Следобедна закуска-плодове

  • 1 046
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 441
Следобедната закуска на Алекс по принцип са плодове-банан,ябълка,киви,портокал.
Влизам в ярсотно спорове за това.
Казват,че не можело от обяд до вечерта да кара само с плодове  Tired
Дайте едно рамо,моля ви!
Нали не греша Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята дъщеря е абсурд да изтрае от обяд до вечерята само на плодове.Още повече,че вечер сме на кърма и АМ и ще се буди гладна,ако не е подложила нещо на следобедна закуска.На тази възраст им трябва енергия,много се движат,много играят...Според мен не е лошо са прибавяш и малко каша към плодовете.

# 2
  • Мнения: 6 441
И Алекс следобяд суче ,вечер също,така че на практика сме на кърма и плодове следобяд  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 11 003
Пате, докато не започнах да давам каша, сухарче или бисквита към следобедната закуска, Рая искаше да суче през 5 минути и беше доста кисела, очевидно гладна. Когато й увеличих калориите, стана по-спокойна и издържа 2-3 часа без да ме търси. Така и детето е добре и спокойно, и майка й може да излезе за 1-2 часа на тренировка или по задачи и да го остави на баща й. Mr. Green
Рая се движи постоянно, не се спира на едно място и не е станала по-шишкава или мързелива от това, че закусва по-хранителни неща.
Ти защо държиш Алекс цял ден на плодова диета? Кой ти я препоръча и ти защо така яростно я отстояваш? newsm78

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 22:18 от Linofrina

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
А на поискване ли суче следобед,по колко пъти?Ако суче само веднъж следобед и после пак за вечеря,ми се вижда малко за почти едногодишно дете.А той как се държи,добре ли му е с това ядене?

# 5
  • Мнения: 6 441
Ти защо държиш Алекс цял ден на плодова диета? Кой ти я препоръча и ти защо така яростно я отстояваш? newsm78
Не че толкова настоява..  Rolling Eyes Започнах да му давам само плодове следобяд,когато започна да отказва всякакъв вид каши,грисчета,мляко с АМ,бисквитки,овесени ядки и т.н. следобяд.Просто не хапваше.И аз реших,че ще са само плодове,защото тях поне ги ядеше.
Иначе по 2 пъти май суче следобяд...
Преди няколко дни пак пробвах да му направя каша,но пак отказа.
Сега се замислих и ако му преместя обядът по-рано(сега обядва в 13ч) може да огладнява повече  Thinking Знам ли.Ще пробвам утре!
Е,друго било да си разчеша малко езика и то само си идвало! Crazy
 Hug

# 6
  • Мнения: 3 034
моята дъщеря сутрин, след кърменето е само на плодове. до обяд. просто не иска друго,омита почти кг банани, ябълки, мандарини и портокали...
расте нормално, качва нормално.
не мисля, че е проблем. Peace

# 7
  • Мнения: 864
Вие поне плодове ядете.
Никол категорично отказва каквото и да е друго ядене освен кърма.

# 8
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Пате и аз мисля,че е нормално от обяд до вечеря 2 пъти да суче и плодове да яде. Значи преди месец и нещо и аз се бях нагърбила със задачата да създам режим на моя син и бях решила,че трябва да яде твърда храна сутрин,на обяд,следобяд и вечер.Е, не успях-следобяд почти не го ядеше,или ако яде вечерта му се мръщи и така спрях следобедната закуска,която да ти кажа не беше кой знае какво-плодово пюренце или плодче с бисквитки.Засега и той има 2-3 сукания от обяд до вечеря,но лично на мен не ми тежат-той суче по макс 5 мин. А примерно към 4-5 ч. му предлагам я бисквитка да си гризе или и аз някое плодче.А иначе,ако видиш колко е пухкав.
Та така, гледай детето какво иска.Поизчакай-след месец пак можеш да му предложиш някаква закуска,ако я приеме значи има нужда.Те в тази възраст почти всеки ден си изменят желанията и нуждите.
И не се връзвай на чуждите коментари.На мен сестра ми веднъж като ми изтърси,че не храня сина си достатъчно Joy  Joy  Joy,направо щях да се спукам от смях,а той милия е към горната граница на кг.Просто тя гледа твърдата храна,която му предлагам,а кърмата ми май никой не я уважава,освен малчо,де  Laughing
Ох,много се отплеснах.
Приятен ден ви пожелавам и приятно лапане на плодове-радвай се,че ги яде.  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 718
Пате, аз пък съм много доволна ако моя дзвер изобщо приеме да хапне плод или нещо друго по това време. Е, има и ящни дни, но не му е присъщо. Това, което забелязах при Алекс е, че се храни по добре когато въведох нещо като режим. По скоро режим на твърдите храни и на съня.
Също така гледам да променям от реме на време начина на предлагане. Например, до скоро ядеше плодова салата с вилица, но сега нещо се изгевези и предпочита смачкани на пюре.
За твое и роднинско успокоение, предлагай от време на време по нещо друго за похапване, пък той човека ако иска ще си хапне.

# 10
  • Мнения: 5 401
Каби от 11-тия месец яде само плодове към 16,30-15 ч. + кърма (вече не суче). Давах му и някакви бисквитки, ако пожелаеше. През онези месеци изместих следобедната каша за сутрешна закуска, понеже не съм фен на попарата и търсех разнообразие. И до днес, макар че е записан на кухня, десертите изяжда на обяд след основното, а след следобедния сън - плодове.

Мисля, че няма за какво да се тревожиш!   bouquet

# 11
  • Мнения: 6 441
Много ви благодаря,момичета!
Добре е,да разбера че не само Алекс е на плодова диета и кърма следобяд  Laughing
Сега отивам да се похваля и на родата,че и те да се поуспокоят Sunglasses

# 12
  • София
  • Мнения: 2 658
ами моята дъщеря иска филийка, а не каши и т.н, но пък тя суров плод не иска да вкуси.

# 13
  • Мнения: 3 034
аз пък да кажа, че Ваяна тази зима не е боледувала и според мен се дължи точно на "плодовата диета"

Общи условия

Активация на акаунт