хепатит С по време на бременност

  • 1 031
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да питам дали има някой с моя проблем.
По време на бремеността ми откриха Хепатит С. Направих си изследване на чернодробните ензими само АЛАТ беше извън нормата - ок 59 единици. Към края на бремеността намаля на 39 и си беше в нормите. Ходих при инфекционист и ми каза че няма страшно да си износя бебето но нищо повече.
След като родих /секцио понеже имам проблеми с очите/ изследваха бебето и се оказа че също има хепатит С. Казаха ми при периодичния преглед в 6 месец да го изследваме отново за наличие на хепатит С и нищо повече. Сега Митко е на 5 месеца и 20 дни и мен страшно много ме е страх от резултатите след 10 дни.
Дали ще се потвърди хепапита или не. И какво ще стане ако се потвърди.
Ако има някоя майка с такъв проблем моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 3 591
незнам какво точно ви изследват, но вашите проби за хепатит ще са винаги положителни... Изследват дали е хроничен и дали болестта е активна в момента. Няма информация за лечение при деца - при тях обикновенно тя минава леко без симптоми, което не значи, че неможе да даде поражения на черния дроб...  обикновенно първите 10 години децата нямат никакви проблеми. После може да се окажа, че също ще си водят нормален живот, може и да се обостри заболяването дотолкова, че да трябва трансплантация. Същото важи и за теб. Ако се води "добър" живот, не би трябвало да имате проблеми - риска ви от цироза зависи от това как се храните и какъв начин на живот изберете... И все пак си е риск.
Не мисли сега за това - ще го мислиш, ако детенцето има проблеми. Хубаво е че го тестват, при децата може да няма никакви симптоми за проблеми, не е като при възрастните. В някои страни правят опити за лечение с интерферон или нещо от сорта, но това е май още на етап "опити". Това което знам, е че имаш ли хепатит си оставаш носител за цял живот...  и трябва да се пазиш цял живот.
Не искам да те плаша, на тези въпроси най-добре да ти отговори лекар. Ти просто мисли положително и всичко ще е наред и ще забравите за това скоро  Hug
Най-вероятно и таткото е болен между другото и ако имаш и други деца също. Ако не са изследвани и те е добре да го направите. Също и сигурно са ти казали - не можеш да даряваш кръв, и като ходиш на зъболекар трябва да казваш, че си боледувала от хепатит.

# 2
  • Мнения: 3
благодаря за отговора
ще пиша пак след изследванията да кажа какво става. Ще ходим и на консултации във Варна. Нищо не мога да намеря в интернет за точно такъв проблем.

# 3
  • Мнения: 3 591
http://www.natap.org/2001/sep/mother_to_infant091401.htm

ето примерно тук пише.
Търси newborn infected with hepatitis C

тук пише, че има и вероятност хепатита да се е изистил - това явно е като при СПИН - детето е заразено при раждането но много голям процент след известно време нямат вируса(явно е майчин преминал в тях)
Иначе - накратко - много малко е изследвано, от 20 деца 3 починали преди 6 месеца и са развили тежки порблеми(вие явно не сте от тези проценти), останалите са си останали носители, но без проблеми.

Но ако anti-HCV  ще се изчисти, това ще стане след около 18 месеца, в някои случаи и до 2 годинки. Т.е. почти е сигурно, че пак ще са ви положителни резултатите. Което не значи, че няма да се изчисти. Просто следете детенцето, и ако  е здравичко всичко ще е наред.

# 4
  • Мнения: 3
ооооооооох   АДСКИ МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ

# 5
ako si bremena i skoro si priklu4ila s li4enieto na HCV  vse o6te si aktivna kakva e opasosta za deteto

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
успех
има и др случаи тук във форумите, но не помня дали родените деца бяха носители
чакаме добри резултати и горе главата! важното е че за пробелма се знае и се взимат всички предпазни мерки

# 7
bqh 4ela 4e trqbva da se iz4aka pone 6 mesec no  ot moeto li4enie sa minali samo 2 ,imali veroqtnost da navredi na bebeto

# 8
  • Мнения: 3 540
Аз имам близка на ,която както авторката на темата й откриха през бременоста жълтеница ,но тя беше само носител и я предаде и на дъщеря си ,но детето вече е на 19г. и не е боледувало изобщо от жълтеница,само е носител на вируса!

# 9
blagodarq na vsi4ki za otgovorite no iskam da znam ako nqkoi znae kakva e strani4noto deistvie na interferona i rebavirina na bebeto. 4uvala sam 4e ako ne se izistq otlekarstvata moje da se rodi s maloformaciq koeto ne mi se iska. Da go zapazq li ili ne  o6te neznam. Nesam kazala na priqtelq mi 4e sam bremenna i neznam kakvo da pravq

Общи условия

Активация на акаунт