Ами религията?

  • 2 306
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Как стои въпроса с религията при вас?

Моите деца ги учат разни религиозни песнички и им разказват за Христос.....
Тук са католици!

Аз съм мюсюлманка - или поне така се водя а бащата на децата е Християнин!

За мен религията никога не е била от значение, но сега се замислям до колко е правилно и до колко грешно това че разрешавам децата да бъдат "въвеждани" в Католицизма като никой от родителите им не е католик  Thinking

# 1
  • Мнения: 25
Здравей,аз см омъжена за мюсулманин а аз съм христианка.Особено в началото почти всички ме осъждаха или се страхуваха за мен...може би и аз малко се страхувах,но бях(и все още съм)толкова влюбена,че  реших да свържа живота си с човек от друга религия.Често разговаряме със съпруга на тема религия и научих много неща за мюсулманите,вече не се страхувам от тях,напротив.Чудя се защо ни насаждат лъжлива представа за исляма и за хората,които го изповядват.Това обаче е друга тема,всеки човек според мен първо трябва да е наясно със себе си,дали изобщо вярва в Бог,дали иска да научи и децата си да вярват в този Бог.Ако пък не вярва,да реши дали да не разрешава на никого да им "мъти главите" или да остави случайността да реши какъв път ще поемат.Все пак децата са вид продължение на нас самите...По тази тема може много да се каже,както и по много други във форума,но на на мен пусто ми е трудничко да пиша.Това от мен,дано не ви звуча смешно.

# 2
  • Мнения: 3 461
Аз все още не знам какво да правя по този въпрос.Мъжът ми е католик,но не ревностен.Венчахме се в България в източно православна църква и го накараха да подпише декларация,че децата му трябва да приемат нашата религия.Сега се чудя дали да ги кръщаваме у нас или да изчакам те да се самоопределят след  време. Embarassed

# 3
  • Мнения: 3 461
Цитат на: megiva
Здравей,аз см омъжена за мюсулманин а аз съм христианка.Особено в началото почти всички ме осъждаха или се страхуваха за мен...може би и аз малко се страхувах,но бях(и все още съм)толкова влюбена,че  реших да свържа живота си с човек от друга религия.Често разговаряме със съпруга на тема религия и научих много неща за мюсулманите,вече не се страхувам от тях,напротив.Чудя се защо ни насаждат лъжлива представа за исляма и за хората,които го изповядват.Това обаче е друга тема,всеки човек според мен първо трябва да е наясно със себе си,дали изобщо вярва в Бог,дали иска да научи и децата си да вярват в този Бог.Ако пък не вярва,да реши дали да не разрешава на никого да им "мъти главите" или да остави случайността да реши какъв път ще поемат.Все пак децата са вид продължение на нас самите...По тази тема може много да се каже,както и по много други във форума,но на на мен пусто ми е трудничко да пиша.Това от мен,дано не ви звуча смешно.


Тук в Бахрейн,където живея,а и в съседните страни,няма такъв вариант да се омъжиш за мюсулманин и да останеш християнка.Запознах се с една българка на курса по арабски,която се омъжила за саудитец и не само беше забулена от главата до петите,ами и я изпитваха на Корана,ама те саудитците  са фанатици и не влизат в никакви класации. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 959
Ние сме решили нашите деца ще са с религията на мъжът ми католици и ще учат в католическо училище(такова с монахини).То няма и голяма разлика между католици и християни.

# 5
  • Мнения: 25
Мъжът ми е от Египет и съм сигурна че би бил щастлив ако стана мюсуманка,но също така казва че техния коран гласи че няма и не трябва да има принуждение в религията.А за саудитска арабия и тои казва че там няма шест-пет,ако крадеш ти режат ръката,ако "мърсуваш" те пречукват с камъни.Тук обаче съм срещала филипинки и шри ланки,които са прислужвали в богаташки къщи там и от думите им съдя,че каймакът на саудитците най малко спазва правилата,но ... те ще си платят като му дойде времето...

# 6
  • Мнения: 4 458
Само да поясня!
Аз съм разделена от мъжа ми и той няма право на глас тук!

Просто ми се струва неестествено децата ми да си пеят религиозни песнички да се молят преди хранене......
Като ги питах дали им четат приказки в градината ми отговориха :"Дааааа Чизъс..."  Shocked

Та, за това се допитвам до вас.
За мен не е нормално да си ..... религиозен и да се молиш и .... да спазваш всякакви обичаи и традиции - поне не така стриктно както ги обучават децата. Чудех се дали да кажа на учителката им, но от друга страна децата ще се чувстват изолирани........

# 7
  • usa
  • Мнения: 2 113
според мен тук религията е най-вече източник на социални контакти - не мисля, че хората са особено религиозни, но мнозинството ходи редовно на църква, за да общува със себеподобни. иначе ако ги питаш, са много вярващи - one nation under god, in god we trust и прочие лозунги... децата ми общуват най-вече с християнчета, някои от тях са ги водили на църква със семействата си, едно даже ми беше подарило книжка с библейски истории с поръчка да ги чета вечер на децата преди заспиване... нямам нищо против да научават факти от различните религии, разказвала съм им и аз, обсъждали сме мнението ми за религиите, книжката с библейските истории стои в библиотеката им, ако искат да си я четат. но държа в училище да не им промиват мозъците и в часовете по science да учат дарвиновата теория, а не inteligent design-a, във връзка, с което се радвам, че живеем в разумен щат, а не в канзас например, че не знам как щяхме да сбираме стотинки да изучаваме три бройки по частни училища... за  inteligent design-a нямам нищо против да научат, но в часове по религия - държа да правят разлика между наука и религия, иначе да вярват ако щат в извънземните...

