какво ли може да се дължи това. Днес й пуснахме изследвания, всичко е в норма според мен, но едва утре сме на лекар. Междудругото СУЕ е 13, незнам дали това е нормално. Диференциално броене обаче сме пропуснали. Много ме притеснява тази температура, нашите лекари казват: "Еми прегряла се" и толкоз. Според вас на какво може да се дължи, на някой случвало ли му се е?

# 1
  • Мнения: 9 814
Недоизлекуван грип.

# 2
  • Мнения: 1 691
Ехо от грипа е това. С малкия не ми се е случвало, слава богу, но аз преди години поддържах такава температура след някакъв грип в течение на около 2 месеца. Нищо страшно няма.

# 3
  • Мнения: 814
37.1 С не е висока температура, особено за малко дете. Високата е над 37.5 С.
А резките колебания (както ти казваш "след минутки") може да се дължат на недотам надежден термометър (аз луда съм ставала от термометри - живачни, електронни, всякакви). И как я мериш? На сина ми съм му мерила с разлика от 1 градус през 5 минути с различни термометри  Shocked
Ако детето не е сънливо, отпаднало, без настроение и т.н. не мисля, че има за какво да се тревожиш Peace   

# 4
  • далечно
  • Мнения: 1 029
споко:  при нас под 38.5 ректална температура не дават нищо (от която се вади 0.5 градуса за как-се-казваше-другата-под-мипница). Т.е. по мишницата до 38 си е ок. В БГ от всяко кихане се правят трагедии - сега за 0.4 градуса - как си ги забелязала  Shocked

# 5
  • Мнения: 4 753
Само СУЕ-то ми е малко съмнително  newsm78 не знам дали от грипа се променя  newsm78 то май това си е нормалното, не мога да разбера, колко трябва да е на дете  newsm78

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 22:29 от stelt77

# 6
  • далечно
  • Мнения: 1 029
а какво е СУЕ и диференциално броене  newsm78 чак да не повярва човек как другаде също се гледат деца без такива знания ooooh!

# 7
  • Мнения: 4 451
37.1 не е никаква температура. Спокойно, според мен всичко е на ред. Имай малко повече доверие на лекарите.

# 8
  • Мнения: 4 965
а какво е СУЕ и диференциално броене  newsm78 чак да не повярва човек как другаде също се гледат деца без такива знания ooooh!

И не само другаде. Аз съм в България и нямам особено понятие за какво става дума.
Ама аз под 38,5 градуса изобщо не правя нищо и децата ми досега дори не са чували за съществуването на АБ.

37.1 С не е висока температура, особено за малко дете. Високата е над 37.5 С.
А резките колебания (както ти казваш "след минутки") може да се дължат на недотам надежден термометър (аз луда съм ставала от термометри - живачни, електронни, всякакви). И как я мериш? ...
...
Ако детето не е сънливо, отпаднало, без настроение и т.н. не мисля, че има за какво да се тревожиш Peace  

 Peace

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 09:40 от azaf

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 199
а какво е СУЕ и диференциално броене  newsm78 чак да не повярва човек как другаде също се гледат деца без такива знания ooooh!

И не само другаде. Аз съм в България и нямам особено понятие за какво става дума.
Ама аз под 35,5 градуса изобщо не правя нищо и децата ми досега дори не са чували за съществуването на АБ.

37.1 С не е висока температура, особено за малко дете. Високата е над 37.5 С.
А резките колебания (както ти казваш "след минутки") може да се дължат на недотам надежден термометър (аз луда съм ставала от термометри - живачни, електронни, всякакви). И как я мериш? ...
...
Ако детето не е сънливо, отпаднало, без настроение и т.н. не мисля, че има за какво да се тревожиш Peace   

 Peace
Аз също мисля, че 37.1 не е нищо. Аз под 38 - 38,5 нищо не давам. И ние за антибиотик не сме чували (чук-чук) , въпреки, че 2-3 имаше настинка.

# 10
  • Мнения: X
Ама хора, стига с тия смешни температури. Децата имат по-висока температура от възрастните, като често е над 37, особено при игра, възбуда, след сън. До 37,5 изобщо не трябва да се замисляш. Ако пък и растат зъбки съвсем. Не се шашкай за нормални неща.

# 11
  • Мнения: 523
Може би е все още от грипа , а и тази Т не е много висока .А и има и още нещо - вечер децата вдигат по - принцип по - висока Т от възрастните , така че ....Ще видите какво ще кайе педито утре . newsm78 newsm78 newsm78

# 12
  • Мнения: 1 516
Аз не мога да усетя температура 37,1 чрез проверка с допир  newsm78...
Мисля, че колебанието се дължи на субективни причини, а имено не до там точен термометър, триене при измерването... За твое успокоение можеш да се консултираш с педи  Peace

Виж тук

# 13
  • Мнения: 4 965
...
Аз също мисля, че 37.1 не е нищо. Аз под 38 - 38,5 нищо не давам. И ние за антибиотик не сме чували (чук-чук) , въпреки, че 2-3 имаше настинка.

И аз имах предвид 38,5 - сега видях какво съм писала и го оправих. Embarassed

# 14
  • Мнения: 530
Мами, благодаря на всички ви за отговорите. Днес бях на консултация при педито, каза че изследванията са в норма и че температурата при децата е малко по- висока отколкото при възрастните. Още повече, че ние сме по- слабички, с по- силен метаболизъм и оттам по- висока телесна температура. Каза да меря температурата сутрин на гладно след ставане от сън, днес така и направих случайно и беше 36.3. За съжаление аз съм голяма паника, защото пред мен имах доста неприятен случай на детенце с такава температура, но не искам да ви занимавам и обременявам допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт