Въпрос относно регистрация на автомобил?

  • 5 172
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте, не знам дали темата е за тук, ако не е, моля да ме извините. Малко ми е объркано, дано някой може да ми помогне. Имам няколко въпроса относно регистрацията на закупен автомобил, който се е сблъсквал с подобно нещо, моля да сподели, та ето го и казуса:
От Германия идва автомобил, с немска регистрация, не е с временни номера, той е регистриран там, който аз ще закупя в БГ. Има си договор за покупко- продажба, както и всички документи, въпросът е как ще стане отрегистрирането на автомобила в Германия, той идва в БГ с редовни номера, и ще трябва ли да се отрегистрира там първо, и после да се регистрира тук? И ако да, то как ще стане транспорта на автомобила до кат, когато го отрегистрираме, че при отрегистриране, ще трябва да върнем всички талони и номерата?

Малко е объркано, в понеделник отивам до КАТ да питам и там, но ако има някой, който може да удари едно рамо, нека сподели Simple Smile че автомобила идва утре, и ми се иска да го регистрирам възможно най-бързо.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 480
.......то как ще стане транспорта на автомобила до кат, когато го отрегистрираме, че при отрегистриране, ще трябва да върнем всички талони и номерата?


Докато идете до КАТ ще се молите да не ви спрат ченгета. Знам, че не е разрешено  движение на автомобил без номера.

# 2
  • Мнения: 653
чакай сега - дай малко повече инфо - тук от автокъща ли го купуваш или ?
кой ще изпълнява ролята на другата страна в договора?
...
транспортът на автомобил без номера и т.н. става единствено с пътна помощ
най-малкото ако те спрат, освен номера, нямаш  и гражданска и т.н.

# 3
  • Мнения: 5 622
Я се обади в КАТ и питай, най-добре...

На всичко отгоре трябва да си сигурна, че автомобилът не е краден, че и това не е изключено, да не дойде до тук и КАТ да ти го конфискуват...

# 4
чакай сега - дай малко повече инфо - тук от автокъща ли го купуваш или ?
кой ще изпълнява ролята на другата страна в договора?
...
транспортът на автомобил без номера и т.н. става единствено с пътна помощ
най-малкото ако те спрат, освен номера, нямаш  и гражданска и т.н.

Давам веднага инфо, колата е купена в Германия от роднини, но аз искам да я купя от тях. Не е крадена колата, защото те си я ползваха известно време, без проблем там са си я карали,  но не е и с временни номера, а с нормална регистрация. Ще ми я докарат тук с немските номера. Идеята е, че когато я купя от тях и я регистрирам, те също ще трябва да я отрегистрират в Германия, а за целта им трябват немските номера и талоните. Та сега се чудим как да стане. В КАТ нямат гише информация, ходих в петък и там казаха, че понеже сме от евросъюза имало някаква услуга КАУФ УНД ТРАГЕН, която от КАТ уведомяват, че колата е пререгистрирана и талоните са унищожени, но пък роднините ми ми казаха, че от Германия пък казали, че тази услуга не била надеждна и я дойдат документите (немските, невалидни вече), я не. Понеделник ще ходя пак да питам, дали има друг начин и дали тази система е наистина ненадеждна? Че не се ли отрегистрира там колата те и дължат данъци, което е гадно.

Ух, знам, че е страшно объркано, в понеделник съм първа писта в КАТ, но ми се ще да имам някакъв поглед над нещата до тогава как би могло да стане.

Благодаря ВИ предварително   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 1 889
   С договора за покупко-продажба(ако е на немски - преведен) и документите на колата отиваш в КАТ и вадиш транзитни номера - валидни са 7 дни. Слагаш транзитните на колата, а старите ги даваш на роднините си. Правиш ГО на колата и вече с транзитните номера отиваш за регистрация в КАТ.  Peace

# 6
   С договора за покупко-продажба(ако е на немски - преведен) и документите на колата отиваш в КАТ и вадиш транзитни номера - валидни са 7 дни. Слагаш транзитните на колата, а старите ги даваш на роднините си. Правиш ГО на колата и вече с транзитните номера отиваш за регистрация в КАТ.  Peace

Много благодаря   bouquet

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 239
Преди две седмици си купихме кола от автокъща. При излизането от автокъщата, мъжът ми го спират полицаите и му пишат два акта-единият,че колата е без номера, другият-колата е без гражданска отговорност. Съветвам те да я извозите до КАТ с платформа. Ние след дъжд качулка така направихме.

Общи условия

Активация на акаунт