Възпитаниците на IV Езикова гимназия-Варна, да се преброим

  • 8 923
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Честит 50-ти юбилей на Френската гимназия!
Нека в тази тема се разпишем  ние, възпитаниците на тази гимназия, можем и да споделим преживяванията си от вчерашния празник, а и не само.

Аз съм випуск '86.
Ето тук са списъците на випуските, ако не сте сигурни в годината .

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 21:37 от monda

# 1
  • Мнения: 2 241
О, няма да пропусна. В този списък са ни объркали, де, вместо випуск 1989 г. са сложили пак списък на випуск 1988 г., за малко да помисля, че съм си забравила набора. Joy Joy

Чакам с нетърпение да разкажеш за празника, не успях да дойда. Предполагам е било грандиозно, 50 години са си повод за голям празник.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 596
Аз съм випуск '98,  а майка ми е '71. Пропуснах тържеството, нямаше как да пътувам до Варна и мноооого съжалявам.
Спомням си живо 40-я юбилей в Спортната...Залата беше пълна, имаше много песни, много усмивки.  Hug
Поздравявам всички възпитаници на Гимназията и моите прекрасни учители.   bouquet

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
и аз тук! випуск 98.

засега толкова. ще пиша пак, но сега трябва да бягам, че детето, на което давам уроци по френски  bowuu ще дойде след 10 минути.

поздравявам всички с песента  http://www.youtube.com/watch?v=lJY8fhGTMU0

# 4
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
хайде някой да напише текста на химна на lycée-то, плиййййз  bouquet

# 5
  • Мнения: 13 512
Beau lycee Joliot Curie
Tu remplis nos coeurs de joie
Heureuses annees d'ecole
Tu nous prepares a la vie.

Il n'y a pas plus cher que toi
Sous le beau ciel d'azur
Tu remplis nos jeunes ames
Nous transmettrons le flambeau.

Dans la classe, penches sur nos bancs,
Nous lisons et travaillons.
Transportes d'enthousiasme,
Nous Batirons l'avenir

Il n'y a pas plus cher que toi
Sous le beau ciel d'azur
Tu remplis nos jeunes ames
Nous transmettrons le flambeau.

# 6
  • Мнения: 13 512
В юбилейния диск има много хубави моменти запечатани- стари снимки на всички бивши преподаватели, кадреи от военни обучения, бригади КАТ, абе...страхотен е.
Бих могла да ги кача някъде и да ги разгледате. Знам, че Котка например не можа да дойде на празника и няма диска.
Аз например не знаех, че Трънкова е била ученичка от първия випуск на Гимназията, тогава- лицей в Ловеч, а Гинка Христова и е била  учителка. Все същата, каквато я помня и преди 25 години. Танцуваше в ресторанта...а е сигурна на към 85 години!
Стела Иванова- абсолютно консервирана- грим, прическа...никаква разлика отпреди.
Петев по Военно- същата работа. Какъвто си беше тогава, такъв е и сега.
Румяна Лазарова- чудесна както винаги., une vraie dame!
И още много и много...като се сещам, ще пиша.

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 11:47 от monda

# 7
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
току що приключих с урока. обяснявах subjonctif... трудна работа Crazy

monda , благодарско за химна  bouquet
никога на съм знаела текста, а и не съм пяла в хора. обаче по фестивали се изявявах bowuu

аз успях да си купя само тениска и книжката "устрем". юбилейния диск не го видях Sad, а толкова искам да го имам...

от учителите видях Морена Христова - ей, не е мръднала тази жена! Братанова по математика изглеждаше същото куку Crazy- яка мацка, на всичко друго ни научи само на математика не! Грета Щиркова по литература - една от любимите ми учителки Hug. Рада Здравкова и Виктория Стефанова не видях Sad

ще пиша пак!

# 8
  • Мнения: 2 241
О, Монда, ще се радвам много да качиш някъде юбилейния диск.  bouquet

Гинка Христова по математика беше, нали? Голям образ.  Grinning  А Лазарова по френски в 10-ти клас май  newsm78

Боже, започвам да забравям #Crazy.

Морена Христова ми беше на занималня в подгответо, а и наче бяхме при Русинова. Любима учителка ми беше Виктория Стефанова, нямало я, така ли?

А как се казваше един приятен смугъл мъж по география, не много висок, с хубав глас? А по история един висок с крив нос? И двамата не бяха първа младост по мое време, сигурно отдавна са пенсионирани.

Петев го помня  Joy Joy, то такова чудо забравя ли се, бисерите му бяха много ценни, "Свий лакътя в юмрук" и прочее  Joy Joy

# 9
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
Котка, аз бях само на концерта в спортна зала и там не видях Виктория Стефанова.

на мен по география ми предаваше Сандьо Александър Александров - май за същия говориш.

# 10
  • Мнения: 596
Oooo, Сандьо- образ голям, няма да забравя неговите- мотьор, трактьор, машин а вапьор.  Laughing
Всъщност Сандьо е един от доайените на гимназията, преподавал е и на майка ми- началото на 70-те години.
Грета Щиркова си остава любимата ми учителка- невероятна личност!!!!!    bouquet
В действителност нямам никаква актуална информация за гимназията и преподавателите.
Момичета, къде мога да намеря юбилейния диск?
Благодаря на Монда за темичката!  Hug

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 19:11 от Janita

# 11
  • Мнения: 13 512
Котка по история говориш за Василев.Имаше и един Илиев- висок.
Ради Здравкова  и Виктория Стефанова също бяха там , разбира се.
Снимах някои от преподавателите, ще кача и юбилейния диск довечера.

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
monda, чудесна си! чакам с нетърпение да качиш диска!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Не можах да отида на празника, а и с класа не се организирахме нищо. Аз съм випуск 1999 г., тъй че догодина може и да се съберем  Grinning
Монда, и на мен ще ми бъде интересно  Peace

# 14
  • Мнения: 1 559
Супер темичка.  bouquet
Бройте и мен и майка ми. Grinning

Монда, къде мога да видя юбилейния диск? Не успях да дойда на празника, а ми е домиляло.

Общи условия

Активация на акаунт