Помощ,трихомоназа !

  • 1 410
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте,не съм сигурна къде точно да пусна темата,но се надявам че където и да е все някой ще отговори.
Бебчо е основно на кърма(хапва кашичка 2 пъти дневно) и желанието ми е да го кърмя не повече,не по-малко до 2 годишна възраст.НО,имам трихомоназа,лекарят предписа Flagentil 500mg и на мен и на съпругът ми и каза за 5 дни да не кърмя за да се из4исти организмът ми от лекарството.Това беше преди месец,няколко пъти вече опитвам да давам адаптирано мляко,но детето се гърчи и реве и стои гладен с часове и не иска и не иска вносното мляко.Такива моменти на истерия и на края от нерви и 2та плачем.Познати ми казаха,че ако го спра от кърма(не 4е ми се вярва да го постигна,но..) дори и за 2 дни после не е хубаво  да го кърмя пак.С мъжа ми решихме да не пием хапчетата,но пък остава проблема с трихомоназата...Ужас,не знам какво да правя,не смея да говоря пак с педиатърката,защото на 2 пъти вече ми намекна,че достатъчно съм го кърмила,от тук нататък нямало значение какво мляко ще пие и затова по-практично било да го отбия.А аз се чудя дали 6те е лудост да си остана с трихомоназата...Благодарна ще съм ако някой може да ме посъветва как би било редно да постъпя.

# 1
  • Мнения: 1 341
А защо не опиташ да лекуваш трихомоназата с хомеопатия? Намери си добър класически хомеопат и всичко ще бъде ОК
А това е пълна глупост, че ако не даваш кърма  два дни не е хубаво да му даваш пак. Стига с тия суеверия и бабини девитинини. Мисля, че ще  епо-лошо да не мудаваш

# 2
  • Мнения: 7 106
Само адаптирано мляко ли не иска да пие от бутилка или и кърма? Защото ако приема кърма от шишето, можеш за известно време да се цедиш и си направиш резерв с който да го храниш през тези пет дни (като и междувременно по време на лечението се цедиш, за да поддържаш лактацията) и след като изпиеш хаповете да си продължите с кърменето.
Ако обаче не приема нищо от бутилка (което е доста характерно за много кърмени бебета, включително и моето) тогава вече става по-сложно, защото ще трябва да мислиш начин, как да пие млякото.
Съвета на Evjeni ми се вижда добър, не пречи да опиташ, няма да навреди най-малкото.

# 3
  • Мнения: 25
Интересно,благодаря за идеята !Още утре ще се разстърся за информация,надявам се че и тук ги има хомеопатите.Честно казано,никога не съм се виждала с такъв и малко знам за тоя тип медицина,но е евентуален изход.Още веднъж благодаря !

# 4
  • Мнения: 280
Адаптираното пробва ли го с лъжичка?
И аз се присъединявам,че е пълна глупост да не го кърмиш след неколкодневно прекъсване.Ти си знаеш,ама и  аз да ти напомня,че през този период трябва да се изцеждаш,за да запазиш лактацията.
Замразена кърма нямаш ли?А там,където живееш,няма ли банка за донорска кърма?

# 5
  • Мнения: 25
Пие от биберон,обръщаме го на игра и ако има сок или кърма пие по малко.И аз се бях сетила да събирам кърма във фризера,но и таткото и педито ми казаха,че кърма може да се съхранява до 24 часа.аз предполагах че ако е във фризера не пречи,но искам да съм сигурна.

# 6
  • Мнения: 7 106
Във фризера можеш да съхраняваш до три месеца изцедена кърма в стерилизирано бурканче, шише, специални чашки и торбички (на Авент примерно)  Sign Exclamation
Иначе в хладилник кърмата е годна за консумация 24 часа.

Значи имате някакво решение, щом пие от бутилката кърма. Поизцеждай се известно време за да събереш кърма и си се лекувай спокойно.

# 7
  • Мнения: 280
Със сигурност не пречи,ако е във фризера.Аз лично не съм замразявала,но тук има момичета,които са.Според мен поне 2 мес.може да се съхранява.Ако някой друг може да даде по-точен срок,нека каже.В момента има тема за замразяването.

# 8
  • Мнения: 25
За банка за кърма не съм чувала.За замразена,нямам,но мога да си приготвя.Просто не см информирана добре дали мога да давам такава.А за адаптирано с лъжичка съм опитвала,не ще,опитах да слагам по-малко в кашата-не я яде,смесвала см кърма с адаптирано,пак не ще.Бяс ме хваща,но какво да го правя,като се намъчим и аз нямам сили за повече проби го кърмя и така..

# 9
  • Мнения: 25
Много ви благодаря,замразяването е изход.Сега обаче се ядосвам на педиатърката,ако не беше ме объркала в началото до сега да бяхме забравили вече за проблема.Сега чакам таткото да се прибере от работа да му обясня,че лекарите не винаги са прави.Ах,наистина камък ми падна от сърцето.Благодаря,
По принцип ми е  малко трудно да пиша,но си струва мъчението Laughing

# 10
  • Мнения: 7 106
megiva, ето ти една статия по въпроса, с която да се аргументираш пред татито, че няма нищо страшно  Wink .
Моето бебче също е папкало замразена кърма Grinning

Хранене от шише с изцедена кърма

В края на статията е обяснено много подробно как е най-подходящо да съхраняваш кърмата.

# 11
  • Мнения: 25
Shali,благодаря за статията,много е подробна и вече наистина се успокоих че няма да мъча детето а и няма да ходя като прокажена,както се чуствах.Той таткото така или иначе не разбира български,но си вярваме и ще му преведа ценната информация.

# 12
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
До скоро взимах мляко от Банка за майчина кърма защото моето диване също не си пада по холандските крави. Кърмата е пастьоризирана и може да се съхранява шест месеца при -18 градуса.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Цитат на: yosarian
...и може да се съхранява шест месеца при -18 градуса.

Ето това е голата истина. А всеки свестен фризер за дълбоко замразяване поддържа такава температура.
До 3м в хладилник с отделна (или вътрешна добре замразяваща) камера.
До 1м в хладилник със слабичка вътрешна камера.
До 8 дена в хладилник.
До 8 часа на стайна температура.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: megiva
А аз се чудя дали 6те е лудост да си остана с трихомоназата...Благодарна ще съм ако някой може да ме посъветва как би било редно да постъпя.


Само да добавя, че непременно трябва да излекувате трихомониазата, защото нелекувана хронифицира и предизивква стерилитет. Понякога е много упорита и принципно преди да зпочнеш лечение е добре да ти направят посявка и антибиограма към кой точно антибиотик бацилите са чувствителни.
Ето тук има добра информация за трихомониазата, като лечението с metronidazole при по-леката дозировка, е съвместимо с кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт