Как да науча дете на 2.5 години на гърне?

  • 1 837
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Признавам си, че вината е моя, за да стигнем дотук. Просто не положих достатъчно усилия своевременно и все още сме с памперси и нямаме голям напредък с гърнето Sad
Но за да е по-ясна картината ще разкажа как точно се развиха нещата. Значи, когато синът ми беше на 1 г. и 6-7 месеца аз забременях с второ дете, първите месеци имах силно гадене, после пък от 6 месец почнаха подготвителни контракции (всеки ден имах поне 1-2, накрая повече). Второто бебе се роди 2-3 седмици преди термина, бях получила 5 см разкритие и т.н. Не съм стояла по болници през бременността, в къщи си бях, но някак си не я изкарах много леко тази втора бременност, тежеше ми корема и през последните месеци нямах сили просто, чувствах се страшно изтощена, а и тези подготвителни контракции ме притесняваха.

За какво разказвам всичко това - ами просто в тази обстановка нямах сили и да го уча на гърне, пробвах, но от време на време. То само да се наведна и да го обувам и т.н. ми костваше много. Освен това до края цялото домакинство (без пазаруването) и гледането на детето бяха мое задължение.

Мислех като родя, тогава да го уча ...

Сега второто бебе е на 2 месеца, и е крайно време да уча голямото дете - моля майки, които на тази възраст все още са учели децата си да споделят какво са правели. Съжалявам, че се стигна чак дотук, ама ...

Иначе мисля да махна памперса през деня пък каквото ще да става, защото мисля, че за пишото трудно ще се научи, понеже памперса му държи сухо като се изпиша. мисля че ще трябва да се намокри 2-3 пъти и ще се усети. Права ли съм?
иначе знае, че в гърнето се пиша, щото преди къпане е пишал там няколко пъти, и дори напоследък 2 пъти сам го взе преди къпане и си го сложи отпред
 
за акото, не знам как ще стане, знае какво е ако и го казва, но постфактум  Crazy. сочи и на бебето памперсите и пак казва същото

т,.е. имаме някакви наченки

Иначе не съм била права да чакам чак до сега, наистина, щото сега пак същите задължения, и двете деца пак са на моя глава, но пък поне аз физически съм добре.

А бе кофти работа ...

# 1
  • Мнения: 4 451
Здравей! Мисля, че на тази възраст много лесно ще го приучиш. Достатъчно голям е и разбира за какво става дума. Хубаво е времето да се постопли малко, за да можеш и на вън да го извеждаш без памперс. Сваляш памперса (през нощта можеш известно време да ползваш, докато се научи) сутринта и го слагаш на гърнето. После нека си стои с гащички у дома. Подканяй го от време на време. Със сигурност ще има и мокри гащички в началото, но не му се карай в никакъв случай. Просто обяснявай.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Дъщеря ми се научи малко преди стане на 2г и 4 месеца. Пробвах я от време на време да я оставям по гащи, но не искаше да сяда на гърнето  след два дни напикаване си слагах памперса. При нея варианта да усети мокрото не ставаше, защото веднага се събуваше. При поредното оставяне по гащички, тя се напиша веднъж и оттогава си сядаше сама на гърнето, без да ми казва че има пиш. Три дни без аварии, и я пуснах и на ясла без памперс, и там нямаше проблеми, не са ми я връщали напикана. За следобеден сън й слагах един чаршаф за еднократна употреба, ако се напишка да не мокри леглото. Остана само памперса за нощния сън още около 2-3 седмици, но й го слагах като заспи.
При нас това стана януари месец, така че и времето не от значение, все пак си е в къщи на топло.
Според мен не сте закъснели, те сами си показват кога са готови.

# 3
  • Мнения: 9 814
Достатъчно голямо е детето, за да се научи бързо и лесно. Може да му обясниш, че вече е голям и не трябва да ползва памперс. Купи му гащички с хубави картинки или любими анимационни герои като награда, че вече пишка на гърнето, пак с мотива, че такива носят само порасналите момчета. Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 2 498
Малката ми дъщеря се научи на 2г и 2 мес.....стана за един ден....просто я оставих без памперс през деня и като си намокри гащичките 3-4 пъти взе да казва.....
Успех!!!

# 5
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, за вина и дума не може да става. Синът ми още е с памперс и дума не дава да се издума да седне на гърнето  Crazy Просто чакам моментът когато ще е готов и ще стане лесно Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Малката ми дъщеря се научи на 2г и 2 мес.....стана за един ден....просто я оставих без памперс през деня и като си намокри гащичките 3-4 пъти взе да казва.....
Успех!!!

И при нас с баткото стана така, на 2г. и 5м. беше оставих го през деня по гащи и като се намокри му казвах, че другия път трябва да ми каже и да тича към гърнето отне ми точно един ден, на следващия ден тичаше към гърнето като му се пишкаше  Peace

Общи условия

Активация на акаунт