Албена 2008

  • 36 096
  • 381
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683
Мислим да водим 2-годишния ни син с нас, моля ако някой е посещавал хотела да даде отзиви. Хотелът е тризвезден и е на самия плаж.

# 1
  • София
  • Мнения: 181
Бях командировка през август 2007 там за 4 дни. Не е луксозен, но е чист и поддържан. На самата плажна ивица е, т.е морето ти е под носа. Основните почиващи в него бяха немци и руснаци. Храната беше в изобилие и много разнообразна, в т.ч пресни плодове и зеленчуци и на закуска и на обяд и на вечеря, без фрешовете - те се заплащат допълнително. Мисля, че за чадър и шезлонг се плащаше отделно, но това зависи от комплекса от услуги, които си си платил. Това, обаче  не е проблем, защото "Албена"АД са концесионери и по договор са длъжни да оставят мин. 20% от пясъчната площ за свободно разполагане на плажни принадлежности. Нямат паркинг, но в горичката от другата страна на улицата има място. Ако има нещо друго, което не се сещам - питай.

# 2
  • Мнения: 683
Бях командировка през август 2007 там за 4 дни. Не е луксозен, но е чист и поддържан. На самата плажна ивица е, т.е морето ти е под носа. Основните почиващи в него бяха немци и руснаци. Храната беше в изобилие и много разнообразна, в т.ч пресни плодове и зеленчуци и на закуска и на обяд и на вечеря, без фрешовете - те се заплащат допълнително. Мисля, че за чадър и шезлонг се плащаше отделно, но това зависи от комплекса от услуги, които си си платил. Това, обаче  не е проблем, защото "Албена"АД са концесионери и по договор са длъжни да оставят мин. 20% от пясъчната площ за свободно разполагане на плажни принадлежности. Нямат паркинг, но в горичката от другата страна на улицата има място. Ако има нещо друго, което не се сещам - питай.

Разбрах, че имат хубава сладкарница и се чудех дали в нея се плаща допълнително. На сайта им пише, че българските напитки в заведенията на хотела са безплатни при системата all.
Иначе ми похвалиха басейните. А за чадър по колко искат, ние ще ходим от 25-ти юни.

# 3
  • София
  • Мнения: 181
Не знам на кое му казваш сладкарница. Има нещо като кафене, но то е малко и не е с богат асортимент. Има още едно заведение, но то е по-скоро за пици, спагети и т.н, има и на самия басейн, но и там не ми е направило впечатление нещо по- особено. Имат много хубави сладки неща, които влизат в ол инклузива, но не знам къде ги правят, иначе на място ти правят разни палачинки и др. такива. Не съм убедена, обаче, че и тази година ще е така, защото май за храната сключват година за година разни договори. Чадър с два шезлонга и две шалтета е 22 лв. - 6лв. - чадър, 6 лв.- шезлонг и 2лв. - шалте, но питай, защото може да ти влиза в цената на стаята. За чадърите и шезлонгите на басейна със сигурност цената им влизаше в ол инклузива. Съветът ми е да си ги питаш самите тях за всички подробности преди да платиш.

# 4
  • Мнения: 1 152
Препоръчайте ми нещо изпитано на по-нормални цени /около 100 лв. двойна стая НВ/.  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
www.albena.bg

Има възможност за търсене по зададени параметри.

# 6
  • Мнения: 1 152
Бладогодаря!  Simple Smile Разглеждах го вече, но исках лични впечатления.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
Лични впечатления, казваш...
За тази цена могат да ви настанят в хотел с две или три звезди. Последния път в Албена бях в четиризвезден хотел. Оттогава упорито заобикалям този курорт. Не харесвам шумотевицата, прииждащите "гости" за през деня, стремежът към печалба на всяка цена. Все пак, за да е хубав, курортът е разчетен за определен капацитет. В момента инфраструктурата издиша. капацитетът на персонала също е надхвърлен многократно.
Тъжното е, че Албена си остава едно от най-добрите места в страната.

# 8
  • Мнения: 1 152
Оооо и там ли има мизерия като по Златни пясъци и Слънчев бряг. Именно за това се насочих към Албена, защото знам, че е доста по-различно от към застрояване, природа и инфраструктура. Уви.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
В Албена точно не се строи, но в околностите - много. И народът ежедневно се изсипва на плажа на Албена, а алеите се превръщат в паркинги.

# 10
  • Мнения: 1 209
Аз съм страшно доволна от Албена. От няколко години ходим там да си довършим почивката след Златните и определено съм очарована от чистотата, обслужване, обстановка. До сега ходихме юни месец в Орхидея или Орхидея парк, а тази година сме в Магнолия.

# 11
  • Мнения: 24 467
Албена и Златни Пясъци/Слънчев Бряг/ за мен са различни неща. Харесвам първото, на другите две не бих почивала изобщо. В Албена не се строи безразборно, доволна съм от хигиената, напливът от туристи не е чак толкова голям /миналото лято и на Златните не беше много тъпкано обаче, това не го направи по- привлекателен за мен/. Ние не сме по морето, посещаваме повече басейни и се разхождаме, когато сме на море. Плажът не ни е основна дестинация. Любимо място ни е Конната база, там можеш да се нахраниш и на прилични цени и ако си с деца и те обичат животните е просто чудесно.
Не мога да дам инфо за нощувки до 100.00 лв. за това лято. Лично ние сме почивале там по- често в началото на септември и времето винаги е бивало чудесно.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 521
Veri4, а какви са цените за Магнолия тази година???

# 13
  • Мнения: 172
renni79 зависи от периода. Най-добре да видиш www.albena.bg Започват от 135 лв за двойна стая AI(но тази цена е за края на юни)

# 14
  • Мнения: 455
Аз може би ще се спра на Арабела Бийч - първо заради това, че е на първа линия, заради ол инклузив + ( с чадър и шезлонг на плажа) и заради това, че е в края на плажа - където е по-спокойно. Само, че снимките по сайтовете на агенциите и на самия сайт на курорта са много лоши и не мога да добия представа. Това, което ме интересува е най-вече басейна - има ли детски басейн. Аз никък не си падам по басейни, но сина ми им е фен. Ще съм благодарна за други коментари  за хотела.

Не разбрах дали стаите са с климатик??? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт