мили мами , може ли да дам дуфалак на 2 месеца сме

  • 2 328
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
мами , днес е 3 ден откакто не сме акали , преди акаше на ден по 5 пъти сега вече се притеснявам, взех и дуфалак на пакетче , казаха ми че сиропа бил същия да пробвам , но на листовката нищо не пише , нито колко пъти на ден се дава нито от колко месеца може да се дава нищо , пише само 5 мл. Моля ви споделете ,по колко да и давам ,  ooooh! на кърма сме , вечер се дохранваме , и през деня почнахме вече , защото явно кърмата не ни стига ,все беше гладна и не спеше през деня , милата

# 1
  • Мнения: 1 554
можеш да,5 мл ако до 3 4аса не се изака още 5 мл.НО може да няма какво да ака бе.Нали е била гладна,а и бебетата по4ват да усвояват млякото и по рядко по4ват да акат, не се шашкай Hug

# 2
  • Мнения: 422
оф ми не знам само пишка и се напъва милото и само пръцка , и изплаква такава и пак се напъва ,, а и преди така се хранеше ама акаше по 5 / 6 пъти и то бая ,, а сега като пръцне мирише лошо !

# 3
  • Мнения: 491
Да,можеш да даваш,аз съм давала на вашата възраст.

# 4
  • Мнения: 9 814
Освен дуфалак може да пробваш да смениш и АМ, защото проблема може да идва и от него.

# 5
  • Мнения: 422
даваме и аптамил компорт уж за по добро храносмилане .за кармачета , мисля че е добро

# 6
  • Мнения: 355
Не се притеснявай дали е само от храната - до човече си е. На тази възраст моите две дъщери близначки бяха само на кърма. Точно на 2 мес. едната беше с разстройство, другата - на Дуфалак. Mr. Green И до сега са така - едната е с бърза система, другата седи на гърнето и се мъчи горката...

# 7
  • Мнения: 7 201
PeaceСтава и за кърмачета.

# 8
  • Мнения: 6 441
Според мен се консултирай с педиатъра на бебчето. Peace

# 9
  • Мнения: 46 492
Пръцкането и напъването може да са симптоми на колики.

Преди да даваш лекарства, пробвай да ядеш разхлабителни неща, щом кърмиш Peace и масажирай коремчето като започнеш от пъпчето и продължиш по посока на часовниковата стрелка.

Ако не се изака още 1-2 дена, консултирай се с лекар за Дуфалака. А ако се изака и акото не е твърдо, а нормално, значи няма запек, а просто усвоява много добре храната, което е нормално за бебета на тази възраст  Peace

# 10
  • Мнения: 610
Да става и ние пиехме.Бяхме на смесено хранене,пиеше Аптамил,но накрая минахме на Фризовом и бях много доволна.

# 11
  • Мнения: 48
Можеш да дадеш става за малки бебета , но аз смятам ,че е по добре да смениш млякото има такива за запек . За фризовом съм сигурна , но мисля ,че има и на други фирми. Моята също по това време беше почнала по нарядко да ходи ,но си се мъчат милите като не се изхождат.за това най- добре и помогни да свърши работата. винаги е най- добре да се консултираш с педито преди да действаш.Желая ти успех и бебчето да се оправи.Имам листовка на сироп и пише за кърмачета - 5мл. newsm10

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
мила мамо, при бебе на 2 месеца винаги питай педиатъра за лекарства, а не форума!

# 13
  • Мнения: 690
и ние сме като вас - на смесено хранене ... Имахме и същия проблем с акането - докато не смених АМ-то, лактана Био наистина помогна Peace
освен това опитай да изпиеш за няколко часа сок от круши, примерно Капи  Peace

# 14
  • Мнения: 9 973
може,а педи какво казва

Общи условия

Активация на акаунт