Помогнете и дайте съвет zа чартърните полети, моля ...

  • 2 986
  • 37
  •   1
Отговори
Pyrvo da se izvinq, 4e pi6a na latinitsa, no ne razpolagam s vreme:(.
Momi4eta, trqbva mi va6ata pomo6t i syvet.
Sled sedmitsa vyznamerqvam da letq za BG-Varna,s 4artyr, ot okolo mesets sledq tsenite i iz4akvam padaneto im, tyi kato sa dosta naduti tazi godina. No sega imam drug problem.... Nqmam pravo da letq s 4artyr na 4ujda kompaniq, tyi kato  sym ot strana ne4lenuva6ta v  EU. Tova e BG zakon.
Letelili ste s 4artyr ,imali li ste problemi i kyde mogat da me sprat eventualno?
Dopitah se do edno turisti4esko buro i te mi otgovoriha, 4e mogat da mi prodadat bilet na moq otgovornost. Ha sega de, bih riskuvala no biletut si e skypi4yk, a i ste letq s beb4eto si.
Neznam naistina kakvo da pravq. Minalata godina letqh ot Varna do Bruksel s 4artyr i sy6to pri kupuvaneto na bileta me preduprediha ,4e nqmat pravo da prodavat bileti na bg grajdani, no vse pak letqh, a i ot Varna si e drugo:).
Molq vi daite syvet!
Izvinqvaite za priprqniq posting  no sym malko pod para!!!
Blagodarq vi predvaritelno, super maiki!!!!:)

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Ger4eto
.... Nqmam pravo da letq s 4artyr na 4ujda kompaniq, tyi kato  sym ot strana ne4lenuva6ta v  EU. Tova e BG zakon.
Letelili ste s 4artyr ,imali li ste problemi i kyde mogat da me sprat eventualno?

Странно, къде го пише тоzи zакон? За първи път го чувам. Иначе съм летяла веднъж до Бургас с чартър и zа такова нещо не съм чувала. Самолета беше български... Иначе имам една поzната в Бверлин, тя редовно лети с чартърите, т.е.  когато останат свободни места в тях, те си купува билет.

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: rosa
Цитат на: Ger4eto
.... Nqmam pravo da letq s 4artyr na 4ujda kompaniq, tyi kato  sym ot strana ne4lenuva6ta v  EU. Tova e BG zakon.
Letelili ste s 4artyr ,imali li ste problemi i kyde mogat da me sprat eventualno?

Странно, къде го пише тоzи zакон? За първи път го чувам. Иначе съм летяла веднъж до Бургас с чартър и zа такова нещо не съм чувала. Самолета беше български... Иначе имам една поzната в Бверлин, тя редовно лети с чартърите, т.е.  когато останат свободни места в тях, те си купува билет.

И аз не съм 4увала за такава Щуротия а и имам познати българи които летят с 4артъри,но Щом пък и от агенцията са го казали Thinking
Гер4е,а можеШ ли да попитаШ дали това важи само за полети от и до Бг ,заЩото наистина е много невероятно и ако могат да ти кажат то4но за какъв закон става дума за да може да се провери по подробно... Thinking

# 3
  • Мнения: 2 032
Това, че не можеш да летиш с чартърен полет, не е вярно, не знам чия измислица е.
Между другото, ще получиш повече отговори, ако пишеш с кирилица на български.

# 4
  • Мнения: 4 244
Оле, ще падна - поредния бисер!
Аз съм летяла и с немски и с български чартъри до България и не съм имала никога проблеми
Герче ти откъде смяташ да летиш - от Кьолн ли или от Брюксел?

# 5
  • Мнения: 1 329
Миналата година летяхме от София до Хановер с чартър на немската авиокомпания Condor, а на връщане пак от Хановер до Варна. Цената на полета беше около 126 Евро (отиване и връщане). Резервирахме си електронен билет, през интренет сайта на авиокомпанията и платихме чрез карта.
Нямахме АБСОЛЮТНО никакви проблеми.
Полета беше супер и обслужването също.
Но Кондор летят само за Германия, нямат полети никъде другаде.
Ако искаш пиши на лс да ти разкажа повече.
Радвам се ако съм помогнала или виж в www.condor.de, www.condor.com или влез в страницата на летище Варна. Обади се на летището и ги питай дали зная за такъв закон!!!

# 6
  • Мнения: 4 244
Не знам къде гледаш но има доста евтини полети на този сайт

# 7
  • Мнения: 229
Ами аз предимно с чартърни полети се прибирам,лятото до Бургас ,зимата до Пловдив.Никога не съм имала проблеми,нито съм чувала някой да има.

# 8
  • Мнения: 3 880
И аз за първи път чувам за такъв закон #Shocked Никога не съм имала проблем, а и не съм чувала някой друг да е имал проблеми за това, че е летял с Кондор до БГ примерно (а българите често пътуват с тях, защото имат много изгодни билети). В туристическо бюро също никой не ми е казвал подобно нещо- отивам, казвам за кой полет искам билет и никой не се интересува дали националностите ни (на чартъра и моята) съвпадат.
Този слух да не го е пуснала някоя от българските авиокомпании, за да имат повече клиентела Wink

# 9
  • Мнения: 978
Предполагам, че през зимата няма чартъри до Варна или Бургас, нали?

# 10
  • Мнения: 1 502
Е, това е най-голямата глупост, която съм чела. Нямаме право на чартър? Аз вече 4-та година ще летя с чартър до Варна от Германия (Дюселдорф) с LTU, никога не съм имала проблеми, купуваме си билетите от интренет сайта на тази компания. Коя компания знае, че ти си от държава не от Европейския съюз, а и мисля, че е доста глупаво да не продадеш билет на клиент поради тази причина.

Аз мисля, че няма смисъл от притеснения. Купувай си билета!

# 11
Благодаря на всички за мненията и помоща.Сте летя от Брюксел до Варна( възнамерявам) с ЖетАир-белгийски туроператор,дъщерна фирма на ТУЙ и искам да си купя билет чрез интернет, летяла съм много пъти до Испания и никога не съм имала проблеми. Но при резерватията ми излиза че не се допускат граждани на страни нечленки на EU.Е, кажете ми каква  е тази глупост и простотия.Нямаме право да летим с чартъри на чужди превозвачи, демек плащаите си на air бг!!!

# 12
Гостът съм аз,съжалявам!!!

# 13
Цитат на: White Raven
Предполагам, че през зимата няма чартъри до Варна или Бургас, нали?

Ne nqma 4artyri prez zimata.

# 14
  • Мнения: 945
До колкото те раzбрах, страничката, на която ти иzлиzа, че не можеш да летиш с авиокомпанията, не е българска и никъде не пише, че zакона, според който ти е zабранено де летиш с чартъри е Български...
Би ли могла да покажеш копие от това съобщение?И кажи от коя страница се опитваш да си купиш билет...

И zащо не се обадиш във бЮрото, която продава теzи билети и да попиташ тях що zа zакон е това...

Общи условия

Активация на акаунт