Проблем с болничните - моля за съвет!

  • 3 945
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
 #Cussing out Бясна съм, просто нямам думи!   Sick Попаднах в ситуация, от която незнам как ще се измъквам ...

Ето какъв ми е проблема: Миналата седмица малкия ми беше болен от този гадния вирус с високата температура 6 дена, после кашлица, хрема ... с две думи - кошмар, и естествено аз бях в болнични цялата седмица. От петък и аз се тръшвам с температура 38.5 , болки в гърлото, в гърдите, кашлица - толкова болна не съм била скоро!  ooooh! Отивам в понеделник до личната лекарка - пред кабинета й някаква малка лудница, няма да ви обяснявам, сигурно при всички ви е така. Едвам успявам да се добера някакси вътре, защото ми е лошо, продължавам да съм с температура. Както и да е, прегледа ме набързо - вирус било, гърлото ми с мехурчета, но не чува хрипове за нещо по-сложно. Да се лекувам със симптоматични и това е (не че аз не се лекувам само с хомеопатия, де!). Идва време да ми пише болничен и аз й казвам, че цялата седмица съм била в болнични заради малкия. "Оооооо, не може! Не мога да ти дам болнични!" - е реакцията й. "Трябва да те пращам на комисия!". А аз й казвам "Щом трябва - ще ме изпращаш - аз съм зле и не мога да ходя на работа. Иначе нямаше да съм тук!". Даде ми болнични за 2 дена - понеделник и вторник и ми каза да отида в сряда за да ме изпраща на комисия да ми продължат болничните поне до края на седмицата. Отивам аз в сряда следобед в кабинета й и се почва едно тюхкане и вайкане какво ще правим сега. Дава ми някакво направление за интернист. Слизам до рецепцията - час за интернист ми дават чак за днес (четвъртък) следобяд. Отивам днес при интерниста - не може с това направление! Иска мнение от пулмолог, с всички придружаващи ме изследвания - кръв, рентгенова снимка и тем подобни, които на мен изобщо не са ми назначавани. Ами сега?!?  #Crazy Какво да правя - личната ми беше на работа сутринта. Следващата комисия може да се събере чак другата сряда, пулмолог има чак в понеделник, аз нямам направени никакви изследвания ,доказващи, че съм била наистина болна. Болничният ми е до вторник включително, излиза, че за сряда и четвъртък имам самоотлъчка от работа!!!   Confused Е, те това, не ми се беше случвало никога досега в живота ми!

И сега какво да правя според вас?!? И кой ги мисли тези правила??? Какво общо има излизането ми в болнични за гледане на болно дете с това, че и аз съм се разболяла и не мога да ползвам повече от 7 дена болнични?!? Да ходя болна на работа ли - с температура, отпаднала, с кашлица?!? Просто нямам думи!!!  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire На кого да се сърдя?

Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да ми помогне с решението му! Утре сутрин отивам пак при личната, но незнам дали тя ще може да направи нещо по въпроса? Тепърва ли ще ме праща на изследвания, на снимки? Когато почти съм на финала на излекуването си?!?

Ох, много дълго стана, но ... още не мога да си събера мислите!!!  ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 058
На мен ми казаха /преди време/ 7 дни болничен после 1 ден на работа и после може пак 7 дни болничен. Може би е трябвало така да пробваш.

# 2
  • Мнения: 179
На мен ми казаха /преди време/ 7 дни болничен после 1 ден на работа и после може пак 7 дни болничен. Може би е трябвало така да пробваш.

Е, как да отида на работа като ми беше толкова зле в понеделник?!?  Sick Смятам, че не е измислена много добре цялата тази система с болничните, особено когато ги ползваме за гледане на болно дете!  newsm78 Моят съпруг, например няма право да взима болнични за малкия, и всеки път, когато сме болни, се налага само аз да излизам в болнични!  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Моят съпруг, например няма право да взима болнични за малкия, и всеки път, когато сме болни, се налага само аз да излизам в болнични!  ooooh!

Кой казва, че няма право?

Защо не си пуснеш отпуска. Неприятно е наистина, но обясни в работата какъв е проблемът и си пусни.
Преди бяха 10 дни после пращаха на лекарска комисия, но сега се намали на 7 дни, без значение кой е болен - нали болничният и за детето ти е на твое име - издават го на теб.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Случи ми се същото,но с един ден.Пуснах го отпуска.

# 5
  • Мнения: 179
Случи ми се същото,но с един ден.Пуснах го отпуска.

Да, това ми е последният вариант ако личната не успее да оправи нещата... ! Но все пак - не е много коректно спрямо нас - майките с малки дечица!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 032
Ами защо не се обадиш в здравната каса да попиташ? Аз за щастие не съм се сблъсквала с този проблем, но ми се струва че личната ти действа малко неадекватно. Трябва да има вариант за издаването на болничен в този случай.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не е разбира се.Особено ако диагнозата е ясна след няколко дена и едва в края на болничния започваш адекватно лечение/както се случи при нас/,или пък твоя случай с твоето разболяване.Какво правим-вместо да си гледаме децата в къщи сме всеки ден по болници да оправяме документи/няма на кого да я оставя- и тя е с мен/.

# 8
  • София
  • Мнения: 235
Провери в здравната каса наистина.
Върти ми се нещо в главата, че комисия трябва само, ако болничния е със същатата диагноза и за същия човек...
Да не говорим, че ти сигурно за събота и неделя не си била в болничен, т.е. имаш прекъсване от 2 дни - тогава със сигурност не ти трябва комисия...

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Да не говорим, че ти сигурно за събота и неделя не си била в болничен, т.е. имаш прекъсване от 2 дни - тогава със сигурност не ти трябва комисия...

Болничните не са в работни дни, а в календарни, тъй че няма прекъсване за събота и неделя.

# 10
  • Мнения: 506
Да не говорим, че ти сигурно за събота и неделя не си била в болничен, т.е. имаш прекъсване от 2 дни - тогава със сигурност не ти трябва комисия...

Болничните не са в работни дни, а в календарни, тъй че няма прекъсване за събота и неделя.

сигурно се има предвид ако болничния за детето е бил от понеделник до петък като дати и тогава наистина ще има два дни промеждутък.Ако се отиде на специалист той също може да издаде болничен за още 7дни за усложнение от лечението и за същата диагноза,но и той не може да е по-дълъг от 7дни.В този случай ти трябва болничен за усложнения при детето ,а не за теб и мисля,че така става Peace

# 11
  • Мнения: 1 494
Само, че имайте предвид, че направленията са за тримесечие и са им свършили...Та се стискааат....
Цялата ни здравна система не е измислена добре...

# 12
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Аз пък мисля, че щом болничния е за различни лица не би следвало да има проблем да се издадат два един след друг. Идеята на комисията при удължаване на срока на болничния е точно да прецени, че състоянието на болния изисква продължаване на лечението. А случая не е такъв.
Но всичко дотук са само мои разсъждения по темата. Трябва да попрочета малко законите, а най-добре да питаш в НОИ, въпреки че оттам едни отговори ще получиш...

# 13
  • София
  • Мнения: 2 100
За да не ходиш на ЛКК, трябва да имаш 2 дни промеждутък м/у двата болнични и да не са събота и неделя.
Но ако предния болничен ти е бил за детето, няма никакъв проблем следващият да е за теб и без този период от 2 дни Peace
И не мисля, че таткото няма право да си вземе болничен, нашият татко взима.
Личната ти май е доста некомпетентна Naughty

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
И не мисля, че таткото няма право да си вземе болничен, нашият татко взима.

Разбира се, че бащата има право на болничен.

Общи условия

Активация на акаунт