С какви пари отглеждате децата си?

  • 4 425
  • 40
  •   1
Отговори
Въпроса сигурно ви звучи странно но все пак рекох да го задам, за да се ориентирам доходите ми покриват ли мерака ми да си осиновим дете.Искам да разбера аз ли съм песимист или съпругата  ми е оптимист без граници.Сигурен съм че всеки си е задавал въпроса за финансите и децата.

# 1
  • Мнения: 2 123
Ами абсолютен  минимум 200 на месец, горна  граница нямам  Embarassed, много съм способна. Татко казваше, че на мен парите ми пречат - прав беше човекът.

Като имаш предвид, че Никола вече яде обща храна и само вечер пие АМ. Гърне ползва избирателно, така че пампите си вървят. Обаче и стотинка не давам за гледане или ясла. Тук не включвам дрехите и обувките

Но ако чакаш подходящ финансов момент - той никога няма да дойде, така че.... Пък и ако сега подадете документи, ще мине време, докато осиновите дете.

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Има една приказка"Дупе знае 2 и 200" Stop
Всеки разполага според възможностите си.Така мисля аз. Rolling EyesМожеш да си гледаш детето и със малко и със много.

# 3
  • Мнения: 1 843
Драги, tomkat , в това отношение аз лично не виждам разлика между осиновяване и раждане. Всеки се простира според чергата си, понякога чергата се оказва учудващо разтеглива! Wink

По-скоро преценете ситуации като колко голямо дете можете да си "позволите". Ако съпругата ти работи, изчислете поне няколко месеца, през които тя не е удачно да се връща на работа, а да си остане с детето.
Затова говоря за възраст. Заплащането на майчинство при осиновяване е абсолютно същото, както при раждане. Тоест, за дете над две годишна възраст, не се полага такова.

Имай предвид само, че съпругата ти все пак има право на шест месеца неплатен отпуск, което значи поне, че не би си загубила работното място.  Grinning

Всичко останало зависи от вас.
Дори и да не сте сметнали всичко в детайли, децата дават крила... (нещо като Ред Булл)!  Mr. Green

# 4
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Не мога да ти дам отговор, защото ние сега подадохме документи за осиновяване. Но мога да споделя нещо с теб. Аз не работя в момента, уча задочно. Единствените доходи са на съпругът ми. И както доста други, имаме ипотека и още куп заеми. Аз исках да имаме дете още преди 7-8 години, но съпругът ми твърдо беше решил да изчакаме, докато сме били по-добре финансово. И така времето си минаваше, той си чакаше, аз се депресирах и т.н. Акъли не давам, но сега мъжът ми съжалява, че не ме е послушал тогава. Но по-важното е, че ние ще станем родители и се надявам да е по-скоро!  Така че, успех и спокойно! Предполагам, че си има доста разходи, но другото е по-важно!

# 5
  • Мнения: 1 652
Драги, tomkat , в това отношение аз лично не виждам разлика между осиновяване и раждане.

Права е ДарЗаМен,  и не е. Разликата  е, че ако имаш дете и останеш без пари- нещо нормално- Но ако си осиновил и нямаш средства - идват наред въпросите- защо са го взели като нямат пари да го гледат? Твоите лични терзания - може би други хора биха му осигурили по добър живот?
Аз лично когато останах без пари година след като осинових детето си - преживях две години в страх, че социалните ще дойдат и ще ми го вземат, защото нямам пари да го гледам. Ужасът от тия две години не мога с нищо да сравня през живота си. Страшно беше.
 И сега малко оптимизъм. След като аз се справих сама, ще се справите - вие сте двама.
 Hug

# 6
  • Мнения: 2 172
Права е ДарЗаМен,  и не е. Разликата  е, че ако имаш дете и останеш без пари- нещо нормално- Но ако си осиновил и нямаш средства - идват наред въпросите- защо са го взели като нямат пари да го гледат?

Дарена, недей така, къде ще го върнат социалните като го вземат- в дом , дето им дават на децата по 3лв. на месец?Държавата се скъсва от напъни за "реинтеграция"- виж какво става при Монда на делото!Да , страхът си е за родителите...ама не мисля, че току-така ги връщат. Ами те ще вкарат половината деца от гетата в домове заради липса на пари...

# 7
  • на път
  • Мнения: 2 804
С "изработени" - работя на 3 места + на "свободна" пратика. Денят ми е разграфен по минути (малко е напрегнато, но се свиква), но след като взема Марти от градина в 17:00 съм на негово разположение .... Домашната работа сутрин рано и вечер след като си легне.

# 8
  • Мнения: 1 652
Права е ДарЗаМен,  и не е. Разликата  е, че ако имаш дете и останеш без пари- нещо нормално- Но ако си осиновил и нямаш средства - идват наред въпросите- защо са го взели като нямат пари да го гледат?

