Стряскане при бременност

  • 18 570
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Здравейте, мили майки!
Въпросът ми е малко странен, но ще се радвам ако някой от вас знае нещо.
Бременна съм в 5-ти месец. Чувала съм, че ако се уплашиш  от нещо и се хванеш за някъде и на бебето му се появява белег на това място. Или пък ако ти се прияде  нещо също му се появява белече не бебето.
Вярно ли е това? Shocked

# 1
  • Мнения: 864
Със сигурност ще ти кажа,че не е вярно  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 821
Или пък ако ти се преяде нещо и не ти дадат и където се пипнеш се появява на бебето петно във формата на желаното от майката нещо за хапване Joy

# 3
  • Мнения: 545
Не,не е вярно.

# 4
  • Мнения: 304
Аз имам такъв белег на д-то - майка ми ми е казвала че докато е била бременна и тайно си е късала малини от съседския двор някой  я стреснал и тя се хванала за д-то. Белегът ми наистина прилича на малинка.

# 5
  • Мнения: 4 753
Мисля, че не е вярно, но за всеки случай се хващай за някой друг около теб, ако се стреснеш  Joy Аз всеки път гепех мъжа ми  hahaha не знам защо, но докато бях бременна много ме стряскаха шумните коли, мотори и т.н, а иначе съм им голяма фенка  Joy

# 6
  • Мнения: 1 155
Не, не е вярно, не се притеснявай Peace

# 7
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Аз мисля че има нещо вярно Rolling Eyes
На времето баба ми докато била бременна с майка ми и се дояло грозде и влязла в лозето на съседите и си откъснала една чепка.Съседа я е видял,стреснала се е и се е пипнала за ръката.Сега майка ми има точно образувана чепка грозде на лявата длан Simple Smile
При майка ми се е получило по същия начин, само че и се е дояло сливи и сега аз имам сливка на крака отзад Mr. Green

# 8
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
и аз не вярвам hahaha

# 9
  • Мнения: 1 666
Преди 3 години бих ти отговорила с "не, не е вярно", но... бях бременна в 6-тия месец, когато пътувахме с мъжа ми с колата и изведнъж над пътя се спусна един сокол, за да грабне убита змия, но явно не ни беше предвидил нас с колата и за малко да ни се удари в предното стъкло. Аз се стреснах, направо подскочих и извръщайки глава на другата страна се хванах с лявата ръка за главата. Каква беше изненадата ми, когато видях за първи път детенцето си - точно на мястото, където аз се пипнах, с руса коса насред другата тъмна косица му беше "изписана" разперена птица. Ето една бебешка снимка, на която ясно се вижда, както и още една. И досега този кичур си му стои така, ама си му е и чар!

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Да, ако случайно погледнеш към огън и детето ти ще е цялото в червени петна които никога няма да изчезнат!

  Ако не хапнеш това което ти се яде, помяташ до 3 дни.

  Ако ти се прияде печено пиле и се пипнеш някъде, детето ти по рождение ще е с пилешки татуировки по цялото тяло.

   Ако се изплашиш, бързо разпери ръцете в страни.Дори да загубиш равновесие, нищо!Падай смело!По-добре един смачкан нос и корем, отколкото някое друго баино-деветинско петно по бебето.

  Понякога се излагате, млади хора, а се чудите за каква велика глупост да се хванете.
   

# 11
  • Мнения: 4 784
Не вярвам в тези неща. Чувала съм такова поверие, но според мен се основава на стари обстоятелства и разбирания. Едно време изобилието от храни, с които разполагаме сега го е нямало и ако на бременната й се е дояждало нещо, е било трудно да й се поднесе. Сега вече има всичко - шоколад на воля и банани през лятото. Друг е въпросът, че аз нищо не исках да опитвам от натрапчиво предлаганата ми всяка храна по време на бременността. За уплаха - не знам. Не съм чувала подобни теории.

# 12
  • България
  • Мнения: 105
Вярно е,но не се отнася за стряскането,а за краденето. Аз знам,че ако бременна жена открадне нещо и се пипне някъде след това детето се ражда с белег с формата на откраднатото на съответното място.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Не мисля,че е вярно! Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Това е една от най-големите глупости.

Общи условия

Активация на акаунт