Отговори
  • Мнения: 2 950
Моля модераторите да преместят темата, ако не е за тук. Благодаря!

Може ли някой да ми даде информация относно този въпрос? Тъй като може да ни се наложи да се преместим да живеем в друг квартал, детето ползва ли някакво предимство, за да се прехвърли в детска градина в новия квартал или се кандидатства по каналния ред? Има ли нещо такова като размяна? Става въпрос естествено от септември. Тъй като това го разбирам сега, а не съм кандидатствала в началото и вече има много чакащи пред нас деца.  newsm78

ПП При регистрацията видях отбелязване за 3 деца под 10 години в семейството, но дали това дава някакво предимство?

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Това, че имаш 3 деца под 10г е предимство, но това, че се местите в др. кв. не е.

Защо така три еднакви теми?  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 950
Гита Ог , нещо ми се бъгна интернета и съм пуснала темата 3 пъти без да разбера. Но сега не мога да изтрия излишните... съжалявам  Embarassed Ако има как да го направя, кажете! Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 14 512
Детето ходи ли вече на градина?

Според моя позната(сестра в ДГ) съществувало такова прехвърляне и не можело да откажат-убеждаваше ме да прехвърля дъщеря ми в близката градина, когато излязох в майчинство. Но не го пробвах този вариант и не знам дали е вярно със сигурност.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Детето ходи ли вече на градина?

Според моя позната(сестра в ДГ) съществувало такова прехвърляне и не можело да откажат-убеждаваше ме да прехвърля дъщеря ми в близката градина, когато излязох в майчинство. Но не го пробвах този вариант и не знам дали е вярно със сигурност.

Е да, но от тази година с-мата е съвсем различна. Приемът е само през септември с кандидатсване по интернет. През годината-само, ако има свободни места, а такива няма.

# 5
  • Мнения: 2 950
Да, ходи. Но незнам как стоят нещата по новата система  newsm78 Може би трябва да проверя в самите градини.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
С новата система не знам как ще стане. Според мен кандидатстваш наравно с другите. Предимства няма  в този случай.

# 7
  • Мнения: 183
Да така е!Кандидатстваш наравно с другите,никакви прехвърляния не са законни...

# 8
  • Мнения: 2 950
Благодаря, момичета. ЗНачи ще си ползваме само предимството, че имаме 3 деца под 10 години в семейството. Thinking

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано това ти помогне!

# 10
  • Мнения: 9 990
Ако не си подала документи при "старта" на великата система-шанс нямаш, освен, ако не се местите до Кремиковци.Ако сега подадеш, ще сте 300-и номер, евентуално предимството за 3 деца под 10 г да те дръпне в челната 50-ца, ама...незнам.

Общи условия

Активация на акаунт