бебетата на Фризопеп-от кой месец месо и жълтък?

  • 1 685
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Много моля...много моля мамите,който хранят бебетата си с Фризопеп(т.е имат така наречената алергиа кьм белтька на краветпо мляко) да ми кажат от кой месец започнаха да дават месо на децата си и жьлтьк?Благодаря

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 18:45 от Reza

# 1
  • Мнения: 27 524
Не съм от тях, не знам и твоето дете на колко е, но при всички положения най-рано след 1 годинка трябва да започнат постепенните опити.  Peace

# 2
  • Мнения: 756
ние сме с такава алергия -месо дадох 5 месец, жълтък ще дам утре или вдругиден. Не са ми казали да го ограничавам и не виждам логика

# 3
  • Мнения: 756
добре де Блонди , това откъде го знаеш кой ти гое казал или къде си го прочела??????????

# 4
  • Мнения: 83
Нашата алергия я установихме преди три седмици. Ние сме на година и седем. Колкото пъти съм и давала жълтък се е оривала( досега 4 пъти). Сега изрично ни го изключиха от диетата. Въобще не бързай да даваш , ако не си се консултирала с алерголога. Hug

# 5
  • Мнения: 27 524
добре де Блонди , това откъде го знаеш кой ти гое казал или къде си го прочела??????????

Много въпросителни, много нещо  Laughing

В нета има информация, в книгите има информация, лекарите дават такава информация и майките на деца с такава алергия. Това добре ли е като отговор?  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
.... Обаче - откъде е това инфо? От какъв източник? Наш? Преведен? Откъде? Когато се дава източник се посочва първоизточника винаги, иначе всеки от нас може да си напише куп неща в нета.  Crazy

 Wink  Peace

# 7
  • Мнения: 113
Мила и тя е с алергия .На 4 мес и малко отгоре беше като почнахме с пилешкото-само гърди.Месо още не съм давала,но мисля да изчакам още .Пък и педката не ни е казала още за месото.Пробвай с пилешко или заешко като за начало,не видях на каква възраст ти е бебчето само.Но ако е вече след 4 или 6 мес ,мисля ,че можеш да даваш.Ако си решила да захранвах рано като мен де.

# 8
  • Мнения: 756
еми не ми стига като отговор - сподели поне линка , не можем всички да бъдем осведомени за новости

# 9
  • София
  • Мнения: 6 356
месо съм дала на 8 месеца - пуешко
жълтък - на 1 година и 4 месеца.
белтък още не е ял.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
Мила и тя е с алергия .На 4 мес и малко отгоре беше като почнахме с пилешкото-само гърди.Месо още не съм давала,но мисля да изчакам още .Пък и педката не ни е казала още за месото.Пробвай с пилешко или заешко като за начало,не видях на каква възраст ти е бебчето само.Но ако е вече след 4 или 6 мес ,мисля ,че можеш да даваш.Ако си решила да захранвах рано като мен де.


??? Shocked

имате дете с хранителна алергия и го захранихте на 4 месеца с пилешко?

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 07:31 от Vivi

# 11
  • Мнения: 756
а ние се сещаме за търсачки Wink Wink , но започнахме да четем и между редовете Laughing - да сме осведомени  Wink Wink

п.п .дано емотиконите не са много,без лоши чувства Heart Eyes Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 1 362
Дъщеря ми е с АБКМ и е на Фризопеп. Пилешко, пуешко и заек яде от шестия месец. Други меса не е яла и за сега няма да яде. Жълтък не съм давала и няма да давам поне до годинка. А между другото лекарката, която следи алергията ни ни казва кой месец какво да въвеждаме според детето и това как възприема вече въведните храни.

# 13
  • Мнения: 30
най добре отиди при специалисти занимаващи се с тази алергия да ви обясни от кога какво да яде детето и да го следи как му действа новата храна

# 14
  • Мнения: 113
Мила и тя е с алергия .На 4 мес и малко отгоре беше като почнахме с пилешкото-само гърди.Месо още не съм давала,но мисля да изчакам още .Пък и педката не ни е казала още за месото.Пробвай с пилешко или заешко като за начало,не видях на каква възраст ти е бебчето само.Но ако е вече след 4 или 6 мес ,мисля ,че можеш да даваш.Ако си решила да захранвах рано като мен де.


??? Shocked

имате дете с хранителна алергия и го захранихте на 4 месеца с пилешко?

В страната където живея захранването е по друг начин,не като в Бг.
Детето ми си е живо и здраво и яде пилешко от 4 месечна възраст и то по два пъти ,а понякога и по 3 на седмица.Това което съм дала като пилешко е колкото грахово зърно,не пилешки пържоли.

Вероник0-съжелявам,че в твойта тема се разбуниха някои духове.Ти си прецени кой съвет да послушаш,аз съм казала,как е с моето дете.А за най сигурно,както винаги съм казвала не само аз,а почти всички,посъветвай се с педиатъра ви.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 09:53 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт