странно туптене на сърцето

  • 19 193
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте. Искам да споделя с вас следния проблем. От известно време около 1 месец и половина понякога просто като си седя и говоря изведнъж усещам еднокртано много силно тупкане на сърцето - незнам как точно да го обясня. Направо се сепвам в смиъсл стряскам се защото досега никога не ми се е случвало. Това със сърцето започна около две седмици преди да ми се възплаи сериозно мъдреца - ок продължава и в момента след като уж мъдреца се е излекувал няма гной пих анмтибиотик. А поянкога получавам доста силно сърцебиене около 90 аз съм обикновено с 70 само озни ден бе6е 120 но след минуртка пак си премерих пулса и ве4е бе6е 80 - моял ви дайте мнение - много съм с еизплашила - да нямам някакъв сериозне проблем със сърцето. Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Това  "единично силно тупкане" /все едно,че сърцето спира и тупка бавно и горе в гърлото/ най-вероятно са екстрасистоли  -  когато са  единични  на брой за минута  обикновенно е нормално явление. То е временно и е свързано напр. с преумора, недоспиване, психично пренапрежение, бременност и мн. др. За твое успокоение щом нещо продължава да те притеснява иди на преглед при кардиолог.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 39 747
Аз бях така с 1вата бременност. Направи консултация с кардиолог.
Не виждам от къде си. Аз сега нямам проблем. Но мислех да посетя един частен медицински център.
http://www.polimedad.com/tests.htm

Цитат
Функционална диагностика:

    * Велоергометрия
    * Функционално изследване на дишането
    * 24-часов запис на стойностите на кръвното налягане
    * 24-часов запис на сърдечната дейност
    * ЕМГ
    * ЕЕГ
Мислех да си записвам час за запис на ст. на кръвното налягане и ЕКГ. Още не съм го направила.

# 3
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
И на мен ми приличат на екстрасистоли.
Отиди на кардиолог .  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 324
Аз бях така два месеца. Проверих сърцето, щитовидната жлеза, бъбреци, бял дроб... Всичко си беше ОК. Накрая се оказа алергия. Сега пия ксизал и съм добре. Пулса ми беше 120-130.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 423
Хм, посети кардиолог и си пусни и някакви кръвни изследвания. Имах цял месец и повече в който сърцето ми започваше лудо да бие, дори и да седя на едно място. Пулсът ми ставаше 100 без никакви физически усилия. Главата ми се замайваше и вдигах и кръвно.Ходих на кардиолог, каза ми че ми няма нищо и причината идва от друго място, все пак ми изписа хапчета за кръвно. Започнах да пия железен препарат и пулсът ми се нормализира, защото явно губя много кръв по време на цикъла и имам анемия. Проблемът при мен е не само в анемията май, защото започва да ми е лошо във втората половина на цикъла ми. Някой,ако е имал такъв проблем моля да сподели.

# 6
  • Мнения: 161
Благодаря на всички за отговорите - ето днес до този момнет въобще не ми се случи това нещо, което описах а качвах и стълби  нам етро е разтупква се като кача стълби ама мисля че това е нормално, а кльомба ти към ккаво се оказа че имаш алергия, къде я иследва и колко време пиеш ксизал. Защото аз имам някакви проблеми с носа, който се запушва от време навреме доста гадно и карам с шпрей алергодил, ходих при една алергологка но тя каза че ве било къно за изследване и ми наговори едни такива глупости. А добър кардиологкъде . Аз съм от София.
ХУбав ден ви желая!!!:)

# 7
д-р Кадиян тел:852089061

# 8
обърках телефона:02/852-89-61 ето това е..успех

# 9
  • Мнения: 161
мерси  за кординатите, това предполгам е кардиолог и е?

# 10
Да кардиолог е аз съм ходила преди при него и съм много доволна Simple SmileИ аз трябва тези дни да ходя при него!Дано ти помогне успех Simple Smile

# 11
И аз имам такива усещания от извесно време.Май ще трябва да ходя на кардиолог. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 941
Може и екстрасистоли да има,но както го описва по-скоро е пристъпна тахикардия.Отиди на кардиолог,ЕКГ,ехография.При пролапс на митралната клапа тахикардията е симптом

Общи условия

Активация на акаунт