Алтернатива на Егоист

  • 3 968
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Списание Егоист изчезна от пазара и се питам коя е алтернативата. Какво да си купя, ако искам да поразмърдам мозък, да се подразня на тази или онази статия, да понауча нещо мъничко, но и да си почина...

Вестниците не са ми приятни, макар че притурките на Капитал имат някаква прилика с части от Егоист-а. А не ми се купуват масовки като Космополитан и т.н. Харесвала съм ги, много съм ги чела, че чак съм ги изчела. Към момента са ми станали еднообразни.

Имате ли идеи?

# 1
  • Мнения: 575
Максим. Аз поне това чета напоследък. Формата е тип "Плейбой" , но езика е остър, статиите са интересни, а и пишат неща, които по принцип няма къде да прочетеш. Напомня за Егоист, но таргет групата е друга Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 38 210
ЕГО май е бившия Егоист.

# 3
  • Мнения: 3 423
Едно не е ли нещо подобно?

# 4
  • Мнения: 2 660
Его е бившия егоист, но концептът е сменен. Получило се е нещо като Космополитан за мъже, до колкото схващам.

Едно не съм чела. Сега ще разгледам, ако имат сайт.

А Максим не е ли списание за мъже или бъркам?

# 5
  • Мнения: 36
Аз пък харесвам статиите в" PLAYBOY". Във всеки брой има поне една страхота статия и още няколко добри.Там пишат Валери Найденов,Симона Мирчева ,Ваня Щерева ,Иван Бакалов..Общо взето нищо, че е мъжко и аз си го чета с кеф Grinning

# 6
  • Мнения: 281
Няма според мен алтернатива на Егоист. Особено на първите му броеве. Екипът на Егоист сега прави новото списание Его. Мъжко списание.

 "Едно" ми е леко претенциозно. Ето тук можеш да го прочетеш онлайн и да си прецениш. http://zine.edno.bg/preview.php

Българският MАХ (не Maxim, че го бъркат) е хубаво списание. Не съм пропуснала брой.

# 7
  • Мнения: 1 909
А знаете ли къде се подвизава сега Мартин Карбовски?

На времето главно заради неговите статии четях "Егоист". Наскоро ми попадна нещо от него, но беше в доста по-различен стил. И не разбрах къде пише сега newsm78

# 8
  • Мнения: 2 660
И аз това се запитах. Предполагам, че публикува от дъжд на вятър някъде. Много му порастна работата и не пасва на скромните страници на списанията.  Laughing Нямаше ли някакво телевизионно предаване или участваше в нещо подобно?  newsm78

# 9
  • Мнения: 5 940
Тук е алтернативата Laughing.
"Егоист" беше хубаво списание за времето, когато егоистичните бяха рядкост. Тогава и Ина Григорова беше интересна, и Карбовски пишеше честно.

# 10
  • Мнения: 2 660
Тук е алтернативата Laughing.
Тогава и Ина Григорова беше интересна, и Карбовски пишеше честно.

Е, всеки писач рано или късно навлиза в коловоз, става еднакъв, остарява... Такава им е професията, че бързо се амортизиран. Но къде е платформата за новите "Карбовски"..?

# 11
  • Мнения: 281
Тук е алтернативата Laughing.
"Егоист" беше хубаво списание за времето, когато егоистичните бяха рядкост. Тогава и Ина Григорова беше интересна, и Карбовски пишеше честно.

И Нойзи.
А Емилиян Събев и Мариета Ценова бяха с години напред в работата си. И са, де.

# 12
  • Мнения: 5 940
Тук е алтернативата Laughing.
Тогава и Ина Григорова беше интересна, и Карбовски пишеше честно.

Е, всеки писач рано или късно навлиза в коловоз, става еднакъв, остарява... Такава им е професията, че бързо се амортизиран. Но къде е платформата за новите "Карбовски"..?
Мисля си, че сега повече от всичко трябват писачи, които не толкова да пишат ефектно, а ефективно. Да има резултат. От "Егоист" няма нужда, чакам "Алтруист".

# 13
  • Мнения: 1 533
Много ме разсмиваше девойката Ина Григорова, до сълзи. Още помня едно изречение, смътно вече - "Malka mushica was here" - като графити надпис в нечие око.

# 14
  • Мнения: 2 660
Винаги има нужда от ефектни писачи. Такава ни е природата.. И не рядко някой ефектен писач е ставал причина да се роди някой "Алтруист"..
Ефектно и ефективно не са задължително антиподи.

Общи условия

Активация на акаунт