Шумоизлолация?

  • 846
  • 10
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Правил ли си е някой и на стени или на тавана е?
Коя фирма е изпълнителя?
А с какви материали и по коя технология, ако случайно сте запознати?
И как е след това? Доволни ли сте?

Мерси.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 125
Запис, че и аз искам да правя изолация на обща стена м/у спалня и кухня!

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Подходящ материал за шумоизолация е минералната вата /каменната има малко по-добри характеристики стъклената/.Ватата се слага на т.нар. скара от дървени летви, закрепва се и механично чрез дюбели, след което се затваря с гипсофазер или гипсокартон / и двата материали имат шумоизолационни характеристики/. Препоръчителното обемно тегло на каменната вата е 50-75кг/м3, стъклента е по-лека и дебелина около 5см. За таван - прави се окачена конструкция - окачен таван и отгоре се нарежда ватата.

Ако не държите на перфектният вид, за домашни условия може да ползвате и кори от яйца, от картонените. Залепват се на стената и след това може и да ги боядисате. Ефекта им се изразява в специфичната релефна повърхност, която "обира" звука. Пак предупреждавам, че последният вариант не е много добре издържан естетически.

Доста фирми се занимават с такава дейност, ако искаш повече подробности ми пиши на ЛС. Успех

# 3
  • Мнения: 734
Мои познати сложиха корк - на стените и на пода. Казаха, че хем е като подова настилка (вместо паркет например), хем шумоизолира...Но до колко това е така и дали са доволни...не знам....
Единствено ми направи впечатление, че този корк по стените прави стаята доста тъмна. И без това спалнята им е много малка...Не знам дали има различни цветове...

# 4
  • На село
  • Мнения: 873
Корк се използва за шумоизолиране на професионални аудио-студиа. По едни време и мъжа ми възнамеряваше да шумоизолира така от към съседите, но го разубедих.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за какви параметри на шума иде реч? и за шум от улицата или шум който е в самия блок?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
шумове в блока.
Шумоизолация на таван, че да не си извадим по едно око със съседите.

# 7
# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

не съм. Мерси.

Иначе и ние тъй разбрахме - вата и гипсокартон. Но все ни наводняват отгоре... та какво ще стане с тази изолация...?  ooooh!

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
потърси във този форум има доста други теми на тази тема. Оказва се че трябва ватата да не се опира в тавана а само да лежи на гипсокартона ....
При наводнение ... незнам, мухъл, скапан гипсокартон .....

# 10
  • Мнения: 1 608
Шумоизолацията за под има ли особености? Ако някой има координати на фирма извършваща такава услуга моля да ми ги прати.

Общи условия

Активация на акаунт