Хляб "Уинстън"

  • 10 090
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
Хляб, който има много красива форма.   Hands Thumbsup



# 1
  • Мнения: 22 867
Ще сложиш ли рецептата и начинът на плетене? Интересно е!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 6 265
Ще сложиш ли рецептата и начинът на плетене? Интересно е!  bouquet

Да, моля рецепта и начин на плетене. Страхотно изглежда  Party

# 3
  • София
  • Мнения: 3 816
И аз на опашката в очакване на рецептата и схемичка. Blush

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
И аз на опашката в очакване на рецептата и схемичка. Blush
Задължително, че не съм по плетките  Blush

# 5
  • Мнения: 1 283
Здравейте! Извинявайте за закъснението, проблем с нета.
Рецептата по която правих хляба е "вкусните питки на Карина".
Плетката, която аз правих не съм я снимала, защото не вярвах в крайния резултат, но когато го видях сплетен, реших да го снимам. Пращам ви снимки на оригинала - ако нещо не ви е ясно питайте. В книгата също е написано много объркано - УСПЕХ! book newsm10

-Оформят се две групи по три фитила, които се кръстосват.Тройката фитили,която е отгоре се прехвъря надолу.





-Горната и долната част на плетеницата се подгъват надолу и се притискат към долната страна.Маже се със жълтък и след втасване средната група тройки се нарязва леко с ножица.
Преди печене трябва да е втасало достатъчно, за да не се напукат фитилите  и да запази хубавата си форма

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Много сложно беее, но пък е супер красив признавам. Правих подобни плетеници за козунаците миналата година, колко зор брах  hahaha

# 7
  • София
  • Мнения: 6 265
Еха, мерси   bouquet .

Вярно е много сложно, но си заслужава да се опита. Особено с рецептата на питките на Карина, ммм  Crazy

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 403
 newsm78 нещо не схванах как се плете...може ли по подробно  Praynig

# 9
  • Мнения: 11 747
ее, точно така се плетат козунаците по фурните - с 2 фитила, но без всеки фитил да е от 3 по-малки, разбира се. Всъщност не е толкова сложно, ако го покаже някой на живо. Аз на времето плетях, но после забравих как беше и все го бъркам, та сега и аз не мога. Тази година ще се пробвам пак. Става по-красиво от колкото ако се плете с 3 фитила, като плитка на коса.

Общи условия

Активация на акаунт