Кенгуру Чико или Куини?

  • 2 631
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Спряла съм се на тези два модела,но немога да реша кой да бъде.Предпоагам,че никой не е ползвай и двете ,за да направи сравнение,но ще се радвам да прочета мненията ви.

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 1/products_id/676



http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/396

# 1
  • Мнения: 1 958
Точка за Чико,наистина не съм ползвала на Куини и не мога да ги сравня,но определено от този модел на Чико съм много,много доволна.Когато синът ми ревеше в количката,го слагах в кенгурото и там заспиваше(доста странна гледка бях,бебето спи право,а аз бутам количката...)

# 2
  • Мнения: 2 936
не съм ползвала,но съм за Куини-то  Peace изглежда ми по функционално! ако имаш възможност да ги разгледаш и двете ,ще е най-добре.

# 3
  • Мнения: X
Според мен, няма нищо по-хубаво от слинг-шал.  Peace
Бяхме си купили кенгуру на Чико, но след като сравнихме удобството му със слинг-шала, го продадохме и си оставихме слинга.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
Ох и аз се чудя дали да не взема слинг,но незнам дали ще ми е удобен на мен и на бебка и затова реших кенгуру.Старо и добре изпитано средство,друг е въпроса,че може бебето да не го одобри:)

# 5
  • Мнения: X
О, не, не, дори е точно обратното! Много по-изпитан е слингът - от векове жените са си носели бебетата в слингове, продължават да го правят и до днес. В третия свят друго приспособление освен слинг не се ползва за пренасяне на бебе - няма колички, няма нищо друго, освен парче плат, с което бебето е вързано за гърба на майката.
Потърси в Гугъл: "baby carrying Africa"; "baby carrying Peru", има прекрасни снимки! Малък пример:
http://www.danheller.com/images/Africa/Benin/Slideshow/img3.html
В България слингът също се е ползвал масово в миналото, наричал се е цедило или цедилка.

А кенгурата са съвременни измишльотини - нашето бебе стоеше като смачкано в кенгуруто на Чико. Освен това, понеже е от плътна, дебела материя, ужасно запарва.  Naughty

Докато слингът може да се направи от много тънко трико, дори тензух. А че на бебето му е супер-удобно - виж клипчетата на Lukanka: цък.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 18:35 от Анонимен

# 6
  • Мнения: 1 958
Че бебето може да не го одобри съм съгласна,но че запарва не съм.Синът ми е роден Април и кенгурото сме го ползвали точно лятото и никога не е бил запарен  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
Жасмин багодаря ти за ценната информация,сега започвам още повече да се колебая какво да правя...Sad
Имам позната която си бепе направила сама слинг от тензух,чудесна работа и вършеше за най-големите жеги миналото лято..Simple SmileНо пък ортопедите препоръчват бебетата да стоят в кенгуру заради крачетата....

# 8
  • Мнения: X
Жасмин багодаря ти за ценната информация,сега започвам още повече да се колебая какво да правя...Sad
Имам позната която си бепе направила сама слинг от тензух,чудесна работа и вършеше за най-големите жеги миналото лято..Simple SmileНо пък ортопедите препоръчват бебетата да стоят в кенгуру заради крачетата....

Слингът държи крачетата не по-малко раздалечени! Съветвам те да не бързаш с тази покупка. Отиди със самото бебенце в магазина и пробвай как седи в различните кенгура - ако не ти хареса, не купувай! Слинг шал можеш да си направиш и сама - излиза в пъти по-евтино. Можеш да вземеш от приятелката ти слинга да пробваш бебенцето вътре. Аз ти препоръчвам слинг-шал. Не такъв с халки, а именно слинг шал, с който буквално закрепяш бебенцето в прегръдка за себе си. Много успокояващо му действа - ние така се спасявахме от коликите. Бебето е като прегърнато, долепено до теб, може да си спи вътре...със слинга усещаш бебето до себе си, докато с кенгуруто усещането е все едно си си закачила раница. Освен това, слинг-шалът прекрасно разпределя тежестта върху раменете и гърба и бебето почти не се усеща. А кенгуруто, едно че не е така добро като разпределение, държи бебето далеч от теб, а и спарва.
Има много теми в кърмаческия форум за слинговете - можеш да попрочетеш, преди да решиш.  Peace

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 19:41 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 86
Имаме кенгуру Куини - много недомислена работа - страхотен дизайн /затова го и купихме/ но на Силвия която иска6е да седи с лице напред и беше много висока предната част и бузките и се търкаха в плата  Confused абе ползвахме го 2-3 пъти и го прибрахме в гардероба

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
...сега започвам още повече да се колебая какво да правя...
Но пък ортопедите препоръчват бебетата да стоят в кенгуру заради крачетата....
Хич даже не се колебай - слинг ... с две ръце подкрепям идеята! Grinning

Ето да прочетеш за позицията на бебето в слинга - тук и тук, а виж отворени крачета, каквито не можеш да срещнеш в кенгуру.


Общи условия

Активация на акаунт