? документи за дете за чужбина

  • 4 278
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Здравейте. Искам да ви попитам освен задграничен паспорт, трябва ли ми и още нещо за да изведа дъщеря ми до Гърция. Ще пътуваме тримата с баща и, с който нямам брак. Благодаря ви за отговорите.
А и ако знаете какво се иска за да извадя задграничен паспорт?

# 1
  • Мнения: 1 322
И ние сме в същата ситуация, но аз незнам и за ваденето на паспорта какво е необходимо.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
Миналата седмица подавах документи за паспорти и на двете щерки.
Та мога да споделя пресен опит - подавам документите в РПУ, където живеем
и се водим по адресна регистрация. Подавам:
- заявление което закупих от там;
- копие от акта за раждане на детето, носех и оригинала но не ми го искаха;
- удостоверение от общината, ЕСГРАОН че детето има адресна регистрация;
- декларации два броя, една от мен и една от мъжа ми, че сме съгласни на се издаде паспорт на детето,
тази декларация се попълва само ако се вади за първи път паспорт, при подмяна с нов несе дава
Ами това е иска се присъствие и на двамата родители, полагаме подпис и двамата на заявлението.

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/935FDF42-34D2-4672-BED9-FECB8F466 … HURA_FINAL_BG.pdf

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
А забравих и една снимка, квитанцията за платената такса.
Таксата е 7 лв + 1лв комисионна, платих ги на място в РПУ-то.

# 4
  • Мнения: 1 322
Благодаря, Дудинка Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 322
А за декларациите оттам ли взимаш формуляр или са свободен текст?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
От трафопоста до РПУ-то, като попиташ във вашето РПУ ще те опътят  Peace
Всичко е предвидено, пред нашето РПУ има един фургон, където попълват заявленията на машина, но аз си го попълних четливо на ръка, не са ме върнали.

# 7
  • Мнения: 1 322
Отново благодаря Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 487
И ние вчера подадохме документи - искаха ни само заявление ,в което пишем ,че сме съгласни с таткото да бъде изваден паспорт на детето ни, копие от акта за раждане , 1снимка и квитанция за 8лв. Явно различните РПУ имат различни изисквания

# 9
  • Мнения: 4 111
Щом нямате брак носете акта за раждане на детето.

# 10
  • Мнения: 307
Благодаря за бързите отговори.
А за акта за разйдане, трябва ли да го превейдам на английски?

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
А защо ти е да превеждаш акта за раждане  Thinking

# 12
  • Мнения: 4 111
Телефонът на гръцкото посолство в София е 96 91 750, можеш да се обадиш и да попиташ за акта за раждане. Ние имаме брак, но го носихме преведен на гръцки език и легализиран , не са ни го искали, но без това ми трябваше за друго. Знам, че го искат когато родителите нямат брак, но има случаи и да не го искат. Все пак е добре да го носите, за да не ви развалят пътуването.

# 13
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Задължително преснимай акта за раждане и носи оригинала-аз съм така с мъжът ми-нямаме всъщност брак.Той трябва да направи декларация, че ти дава право да пътуваш с детето в чужбина-направи го безсрочно за всеки следващ път и не се презаверява.Декларацията също преснимай 2-3 пъти, а оригинала носи със себе си.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт