Каши

  • 2 268
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Мамчета здравейте. Да попитам нещо - личния доктор на синът ми ми каза, че той върви малко големичък - 8 кг. и 69 см. и да не му давам никакви каши защото от тях само се пълнее. Моля да ми кажете Вашето мнение - дали да започна да му давам каши или пък въобще да не давам .... има ли значение дали съм му давала каши . Между другото ние сме още на зеленчукови пюрета и като навърши 7 месеца смятам да го започвам с местни пюрета. Благодаря за Вашите отговори.

# 1
  • Мнения: 200
При нас кашите въоще не ни повлияха на килограмите ядем понякога и за закуска сутрин и следобед и сме се слабички .На 11 мес е и е 9 кг и 73 см

# 2
  • Мнения: 630
Ако не даваш каши въобще, как ще си набавя зърнените продукти? И моята дъщеря беше едричка точно в този период, но ме посъветваха не да не давам каши изобщо, а да давм максимум 2 пъти седмично. Спазвам този съвет и до момента.

# 3
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
уфффф,с тез твърдения направо ма скъсват от смях Joy hahaha
МОя син яде 2 месеца каша всеки ден и не е станал слон. bowuu
и моя сине мнооооооого едър Peace

# 4
  • Мнения: 161
Педиатъката ни препоръча даването на каша / бананова и бисквитена предимно/ с обратната цел. Малкият върви слабичък, уж се храни добре, фен е най вече на плодовете и зеленчуците, но в момента прохожда и изразходва страшно много енергия.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И Тери ядеше почти всеки ден,но поне при нея няма връзка с теглото.Аз бих давала ако не всеки ден поне през 1-2.

# 6
  • Мнения: 27 524
Не се пълнее. Полезни са, давай си му.
Месни е добре на 8 месеца, но ако си решила, ок. Започни със заешко или птиче месо.

# 7
  • Мнения: 745
И моето мнение е ,че от каши не се пълнее! PeaceВсеки ден яде каша от 2 месеца и половина.Надал е първия месец-200.Втория -400.

# 8
  • Мнения: 164
Много Ви благодаря за мненията. Я ме посъветвайте каква каша да му давам, кога се дава и по колко - ние в момента имаме 5 хранения /количеството което му давам е различно но е между 170-190 гр. в зависимост от това, по кое време яде/, 1то от тях е зеленчуково пюре. Или пък ако знаете ми дайте линк да прочета. Мерси предварително.  Simple Smile А дали се дава пак в началото 3-4 л., на следващия ден 5-6 л...

# 9
  • Мнения: 23
и нас ни посаветва личната да спрем кашите (сладките) че ние сме качили 1кг за 1 месец. само че аз незнам кво да правя може би наистина е вариант с намаляването. за тия твърдения и аз малко невярвам ама си ме е и малко страх за бебенцето!

# 10
  • София
  • Мнения: 5 693
Всичко е до дете! Peace
Давай си му полезни са Hug

# 11
  • Мнения: 521
По принцип се препоръчва първата каша да е оризова , но все пак всяко дете е различно моето не я хареса и започнахме направо с плодовите а относно захранването с каша педито ми препоръча на първия ден полувин хранене с каша полувин с мляко а на следващия направо цялото хранене с каша но моя мъник толкова му хареса кашата че не искаше след нея млякото и така направо от първия ден   дадох цяло хранене с каша Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 131
И мен ме бяха предупредили, че от кашите се пълнее. При Алекс обаче подобен ефект няма. Но вероятно това се дължи в голяма степен и на факта, че той е много подвижен. Дори и преди да проходи не се спираше на едно място.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Всичко е до дете! Peace
Давай си му полезни са Hug
   Peace

# 14
  • Мнения: 756
кашите са полезни , заради зърнениет култури , които има в тях , те определено са по - важни от това дали сега е пълен-като започне да се движи повече ще се оправи не се притеснявай .Кашите са важини и не бива да прекъсваш приемането им.

Общи условия

Активация на акаунт