Сьомга с винен сос

  • 4 775
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
1 цяло парче сьомга филе (това е половината риба с кожата)
50мл нарязан копър
400 мл едра сол
настъргана лимонена кора

Солта се слага на дъното на тавата, върху нея рибата с кожата отдолу, поръсва се с копъра и лимонената кора и се пече на 200град поне 15 мин (аз я поприпекох около 30 мин)

Сос:
300 мл сухо бяло вино
сок от 1 лимон
1 кубче рибен бульон - това го прескочих
200 мл вода
1сл царвевично нишесте
100 мл крем фреш - замества се с квасена сметана или цедено кисело мляко
копър, кора от лимон

Виното, лим. сок, водата и нишестето се разбиват в тенджерка, добавя се кубчето бульон и се оставя да заври при непрекъснато бъркане. Добавя се крем фреш, да заври отново и тогава се добавят копъра и лим. кора. На вкус се добавят сол, черен пипер и евентуално лют червен пипер.

Рибата може да се сервира със соса и към тях варени картофи и зелени аспержи (тях ги пропуснахме)

снимки - по-късно днес



# 1
  • Мнения: 506
рецептата е хубава,защото аз вчера правих с течна сметана и стана много тежко,мазно може би тази рецепта с вино и лимон ще е по-добра.Ще пробвам Peace
няма ли да стане много копър?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 428
Къде ли са снимките? ...

# 3
  • varna
  • Мнения: 676
Може и девисил да се сложи на рибата.

# 4
  • Мнения: 3 830
Ммм, обичам риба!  Heart Eyes

Рецептата изглежда много добра. Благодаря!  bouquet

Може и девисил да се сложи на рибата.

Девисил и аз слагам задължително на риба, но мъничко, защото като се прекали и ефектът се обръща. Flutter

# 5
  • Варна
  • Мнения: 428
Аз отдавна търся някакъв лек сос за сьомга. Правих веднъж Холандез, но много не ми хареса. Този винен сос ми изглежда лек, ще го пробвам!

# 6
  • Мнения: 1 117
добре звучи тая рецепта. За копъра и лимона съм напълно единодушна, най-доброто подправяне за сьомга. девисилът не ми харесва много с тая риба, убива нежната морска миризма

# 7
  • София
  • Мнения: 478
добре звучи тая рецепта. За копъра и лимона съм напълно единодушна, най-доброто подправяне за сьомга. девисилът не ми харесва много с тая риба, убива нежната морска миризма

и на мен нещо не ми допада девисил за сьомга. най - подходящи за подправки за тази риба според мен са само копър, лимон, чесън и пипер

Относно рецептата...непременно ще пробвам този сос Peace

# 8
  • Мнения: 649
много обичам риба, рецептата ще я пробвам още днес!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 428
Хайде после пишете как е станала сьомгата!

# 10
  • Мнения: 2 249
тва го пробвах тази ве4ер-имах гости-добавих само  към соса-вместо рибен булъон един готов сос(4есново магданозен-малко на вкус като този дето слагат на салатата с пилешки филенца в Уго) и стана невъобразимо вкусно-мерси на авторката  bouquet
о да-и тази едрата сол япропуснах(нямах Embarassed)

Общи условия

Активация на акаунт