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: aylin
Само да поясня!
Аз съм разделена от мъжа ми и той няма право на глас тук!

Просто ми се струва неестествено децата ми да си пеят религиозни песнички да се молят преди хранене......
Като ги питах дали им четат приказки в градината ми отговориха :"Дааааа Чизъс..."  Shocked

Та, за това се допитвам до вас.
За мен не е нормално да си ..... религиозен и да се молиш и .... да спазваш всякакви обичаи и традиции - поне не така стриктно както ги обучават децата. Чудех се дали да кажа на учителката им, но от друга страна децата ще се чувстват изолирани........


на твое място не бих говорила с учителката, а с децата - какво е религията, какво означават различните религиозни ритуали, защо в градината или домовете на приятелчетата им ги изпълняват, а в къщи - не, дори че има различни вярвания и богове. достатъчно са големи за да разберат, най-малко ще осъзнаят разликата.

# 9
  • Мнения: 177
Цитат на: aniji
То няма и голяма разлика между католици и християни.

 Laughing  Laughing  ами няма.и католиците са християни.може би имаш  пред вид,че ти си източноправославна,а мъжа ти католик?

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
тук в  началото на учебната година се пита дали желаеш детето ти да посещава час по религия. ние досега не сме изявявали желание дъщеря ни да присъства . не че тя много е наясно де,ама и аз го разбирам като един вид промиване на мозъци. като порасне още мъничко  сама ще реши дали я вълнува тази материя.....

# 11
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: megiva
ако "мърсуваш" те пречукват с камъни.но ... те ще си платят като му дойде времето...


извинявай,не те разбрах Embarassed

кой ще си плати и за какво? интересно ми стана,не за друго.....

# 12
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: Noia

Тук в Бахрейн,където живея,а и в съседните страни,няма такъв вариант да се омъжиш за мюсулманин и да останеш християнка.Запознах се с една българка на курса по арабски,която се омъжила за саудитец и не само беше забулена от главата до петите,ами и я изпитваха на Корана,ама те саудитците  са фанатици и не влизат в никакви класации. Rolling Eyes
леле,колко ли трябва лудо да обичаш някой ,че да се  съгласиш да се забулиш от главата до петите заради тоз някой .... и то цял живот....ебаси живота...извинете Sign Exclamation

# 13
  • Мнения: 4 458
Менникой нищо не ме е питал  Close
Един ден децата като видяха колега да се мли преди вечеря ми казаха че и в училище правят така Shocked  даже ме питаха дали аз знам : тенк ю фааре
Аз доста се посмях защото децата още не говореха добре английски а фааре на турски е плъх  Laughing  та беше малко комично.
Да но е факт че всеки ден им пеят песни с молитви и им разказват за Христос...

А как да им обясня разликатра с религиите като още не могат даразберат защо едни деца имат а други нямат баща  Confused

За мен това е малко прекалено, че и без да ми кажат и да ме питат.... Разпитах местните и всеки е на мнение че така е правилно, ама те друго не знаят. Май аз не бях подготвена за супер религиозно общество  Thinking
Тук във всяко училище било така  #Puppy dog

Не искам децата ми да са някакви фанатици! Искам след време сами да решат коя религия ще приемат - за това и до сега не съм мислила така по въпроса.
Сега обаче ми се налага да реша какво да правя, че за 7 месеца децата знаят повече религиозни песни и молитви на английски отколкото детски песнички Close

# 14
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: aylin
А как да им обясня разликатра с религиите като още не могат даразберат защо едни деца имат а други нямат баща  Confused

За мен това е малко прекалено, че и без да ми кажат и да ме питат.... Разпитах местните и всеки е на мнение че така е правилно, ама те друго не знаят. Май аз не бях подготвена за супер религиозно общество  Thinking
Тук във всяко училище било така  #Puppy dog

Не искам децата ми да са някакви фанатици! Искам след време сами да решат коя религия ще приемат - за това и до сега не съм мислила така по въпроса.
Сега обаче ми се налага да реша какво да правя, че за 7 месеца децата знаят повече религиозни песни и молитви на английски отколкото детски песнички Close


ами за да не станат фанатици в силно религиозно общество ще трябва да намериш начин да обясниш. така както и те са намерили начин да ги научат на повече молитви и религиозни песнички отколкото детски - с разговори, обяснения, приказки... задавай им въпроси и обсъждайте отговорите им - кой е бог, кой е исус, какво е направил, защо му се молят в градината, кой е аллах, защо някои хора се молят на исус, а други на аллах... не са толкова малки, не ги подценявай, трябва само да намериш подходящия за тях начин да разговаряте на темата. а и не мисля, че ще станат фанатици само под влиянието на градината и училището, все пак и ти общуваш с тях Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт