Удобна спалня в малкото жилище?

  • 13 654
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет!

Интересувам се живо от такъв тип легла, като на снимките. Има ли нещо подобно в БГ, продава ли се и къде, може ли да се изработи по поръчка? Цени, срокове, качество? Изобщо какво мислите за подобна идея за легло прибиращо се към стената? Всякакви коментари по темата биха ми били полезни. Благодаря!






Още снимки и интересни идеи тук :
http://www.bonbon.co.uk/clei/double_wallbeds.htm

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Виждала съм по мебелните магазини, така че да - има и в Бг.
Всичко може да бъде изработено и по поръчка. Аз самата съм виждала такава спалня правена по поръчка в много малко жилище.
Удобство, функционалност, красота - няма да коментирам.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 102
Имам подобно легло- шкаф, много е практично !

# 3
  • София
  • Мнения: 225
Преди месец и аз бях решила, че това ще е спалнята в къщи и мисля, че проучих въпроса добре. Та ето какво мога да споделя - точно такива като на снимките wall beds както им викат можеш да си купиш от магазин Нидо - на последния етаж на ЦУМ. Цените са от 4 - 5 хиляди лв до 12-13 хиляди. Доставка около 2 месеца.
Другото място на което си харесах е optimo-bg.com. Цената на спалня с размер 160/200 заедно с матрака е около 2600 лв. Доставка за 45 дена. Почти бях решила оттам да си купим, но в последния момент сменихме мнението си за диван разтегателен, и да но не съжаляваме де.
В Лабиринт продават падащи легла на една габровска фирма, които изглеждат свестни, но не могат да падат вертикално, а само хоризонтално. А и в Лабиринта обслужването е ужасяващо.
В Слатина има едно магазинче където също предлагат падащи легла за около 500 лв., но никога не бих си купила. Вдигат се само механично, което значи да си скъсаш кръста. Всички по-горни са с газови амортисьори и това на Оптимо, което наистина огледах подробно не изисква никакво усилие да се сваля и прибира.
До това доведоха моите проучвания, дано съм ти била полезна.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
http://www.nashdom-bg.com/read.php?name=inter-7&lang=bg
Ето тук такова падащо легло само като идея.

# 5
  • Мнения: X
Мерси за отговорите, много сте ми полезни.
Малко ме стреснахте с тия цени, но явно за добрата идея с добро изпълнеие се плаща. Качество без пари няма.
Ще падне обикаляне това лято, няма как.

# 6
  • На село
  • Мнения: 873
Сбъдваща мечти, да споделя резултата от моите търсения на падаща спалня. Тези легла от сайта, който си посочила, могат да ти ги доставят от Нидо - бях си харесала това от Интернет http://www.bonbon.co.uk/clei/atoll.htm, обаче е 19 хил. от Нидо. И другите са много скъпи - за 4-5 хил. можеш да вземеш нещо съвсем елементарно.
Леглото в Лабиринт много лесно се сгъва-разгъва, но не е естетически издържано, аз такова не бих си сложила вкъщи. За тази скромна сума - толкова.
Във Форума на Направи си сам можеш да прочетеш тази интересна тема -http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=110
Като предпоследно, поискахме от една сериозна фирма да ни направи оферта по наша идея - спалнята в прибрано положение изглеждаше като секция с рафтове, а пред нея нисък шкаф за телевизор. За това + един допълнитен шкаф с функции на гардероб, офертата беше близо 10 хил. лв. Само цената на механизма за такава падаща спалня от Hafele е 700 лв., но позволява размер на матрака само до 200x144см, а нас това не ни устрои.
Последно се спряхме на скъп италиански разтегателен диван, още не мога да изкажа впечатления за него, защото ще ми го доствят другата седмица.

# 7
  • София
  • Мнения: 225
А на нас изненадващо вчера ни пристигна дивана от Scala Interni. Даже снощи спахме на него. Струва ми се, че за спане е по-удобен от за сядане. http://www.scalainterni.com/details.php?a=10# - ето това е, само че нашия е бял почти.

# 8
  • Мнения: 8 999
Не съм много наясно с двете алтернативи /падащо легло и разтегателен диван/, но ми се струва, че диван е по-практично. С падащото легло една стена ти е буквално неизползваема, а диванът си е диван - разпъваш и спиш, сгъваш и си седиш. Върши работа и в двете положения, а над него може да имаш шкаф, лавици или библиотека.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е да обаче не може да се сравнят по удобство. Падащото легло си е удобно за спане особено ако матрака е свестен. Докато дивана наистина е практичен, но е и по неудобен за спане.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е да обаче не може да се сравнят по удобство. Падащото легло си е удобно за спане особено ако матрака е свестен. Докато дивана наистина е практичен, но е и по неудобен за спане.
Абсплютно съм съгласна с теб!  Peace

# 11
  • Мнения: 46 438
Диван. По-евтино и по-практично Peace

Е да обаче не може да се сравнят по удобство. Падащото легло си е удобно за спане особено ако матрака е свестен. Докато дивана наистина е практичен, но е и по неудобен за спане.

Нашия диван е по-удобен от всички спални, на които съм спала до сега. От както го имаме спим в хола на него, а спалнята ни стана на склад Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз съм мислила по въпроса за падащите легла,но ми се сториха непрактични и за това сме с разтегателен диван и за сега е удобно да се спи на него. Не знех че такива убийствени цени имат тези легла,но пък ти спестява място, което толкова ни е нужно  Thinking

# 13
  • Мнения: 721
Страхотни идеи  Peace

# 14
  • Мнения: 47 902
взехме си от практикер диван, който се разтяга клик клак
много е удобен за сядане и за спане
засега не спим на него постоянно, но сме спали на него и е много удобен за сън
това е алтернативата, когато не разполагате с много средства

Общи условия

Активация на акаунт