Бактерии

  • 818
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Писна ми да съм притеснена и да ми е свит стомаха от тревога! Ама май като съм решила да имам дете и съм направила генералната грешка да не завърша медицина ще е така!
Случая е следния: сина ми на година и десет месеца има два вида Стафилокок в урината!
Преди около 3 месеца правихме изследване на носен и гърлен секрет след прекаран грип и пит антибиотик Зинат. Изследването показа Стафилокок Ауреус в гърлото. Детето беше здраво без никакви симптоми на прблем и лекарката каза че няма да даваме отново антибиотик. Изкарахме 3 месеца без проблеми! Миналата седмица вдигна много висока температура 39.5 без други симптоми, давахме температуропонижаващи лекарства 4 дни и на 5 ден изби налеп по сливиците. Лекарката каза ангина ще гълта Сумамед, но ще направим пълна кръвна картина, обикновена урина и урокултура с антибиограма. Кръвта и обикновената култура бяха ОК, но в урокултурата се повиха тези два вида Стафилокок, антибиограмата за единия е ясна но за другия ще излезе в понеделник. Въпроса ми е има ли случаи в които е нормално да има бактерии в урината, ако няма такъв случай каква може да е причината за тях - проблеми в бъбреците или в пикочните канали? Микробиоложката каза че ако нямало клиника не трябвало да се взимат антибиотици - това така ли е? И каква клиника трябва да има - не може да му е червено гърлото и да има сополи от бактерии в урината нали???

Ще съм благодарна на всеки които може да ми даде повече информация или сподели опит!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Клиниката при наличието на бактерии в урината е от цистит, до остър пиелонефрит. Тези състояния хич не са безобидни, затова обикновено бактериите в урината се лекуват с антибиотик, стига да не са на степен 10 ^ 4 или пък да има съмнение, че са от замърсявне на пробата. Когато се изолират по няколко вида бактерии по-вероятно е да е замърсена пробата. Тогава се пуска отново стерилна урина след много добър тоалет на детето преди това.

# 2
  • Мнения: 434
Това което аз правя като тоалет преди изследване е да измия хубаво с душ гел! Ако не е достатъчно кажете какво друго е необходимо!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Това което аз правя като тоалет преди изследване е да измия хубаво с душ гел! Ако не е достатъчно кажете какво друго е необходимо!

Аз измивам само с вода. Предната вечер я кисна в смрадлика. После пишка първо извън стерилното контейнерче, а средната струя насочвам вече в контейнерчето.

# 4
  • Мнения: 434
Това си е направо висш пилотаж! Аз докато го кантардисам да седи мирен или опикава всичко наоколо или разсипва и намачква пликчето!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Това си е направо висш пилотаж! Аз докато го кантардисам да седи мирен или опикава всичко наоколо или разсипва и намачква пликчето!

Нормално е, все пак е по-мъничък. Пък ние имаме и дълъг стаж с взимане на урина  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт