за оризовата каша и още нещо

  • 589
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
започнах захранване, за сега съм въвела само тиква и смятах вторият продукт да бъде ябълка, за да стане тиква и ябълка, обаче в ябълката виждам, че има ориз, тоест ще се получат два нови продукта. / Аз съм много алергична към различни неща, тоест бебо си е с фамилна обремененост, така, че гледам да съм предпазлива//
1. Кажете ми може ли сега да дам оризова каша, да захраня и с нея и тогава да си продължа с ябълката или кашата си има някакъв по специален ред за въвеждане и време???
2  каква каша бихте ме посъветвали да взема - млечна или безмлечна??
3. вярно ли е че от оризовата каша децата се запичат, че ние и сега си страдаме от запек?
4. Как се прави кашата ? - като начало за захранване?? сигурно пак по 1-2 лъжички като начало...
5. До какъв грамаж може детето да изяде каша, толкова колкото и пюренце ли ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Как така в ябълката има ориз?  Thinking Или говориш за готово плодово пюре или каша?

1. Може и с каша, може и с ябълка да продължиш. И двете са добър избор.
2. Безмлечна купи и я прави с млякото, което му даваш на детето.
3. Не, не мисля, че запича оризовата каша.
4. Аз лично въведох кашата като просто сложих една мерителна лъжичка в млякото му и готово.  Simple Smile Но може и да си я направиш гъста и да дадеш една-две лъжички акто за начало, след това - колкото иска да хапне, толкова.
5. Относно грамажа - и за каша, и за пюре и за мялко правилото обикновено е едно - колкото иска детето  Simple Smile
Успех  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 389
купила съм пюренце от ябълка на Хип, в съдържанието пише, че има 44,4 % грис от ориз, оризово нишесте и т.н
Значи Блонди ако сложа кашата в шишето му с млякото си му го давам с биберона, а ако го направя по гъсто с лъжичка, така ли? Тоест тука дозировката каша - мляко/вода, не е толкова стриктна както при приготвянето на АМ??

# 3
  • Мнения: 27 524
Може да дадеш от пюренцето, няма проблем.
Не, кашите се приготвят на око, не е необходима стриктност за тяхната дозировка  Simple Smile

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Мисля, че Гербер имат чисти еднокомпонентни плодови пюрета. Сигурна съм за круша, слива, морков, но би трябвало и ябълка да има. А пък за ориза все си мисля, че не би трябвало да има проблем.

# 5
  • Мнения: 195
Гербер имат и еднокомпонентно пюре с ябълка - наскоро дадох.  Laughing

# 6
  • Мнения: 200
Може да дадеш каша ,аз лично я дадох като първа храна.
Купи безмлечна и я направи с млякото на бебчето
относно запека не сме имали проблем с такова количество каша(3-4 лъжици разтворени в 100лм АМ)
А за грамажа - зависи как си хапва детето

# 7
  • Мнения: 745
Направи си домашно пюре от ябълка!Става бързо,лесно и много вкусно!

# 8
  • Мнения: 623
Мисля, че Гербер имат чисти еднокомпонентни плодови пюрета. Сигурна съм за круша, слива, морков, но би трябвало и ябълка да има. А пък за ориза все си мисля, че не би трябвало да има проблем.


 newsm10 - Да, Гербер имат много хубави еднокомпонентни пюрета за захранване.И плодови и зеленчукови.Семпер имат зеленчукови двукомпонентни,като едното е картоф и също са удобни за захранване.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
[quote a :peace:uthor=Христинчето link=topic=276898.msg6883300#msg6883300 date=1205933970]
Направи си домашно пюре от ябълка!Става бързо,лесно и много вкусно!
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт