каква е разликата между столчета за кола

  • 829
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 590
ние пътуваме рядко , ще купувам столче  и се чудя при това положение, ако разликите в цената е само заради марката да купя на бертони тогава
така ли е в цената ли е само ?

# 1
  • Мнения: 5 255
Не само в цената и марката, а и в материалите от които са изработени  Wink
Прегледай БИБЛИОТЕКАТА - има много полезна информация  Peace

# 2
  • Мнения: 4 590
да преглеждала съм я
и не мога да се спра на вариант инересува ме да е с колани и да може да се спи в него
материята не е от значение
не мога да намеря разликата между тези от 300 и тези от 150лв

# 3
  • Мнения: 86
Много е важно как едно столче се е представило на crash тестовете за безопасност. Защото на първо място столчето за кола е защитата за детето ти. Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Много е важно как едно столче се е представило на crash тестовете за безопасност. Защото на първо място столчето за кола е защитата за детето ти. Peace
Има едни немци, ADAC, правят тестове. Но не тестват всички столчета. Американците сътщо тестват столчета, ама техни си американски. Но, аз, лично на нетествано столче, т.е. Бертони и Чиполино не бих се доверила.  Peace Мое мнение, детето ми е най-ценното нещо.

# 5
  • Мнения: 178
Марката не е от значение, просто попитай дали има необходимите европейски сертификати. Ако ги има не се притеснявай да вземеш и по - евтино столче.

# 6
  • Мнения: 4 590
светна ми малко
значи като го купувам трябва да искам в магазина сертификат

# 7
  • София
  • Мнения: 8 280
Не,  нямат сертификати, а пише че отговарят на такива. Никой не го е проверил (Иституция има в предвид, освен по посочените тестове, което е друго), ако не отговарят производителите си носят последствията.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 102
Не, не е само в цената, главно е в сигурността на бебето и в удобството ест....но сигурността над всичко и цената и марката са доста определящи....скъпите са минавали тестове за сигурност, успешно имат си оценки, които може да видиш и т.н....
В крайна сметка и 1 път в годината да се возите, ако точно тогава недай боже нещо се случи, по-добре е да е възможно най-добре защитено детето ти.....

# 9
  • София
  • Мнения: 1 175
Напълно подкрепям,че на първо място е сигурността  Peace Още повече,че ние претърпяхме катастрофа с бебето(като беше на почти 2 месеца) и столчето му спаси живота.Ако става въпрос за друг продукт(активна гимнастика,ваничка и т.н.)според мен няма значение какво ще се вземе,но за нещо,от което зависи здравето и живота на детето,няма място за колебание.
В избора на столче не направих компромис и взех Нео Нато,а не Чиполино напр.,които наистина не са достатъчно добре тествани.Ако те притеснява цената по-добре си вземи втора употреба,но качествено,отколкото ново,но несигурно  Peace

# 10
  • Мнения: 4 877
подкрепям всичко казано по-горе, единствено не бих препоръчала столче втора употреба. Във всички инструкции за безопасност се препоръчва именно столчето за кола да не е втора употреба.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 102
Може и втора ръка НО - столчето трябва да е употребявано възможно най-малко (с годините материалите се "износват" и се намалява надежността на столчето.) и то не трябва да е преживяло никакви инциденти....по принцип и по инструкциите пише, че ако е претърпяло катастрофа, дори да няма външни белези трябва да бъде сменено столчето....
Та ако взиате втора употреба - по-добре от познати, че да ви кажат какво е преживяло или не столчето.

# 12
  • Мнения: 178
Не,  нямат сертификати, а пише че отговарят на такива. Никой не го е проверил (Иституция има в предвид, освен по посочените тестове, което е друго), ако не отговарят производителите си носят последствията.
Напротив, трябва да имат сертификат, че са тествани и отговарят на определени европейски стандарти. Ако го нямат в конкретния магазин, то вносителите задължително трябва да го имат и при запитване от магазина да го предоставят на клиента.

# 13
  • Мнения: 4 590
определено сега като се започнах с нещата не бих рискувала нито с 2 употреба нито с някое измислено
сега трябва да се спра на някой вид който да става и за спане , но да  е за повече килограми

Общи условия

Активация на акаунт