Baby Shower

  • 1 115
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 543
Здравейте, момичета!
Имам една приятелка, която скоро ще ражда и много й се иска някой да й организира baby shower. Е, да, ама като не съм присъствала на такова нещо как да й го организирам?
Моля ви, разкажете ми нещо повече за това мероприятие и дайте някои приложими за България примери. Защото тук нямаме навика да си подаряваме легла, например. Thinking
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 198
това е много хубава идея!
аз имах удоволствието да ми баде организиран перфектно baby showera.не знам каде сте по света,но мога да ти кажа как стажа в канада.
една от добрите приателки на бременната организира партито като поканва обикновено в кащата си вси4ките и приятелки които имат желанието да у4астват.предварително се уговариат коя какво да купи за бебо.и правят изненада на бадещата мама.
на партито е нормално да има разни работи за хапване и пииване..и се полу4ава готино-хем се виждате зиалата йенска компания преди раждането,хем бебо има жси4ко наи необходимо като за на4ало.
според мен това е една наистина практи4на и разумна идея за бадешата маика,коиато спестиава и време и пари и прекарва ниаколко приатни 4аса в компанията на своите близки.
така поне мина моя shawer v toronto
good luck

# 2
А кога (в кой месец) е най-добре да се прави купона?

# 3
  • САЩ
  • Мнения: 323
Ако знаеш английски, просто търси на "Baby Shower" в Интернета и в резултатите ще намериш много идеи и сама ще прецениш какво може в български условия. Може да се поканят само жени или пък смесена компания. За да е по-лесна организацията, може да помолиш гостите да донесат по нещо за ядене/пиене освен подарък. Може да се каже на майката предварително, или може да е изненада. Ако ще кажеш на майката, може да я питаш и от какво има нужда. Не е нужно да се подаряват легла, но все пак е добре да се координират подаръците, за да не се повтарят. За по-големи подаръци може да се обединят няколко гости.
Интересен момент на Baby Shower-а са игрите. Например разбъркваш буквите на (тематични) думи и гостите трябва познават думите. Който разпознае пръв всички думи, получава символична награда. Много харесах играта, където памперси се намазват с шоколад, кафе, сладко от сливи и пр., номерират се и гостите трябва да познаят с какво са намазани. Голям смях пада. Има игра с опитване на бебешки храни със свалени етикети - да се познае съдържанието. Ако искате повишена трудност - само се гледат бурканчетата, без да се опитват. Подходящи са бурканчета с 1 съставка.
Друга игра - да се познае обиколката на бременната майка. Всеки отрязва парче лента, прежда и пр. и който е най-близо до истината, печели.
Дано съм помогнала, желая ви весел Baby Shower!
П.П. Купона се прави няколко седмици преди термина.

# 4
  • Мнения: 948
Доста голям американизъм е това с организирането на baby-shower  Simple Smile  

Много е приятно за бъдещата мама, защото вижда всичките си приятелки накуп (точно към края на бременността, когато хем не ти се мърда много; хем няма време да се види с всички).

На мен ми го направи приятелка-американка; и честно казано ми беше неудобно за българските ми дружки. При нас нали е прието да носят подарък на беба като идват да я видят за първи път след като се роди - и така малкия мишок отнесе по 2 подаръка - един на купона, и един след това...Сигурно и при нея така ще се получи.

Нищо особено не трябва да правиш - обикновено има торта, безалкохолно за бъдещата мама (а другите си пииват), няма мъже, а украсата е тематична (тоест розови балони...).

Снимайте се всички за спомен с корема; и дай на гостите едно албумче/хубава тетрадка - да напишат по едно пожелание на бъдещото бебче.

Весело празнуване!

# 5
  • Мнения: 4 629
Ами момичетата са ти казали какво представлява това събитие. много е готино според мен. за подаръци може да е всичко, което родителите не си купили. Мове да са играчки, купички за хранене с пибори, ваничка, столче за хранене, дори памперси и мокри кърпички. На мен лични ми харесва това, че се изпращат покани на гостите с деня, аса и мястото на събирането. А след това бъдещата мама изпраща благодарствени картички до вички. Та така всеки си остава с един млък съвенир (картичката) от срещата Grinning Желая ти успех с организацията и весело изкарване

# 6
  • Мнения: 5 255
Миналата година присъствах на baby-shower.
Предварително бяхме попитали приятелката какво да купим и тя поиска само дрешки за бебо/независимо дали 0 или 12м./.
Беше поканила приятелки. Две от момичетата бяхме бременни /аз в 7м., другата в 5 м./+домакинята /в 9м./.
Трапезата беше отрупана богато, за което се беше погрижила майката на домакинята.
Поприказвахме си, посмяхме се. Беше много хубаво.
Без присъствие на мъже.
Според мен това е много приятно събиране, което тук в БГ не се практикува.

# 7
  • Мнения: 2 543
Благодаря на всички за отговорите! Сега вече имам горе-долу представа за какво иде реч!
Дано да успея и да го организирам! Embarassed

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Дано да успея и да го организирам! Embarassed
Със сигурност ще стане хубаво. После трябва да раzкажеш Wink

Общи условия

Активация на акаунт