Получих отговор от доц. Конова

  • 7 674
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте момичета!
През октомври бях писала e-mail на доц. Конова, но не получих отговор. Но снощи реших пак да й пиша и за радост тя ми е отговорила веднага.
Ето писмото ми и нейния отговор:

Здравейте Доцент Конова,
 
Казвам се Кремена Кънчева, на 29 г. от гр. Варна. Имам два спонтанни аборта - на 11.09.06 г. в 21 г.с. и на 11.06.07 г. в 10 г.с.
При установяване на първата ми бременност ми бяха открити 2 полипа на шийката на матката. След консултация с трима лекари гинеколози мнението им беше, че тези полипи трябва да бъдат отстранени на този ранен етап, въпреки опасността от спонтанен аборт. В 8 г.с. отстраниха полипите без упойка, след изследването им се установи, че са доброкачествени. След това бременността ми протичаше нормално до 21 г.с. след прокървяване и болезнени контракции последва спонтанен аборт.
При втората бременност ми бяха изписани инжекции прегнил. В 8 г.с. след неясни диагнози от двама лекари (единия видя, другия не видя сърдечна дейност), посетих д-р Давидков и той постави окончателна диагноза missed abrtion. Последваха няколко прегледа при него - вагинална ехография на малък таз - диагноза двурога матка; колпоскопия, цитонамазка. Направих назначени изследвания за хламидии (IgA - отрицателен и IgG - отрицателен), токсоплазмоза (IgM - отрицателен и IgG - отрицателен), цитомегаловирус (IgM - отрицателен и IgG - положителен), HBsAg, листериоза и бруцелоза  - отрицателни, тест за глюкозна толерантност в норма. След като съобщих резултатите на д-р Давидков и тъй като бях обезпокоена от положителното IgG на цитомегаловируса, той ме посъветва да се консултирам с вас.
Според вас какви допълнителни изследвания трябва да направя оттук нататък? Ако направя дистанционно изследване във вашата клиника, мога ли и тук във Варна да получа компетентни препоръки?
 
Предварително ви благодаря за отделеното време и внимание, за да прочете писмото ми!
 
P.S. Бях ви писала през октомври миналата година, но тогава не получих отговор, затова сега отново ви пиша.
 
Кремена Кънчева
гр. Варна, 20.03.08 г.


Здравейте, Кремена,

Според мен, не сте направили едни от най-важните изследвания във Вашия случай.

Препоръчвам:

1/ Дистанционно изследване при нас на:

- антикардиолипин и анти-бета-2-гликопротеин І антитела

- НК клетки

- TSH, TAT, MAT

- генни мутации, асоциирани с тромбофилия.

Дистанционното изследване може да стане чрез директен контакт с наш администратор - 064 804 790 или чрез Варненската лаборатория Надежда.

2/ На базата на готовите резултати, препоръка от моя страна - по email.

3/ На този етап, не познавам специалист във Варна, към когото да Ви насоча за интерпретация на резултатите и схема за терапия.

Поздрави,

Доц. Конова



Може ли да ми кажете нещо повече за тези изследвания, какво точно ще покажат? Някоя от вас правила ли е дистанционно изследване и получихте ли подходящи препоръки от доцентката?
Благодаря предварително за отговорите  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 423
Хубаво отговор си получила но не разбирам какъв е въпроса ти?  Thinking

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Интересува ме какво представляват тези изследвания, така само като понятия не са ми ясни. И евентуално ако има някакви отклонения от съответни референтни стойности, проблем в какво ще покажат те?

# 3
  • Мнения: 2 423
Това са имунологични изследвания от тях зависи много. Направи ги и доц.Конова ще ти даде препоръка след резултатите дано са добри и да няма нужда от това.

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Всички посочени изследвания имат отношение към износването на бременността. Изследва се кръв. Ако има отклонения, ще се вземат мерки при следваща бременност - има препарати, които подпомагат износването на бременността.

Това намерих за тромбофилия: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 530&Itemid=19

Бих потърсила и за останалите, но стана късно...

# 5
  • Мнения: 2 423
Тромбофилия - понякога при завишени антифосфолипидни антитела или генетични изменения (Фактор 5, протромбин, ПАИ 1 Полиморфизъм) плодът бива изхвърлен от организма в съвсем ранна бременност, така че жената може дори да не разбере, че е имало оплождане. А и това са много чести причини за аборт, прееклампсия, недоносени бебета.  Освен това нека добавим и антиспермалните и антиовуларните антитела, ТАТ и МАТ.
Антителата ТАТ и МАТ са резултат от  абнормен имунен отговор, който би могъл да бъде причина за възникване на спонтанни аборти в различен срок на бременността, ранно настъпила прееклампсия или вторичен фосфолипиден синдром, протичащ с различни нарушения в кръвосъсирването. Антителата ТАТ , МАТ и TRAC могат да преминат през плацентата и да въздействат върху феталната щитовидна жлеза. Те биха могли да причинят вроден хипо- или хипертиреоидизъм, който най-често има преходен характер.



# 6
  • Мнения: 7 718
Хехехе, рибата в морето, ти вадиш тиган. Laughing
Направи изследванията, не се притеснявай излишно, както и предварително.
Д-р Конова е добър специалист, при установяване на проблеми ще ти назначи лечение.
Обикновено успешно се преодоляват проблемите и бременността се износва.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Жабче, Maia благодаря ви за разясненията  Hug
Lali за съжаление се научих да разсъждавам предварително върху лошият изход от ситуацията, за да намеря сили да се справя с нея. Задължително ще си направя изследванията при доц. Конова, защото вярвам, че тя е много добър специалист и ще ми помогне.

# 8
  • Мнения: 7 718
Фейвър, да, това е защитна реакция за оцеляване. Съжалявам, че се е наложило да я изградиш. Cry

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мила Кремена.Би трябвало да се радваш,че най-после причината за абортите може би ще бъде открита,а още по-хубавото е че ако има причина,доц.Конова ще ти назначи лечение,благодарение на което ще износиш бременност. Е, понякога лечението е доста скъпо.В моя случай ми е изписан имуновенин който ще вливам до 4тия месец на бременноста и всичо това ще ми струва над 2000 лв.

Общи условия

Активация на акаунт