Пентаксим и кашлица

  • 1 374
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
1. Колко приема има Пентаксим и на каква възраст се поставят? Спомням си, че досега сме слагали 2 ваксини, а може и 3. Педиатърката каза, че на 1г. и 9м. се поставя Пентаксим. Това трети прием на ваксината ли е или 4-ти /реимунизация/? Има ли още приеми.
2. Вторият ми въпрос към вас е следният: Дъщеря ми кашля от 5-6 месеца почти непрекъснато. Всъщност от ноември, когато я преместихме от ясла в провинцията в ясла в София. Не знам дали има нещо общо. Пробвали сме с всякакви сиропчета - Мукоплант, Хустагил, Проспан.Даваме и Зиртек, но не помага. Водихме я при алерголог, който каза, че е възможно да е от алергия /няма наследствена обремененост/ и да спрем да перем с омекотител. Даде и други препоръки, изпълняваме ги, но кашлицата продължава. При почти постоянни прегледи гърдите й са чисти, а гърлото е добре. На какво може да се дължи? И може ли да се постави  ваксина Пентаксим при тази неизяснена кашлица?

# 1
  • Мнения: 5 760
Първо 4 прием на Пентаксима е реимунизация и се прави на 2 годинки, защото в него освен ДТК и полиомиелит има Хемофилус инфлуенца( за менингит), а за него реимунизацията е след 2 год. възраст.
Ваксините се слагат при пълно здраве. Добре е да уточните тази кашлица- най-вероятно е увеличена и хронично възпалена трета сливица. Консултирайте се с УНГ специалист.

Общи условия

Активация на акаунт