Цианоза

  • 4 574
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Днес ни поставиха диагноза Цианоза. Детето ми е на 2 год. и 5 мес. Педиатърката каза, че това било недостиг на кислород. Искаше да ни даде направление за болница, ама на мен никак не ми се искаше и тя изписа Клацид и Вентолин, а утре - рентген и кръвни изследвания. Направо съм изпаднала в ужас. Някой знае ли нещо повече за тази болест - какво точно представлява, от какво може да бъде причинена, до какви усложнения може да доведе, с какво се лекува и т.н. Педиатърката не беше многословна, аи аз се ошашках съвсем.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Това не е болест, а симптом на различни болести. Насищането на кръвта с кислород е ниско и това се изразява в тъмно синкаво оцветяване на лигавиците /напр. устните/, а също се променя цветът на кожата. Има различни причини и заболявания с този симптом - сърдечни, белодробни и т.н.
От това което пишеш не разбирам,  детето ти има ли кашлица, болно ли е в момента  Rolling Eyes Ако кашля и наистина има и цианоза, причината за нея не се лекува в домашна обстановка.  Naughty Необходимо е лечение в болница!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Как така хем си изпаднала в ужас, хем си преценила, че не искаш болница.
Щом лекарят е преценил, трябвало е да го послушаш.

Цианозата е симптом на дихателна или сърдечна недостатъчност. Евентуални прчини са: тежки белодробни инфекции, чуждо тяло в дихателните пътища, попадане на повърнати материи или храна, след задавяне, в дихателните пътища, астма, сърдечни пороци, перикардит, миокардит и др.

# 3
  • Мнения: 3 929
Днес му направиха рентгенова снимка и докторката каза,че е бронхит. Слуша го, каза, че състоянието му е много по-добро от вчера, даже каза, че рязко се е подобрило. Снощи не кашля, спа почти през цялото време, днес да е кашлял 2-3 пъти.
Що се отнася до болничното лечение аз просто попитах, дали може да го лекувам вкъщи и педиатърката ми каза, че може. Затова се съгласих.
Искам да попитам, цигареният дим оказва ли съществено влияние върху състоянието на детето? Особено в неговото сега? Разбира се, знам,
че цигарите са вредни, това е неоспоримо, но налага ли се да взема по-драстични мерки - в смисъл да го държа възможно по-малко в стаята, където се пуши, да се преместим в друго жилище или не е чак толкова фатално?

# 4
  • Мнения: 686
Днес му направиха рентгенова снимка и докторката каза,че е бронхит. Слуша го, каза, че състоянието му е много по-добро от вчера, даже каза, че рязко се е подобрило. Снощи не кашля, спа почти през цялото време, днес да е кашлял 2-3 пъти.
Що се отнася до болничното лечение аз просто попитах, дали може да го лекувам вкъщи и педиатърката ми каза, че може. Затова се съгласих.
Искам да попитам, цигареният дим оказва ли съществено влияние върху състоянието на детето? Особено в неговото сега? Разбира се, знам,
че цигарите са вредни, това е неоспоримо, но налага ли се да взема по-драстични мерки - в смисъл да го държа възможно по-малко в стаята, където се пуши, да се преместим в друго жилище или не е чак толкова фатално?
Що за глупав въпрос, как дете с бронхит ще държиш в стая в която се пуши?И още повече ,че има съмнения за недостиг на кислород.За мен е недопустимо.
 Кой пуши в тази стая,не могат ли да се съобразят с детето и да пушат навън,че мислиш чак за смяна на жилище?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Не само дете с бронхит, а въобще никакво дете не би трябвало да стои в помещение, където се пуши. Но всеки преценява сам, кое  е правилно за детето му.

# 6
  • Мнения: 71
Никакво пушене в къщи!На който му се пуши в къщи има тераси, балкони и т.н.студено, топло хич не ме интересува.
Дори да имаме гости пушачи, ги пращам на балкона и окото не ми мигва  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт