рецепта с чушки

  • 2 799
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
да се запитам до по-опитните в кухнята Simple Smile
какво да измисля с чушки? много обичам чушки,но ми се яде нещо по-различно от миш-маш и пълнени чушки.Поразрових се и в кулинарната книга ,но няма мн рецепти , ако имате идеи споделете

# 1
  • Мнения: 5 001
*Запържва се 2-3 лъжици брашно в 1 к.ч. олио,разрежда се с прясно мляко около 1/2 л.Оставя се да се сгъсти и да клокне,посолява се,слага се 1-2 щипки черен пипер.Добавят се печени и обелени,изчистени от семето чушки.Това е!Много вкусно става и е лесно....

*с доматен сос също е вкусно....

*различни видове салати с печени чушки(със сирена или тип мексиканска салата)...

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Пълнени чушки с яйца и сирене, панирани чушки, пълнени чушки с боб.

# 3
  • Мнения: 1 316
Пиле с чушки (пилето се нарязва на хапки, запържва се и после се добавят гъби, зелени и червени чушки, нарязани на колелца. После се добавя и сметана и се бърка, докато се сгъсти).
И аз съм фен на пълнените чушки с яйца и сирене...

# 4
  • Мнения: 311
3 зелени пиперки
2 яйца
3 супени лъжици олио
сол
червен пипер

 Пиперките се изчистват от семето, измиват се и се нарязват върху дъска на дребни парчета. Задушават се с олиото, 3 супени лъжици вода и щипка сол 10 мин, като от време на време се разбъркват. Яйцата се посоляват с щипка сол, разбиват се с вилица и с тях се заливат пиперките. Разбърква се няколко пъти и след 1 мин. ястието е готово. При поднасянето  по  желание  може  да  се  поръси  с червен  пипер.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
Печени чушки с чесън и много копър
Пълнени чушки със сирене и яйца на фурната
Панирани чушки или чушки бюрек

# 6
  • Мнения: 118
Суфле с печени чушки
Чушките се разрязват по дължина и се нареждат на дъното на йенска тенджера. Като се покрие дъното, върху чушките се слага натрошено сирене, колбас на кръгчета и др. по желание. Отгоре пак чушки, да се покрие. Заливаш с 2 яйца + кисело мляко+1чл брашно. Става бързо и е вкусно.

# 7
# 8
  • Мнения: 594
салата от печени чушки, патладжан, домати, нарязани на едро + магданоз, чесън, зелен лук,сол, зехтин, лимон

# 9
  • Мнения: 2 199
Със сос бешамел както го е обяснила тенмастър  Hug

# 10
  • Мнения: 720
Панирани чушки. По-вкусно нещо няма.  Mr. Green
Чушки с доматен сос, магданоз и чесън.
Ох, утре ще преровя фризера за някой останал плик печени пиперки ....

# 11
  • Мнения: 1 352
Аз ги правя така:
Нарязвам на ленти чушките. Запържвам ги, но не много. Добавям малко сол и чер. пипер. Сипвам  кисело мляко с чесън, оставям да покъкри още малко и е готово. Много свежо, става за салата и за основно Peace.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз ги правя така:
Нарязвам на ленти чушките. Запържвам ги, но не много. Добавям малко сол и чер. пипер. Сипвам  кисело мляко с чесън, оставям да покъкри още малко и е готово. Много свежо, става за салата и за основно Peace.
Това май е много стара българска рецепта и имаше едно много особено име - спомняте ли си как беше?

# 13
  • Мнения: 1 352
Бурания му викаме по нашия край. Правим го и с коприва, лапад или други зелении.

# 14
  • Мнения: 422
Препоръчвам ти това от сайта "Бон апети", може и без тиквичките

http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=2186

http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=1173-това също е бкусно и разнообразно.

Ще ти предложа салатката, която в нас най-много се уважава:
печени чушки, шунка, царевица, майонеза, подправки/копър, черен пипер/, сол на вкус. Всичко се нарязва на парчета и се обърква с майонезата и подправките.
Който я е хапвал, искал рецептата.
Салатка с печени чушки, извара, чесън, копър. Изварата може да се замени с цедено мляко, пак е вкусно.
 

Общи условия

Активация на акаунт