Какво става...

  • 2 578
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Какво става напоследък с хората?!Срещам стари познати-отчаяни,огорчени от близки,смазани от живота...Болката в очите на тези хора ме побърква...Питам се и аз ли изглеждам така в техните очи?!Не искам да спра и да се погледна в огледалото,просто ме е страх от това какво може да видя...А дали те са го осъзнали?!Какви младежи бяхме,пълни с мечти и пориви,всеки гонеше нещо по пътя си...Едно е че голяма част от тях и не оцеляха,но тези другите...

Ето днес примерно се срещам с нашият адвокат-беше сринат горкия...Не знам причината,не сме толкова близки чак,но почти се разплака...Казваше ни да бягаме от тук докато можем,не си заслуавало да се бориш,животът ни бил толкова нищожен и скапан,системата гнила...Въобще...Накара ме да се замисля,ако той стабилен адвокат,с връзки и всичките там масрафи покрай професията му,е толкова отчаян от Българската държава...Къде сме тогава?!Ако нашето поколение-30 годишните-са масово отчаяни и смазани,какво ще е бъдещето на трите ми деца?!

Какво ни става бе хора?!Нека вземем нещата в ръце!!!Нека протегнем ръка и на другият!!!Нека се спасим!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 840
Пролетна умора.

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ами хайде де  ooooh!
 Ние сме си виновни за положението. Щом търпим значи ни е добре, щом не търпим значи не ни е добре  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 3 376
Нека протегнем ръка и на другият!!!

Това е отговора...

# 4
  • Мнения: 750
Депресираща тема!
Май и авторката е в депресия!

# 5
  • Мнения: 1 893
Депресираща тема!
Май и авторката е в депресия!

По-страшното е, че май има защо.

# 6
  • Мнения: 750
Депресираща тема!
Май и авторката е в депресия!

По-страшното е, че май има защо.
Точно затова!Че,има защо!

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Криза на средната възраст.

# 8
  • Мнения: 9 990
Ахам, нещо такова.В тази възраст кулите често са сринати-разводи, любовници, кончина на родители, срив на бизнес, сблъсък на децата с Нещата от Живота и нашата несигурност как да овладеем ситуацията, всичко се натрупва.Като прибавим и различното време, в което израстнахме и в което се борим-ето ти резултата-умората се настанява доста бързо.Въртележка.

# 9
  • Мнения: 183
Депресираща тема!
Май и авторката е в депресия!

Съжалявам!!!Не исках да развалям първа пролет с подобна тема...
Не мога да кажа че съм депресирана,защото се боря с нещата които не харесвам, всяка минимална стъпчица,ми носи някакво удоволетворение,което пък ми пречи тотално да се депресирам,но...Ако погледна в душата си,ще видя това което видях на лицето на моят адвокат,и на повечето ми познати...Някак си се опитвмаме да прикрием зад лъскавата си кола,и нов телефон,претрупаният ни със обида и фалш животец...

Отново съжалявам за кофти темата!Ако можем наистина да направим пролетно почистване в душите си...Както някой беше написал едно страхотно стихотворение за това...

# 10
  • Мнения: 9 990
Ма то с едно великденско замитане не става-да изринеш нещо, което се е трупало 20-ина години има-няма... Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 4 423
И аз виждам такива хора, за съжаление са ми близки и има защо да са обезверени.
Как да си дадат ръката тези, които не знаят какво е болка, които не знаят какво е да страдаш... всеки се е затворил в бонбонено розовия си свят и изречението, което му дава сила и хъс е:
Аааааа, това на мен не може да ми се случи!
Виждаме от всякъде подигравателни погледи, шушукат си и гледат да нямат взимане даване, за да не объркат подредения си свят.
Човек пада на улицата - ще минат 200 зяпачи и само един ще се наведе да види дали може да помогне, затворихме се в себе си, уплашихме се да не пострадаме ако помогнем, опаковката ни е лъскава, а от вътре сме гнили, държавата ни е калпава - ние сме калпави, навеждаме се ниско, няма значение на кой - важното е да е достатъчно ниско....
Пенсионерите ни изнемогват ( 80% от тях), пенсиите са им обидно ниски - равни на месечна сметка за парно, но ние си траем, какво ни засяга, още сме на 30....
Детските са 18лв - нищо де, ще ходим на работа, ще се чудим дали детето няма да се разболее в яслата, но няма значение - ще работим....

# 12
  • Мнения: 183
Ма то с едно великденско замитане не става-да изринеш нещо, което се е трупало 20-ина години има-няма... Mr. Green
За жалост!

Тайс да си подадем ръка обикновенните хора,в обикновенният си свят,с обикновенните си проблеми!!!А другите нека ни се смеят,те се смеят защото нямат смелостта да заплачат...демек да видят себе си...

# 13
  • Мнения: 642
... да, но като капак на всичко  държавата ни е наистина гнила... беззаконие, безконтролност...  не ни ли уморяват и депресират именно те и нашето безсилие да се противопоставим?  Елементарен приемер е, че нямаш къде да си запишеш детето на ясла и колкото и бързо да си реагирал си номер сто двайсет и четвърти в една градина, сто и шестнадесети в друга, сто и ...найсти в трета... И примери от ежедневието още "ен"-брой и после защо не се чувстваме щастливи...? Защото количка на Чико, която в Италия струва 75евро в БГ струва 220 лева и пр. и пр.  Confused
Не е пролетна умора, не е!  Tired

# 14
  • Мнения: 183
Преди няколко години за денят на лъжата Слави беше поканил Калоянчев,за да ни разсмее...А той ни разплака!Толкова истини,и толкова болка изказа...А се води първият българин милионер доколкото знам...Защо ли?!

Общи условия

Активация на акаунт