Дарена, недей така, къде ще го върнат социалните като го вземат- в дом , дето им дават на децата по 3лв. на месец?Държавата се скъсва от напъни за "реинтеграция"- виж какво става при Монда на делото!Да , страхът си е за родителите...ама не мисля, че току-така ги връщат. Ами те ще вкарат половината деца от гетата в домове заради липса на пари...
Аист, права си, не ги връщат току така. Но на страхът очите са големи. Сега знам, че е така, но тогава нямах никакви доходи, а и правеха проверки социалните по домовете. Както и да е-исках да кажа, че аз тогава се чувствах много виновна пред детето си.
Сега и аз работя и ми е напрегнато, но съм доволна.

# 9
  • Мнения: 2 084
направо не питай. Ние смятахме и пресмятахме за дете. Ама ние хора за едно ли сме и който смятал - смятал. Три заема, къща за довършване, 2 бюджетни заплати и дом пълен със щастие. /Само лекарствата да не бяха толкова скъпи...че без тях най-не може./
Със съпруга оптимист си ОК! Моят мъж е затълан в заеми песимист и все пак е доста щастлив тате. И много обича да си играе с количките на децата.
Без страхове не става, Томкат. А без пари newsm78

# 10
  • Мнения: 115
И аз да кажа, въпреки че най-малкият ми син е вече на 6 г. Но като беше бебе (2001-2002) си отиваха най-редовно 300-400 лева на месец. Трябва да се предвидят и първоначални инвестиции - креватче, ваничка и пр.
Наистина абсолютният минимум е 200 лева, но могат лесно да станат и повече, особено ако трябват по-специални млека (нискоалергични) или специални детски храни. Ами соковете, за тях си трябват плодове, а знаете колко са скъпи те в някои сезони.
Като навсякъде има най-общо 2 нива - по-евтино - с български млека, храни и турски памперси и другото - по-луксозното. И при двата случая дечицата си израстват еднакво - само да се гледат с много любов. Ами това е..... Wink

# 11
  • Мнения: 1 249
И аз да кажа, въпреки че най-малкият ми син е вече на 6 г. Но като беше бебе (2001-2002) си отиваха най-редовно 300-400 лева на месец. Трябва да се предвидят и първоначални инвестиции - креватче, ваничка и пр.
Наистина абсолютният минимум е 200 лева, но могат лесно да станат и повече, особено ако трябват по-специални млека (нискоалергични) или специални детски храни. Ами соковете, за тях си трябват плодове, а знаете колко са скъпи те в някои сезони.
Като навсякъде има най-общо 2 нива - по-евтино - с български млека, храни и турски памперси и другото - по-луксозното. И при двата случая дечицата си израстват еднакво - само да се гледат с много любов. Ами това е..... Wink


За млеката:
Всичките от типа Фризопеп с разните му номерации ги дават безплатно по здравна каса. (алергични и пр. разни)
А за другите - не съм запозната.

Ако не сте на ръба на физическото оцеляване, не се притеснявай.
Приказката за 2 и 200 си е най-истинското описание на положението.
А колички, креватче, коритце и пр. и аз съм взимала от познати и после съм давала на други, мисля, че няма да е няма проблем.

За мен е по-важно да имате връзка със съпругата, да сте удовлетворени от други неща в живота и да се чувствате цялостни. Парите не са маловажни никак, но горните неща са по-важни от тях. Господ няма да ви остави с дете да бедствате, всичко ще се подреди.

 

# 12
  • Мнения: 286
Да кажа и аз за себе си. Преди да осиновя ту ми се струваше, че ще се справя финансово, ту ми се струваше, че изобщо няма да се справя. И така можеше да се мятам ту насам, ту натам - до безкрайност.
Когато вече дойде детето нещата полекичка се подредиха. Като начало бях понасъбрала 2000 лв. за първоначални нужди и така полека-лека започнахме да се отглеждаме.
Сега да не си помислиш, че ако нямаш спестени 2000 и не трябва да осиновяваш. Като сте живи и здрави ще се справите. Нали имате работа?
Аз за храна печеля, много дрешки и обувки ми подаряват приятели от порасналите им деца. Нещичко купувам и така.
А на подмятания от сорта "Като нямаш средства, защо си го взел", отговарям - всеки има право на щастие и беден, и недотам здрав и преуспяващ и т.н.

# 13
  • Мнения: 1 843
А на подмятания от сорта "Като нямаш средства, защо си го взел"...

Хммм, дали, ако не го "вземеш", животът му ще бъде по-безоблачен?

Аз съм износвала дрехи, че хем минаваха през фази панталон - сукман - гащеризон, така ги преправяше майка ми, че реда ни е момче, момиче, момче. Щерка ми носи дрехи от децата на приятелки, аз давам на други, когато имам време преправям нещо, гола и боса не е останала. Гладна още по-малко.

Нямах и лев спестени пари, че откъде? Излязла съм на 19 години от къщи с това дето ми е било на гърба! Мъжът ми е на същия хал.
Има времена, в които затягаш каиша и учиш и детето си на същото - че животът е борба и трябва да съумееш и сам да се справиш във всяка ситуация. Но семейството е нещо, което няма цена. Другото все някак се скалъпва.

# 14
благодаря за отговорите..
все притеснения за тия пусти пари..

Общи условия

Активация на акаунт