за съхранението на храната

  • 1 030
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 556
Днес готвих на малката, но стана в повече. Може ли да затворя в бурканче , за да има за другата седмица? Тя по принцип се храни от детската кухня и й готвя само събота и неделя, но сега като направих много, а и стана много вкусно ми се ще да й оставя и за другата събота или неделя.
----
Май съм объркала мястото на темата. Моля някой от модераторите да я премести ако е така.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Оставяла съм храна до 3 дни в хладилник. Сипвам горещо в бурканчето и го обръщам.
Иначе в подфорума за захранване мамите бяха дали идея да се сложи в пластмасова кутийка и да се съхрани във фризера - писаха, че няма проблем с храната така.

# 2
  • Мнения: 1 212
Не мога да се изкава компететно .. дали е правилно или не е  , но аз лично не практикувам това.
Когато нещо сготвено за детето е особено вкусно, трудоемко  Wink и разбира се в по-големи количества ... държа в хладилник до 2 дни, през което време се консумира ... останалото изяждам аз или изхвърлям  Peace
Не съм сигурна доколко се запазват качествата на продуктите , в предложената от теб алтернатива  Thinking

# 3
  • Мнения: 780
Аз съм замразявала, но вкусът не е както прясно сготвеното.Можеш да сложиш в бурканче и да стерилизираш.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
по-добре го изяжте дружно щом е вкусничко. Wink

# 5
  • Мнения: 2 131
Според мен, не е особено подходящо да оставяш чак за другата седмица. При всички случаи е по-добре детенце да хапва прясно приготвена храна. Не че нещо ще му стане, де... Grinning

# 6
  • Мнения: 9 973
аз не държа повече от 2-3 дни за нас,камо ли за детето Naughty

# 7
  • Мнения: 9 814
Най-добре е да стерилизираш и/ или да сложиш във фризера. Аз никога не го правех макар че, често ми се случваше да готвя повече. Изяждахме го с таткото. Замразявала съм храна за нас, но вкусовите качества определено не са като на прясно сготвена храна.

# 8
  • Мнения: 2 149
аз не държа повече от 2-3 дни за нас,камо ли за детето Naughty
И аз така Laughing

# 9
  • Мнения: 129
Как за другата седмица?  Shocked
Аз за нас с таткото не държа храна повече от 2 дена. Освен това нашата храна дори и да съм я сготвила и да е вкусна и през ум не ми е идвало да я замразя и после да я размразявам и да я ядем с него. Камо ли храна за дете!
Изобщо ти самата би ли яла размразена готвена храна. Аз не  Sick
Сори че съм крайна, ама ние сме привърженици на прясната храна. Синът ми като беше малък ядеше повторно от своята си храна примерно след няколко часа, и това не беше винаги. До тогава я държах в хладилника.
Е цената е, че все се готви в къщи и че кухнята едвам смогвам да я оправя.

# 10
  • Мнения: 7 803
аз за другия ден не оставям храна, камо ли за след седмица  Shocked то пресни гъби ще развъди храната

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
аз за другия ден не оставям храна, камо ли за след седмица  Shocked то пресни гъби ще развъди храната

е няма бе, нали ще е замразена  все как Wink

# 12
  • Мнения: 7 803
аз не видях да е упоменато замразена и ако е така какъв е въпроса  newsm78
пише, че ще я затваря в бурканче, а те не са много практични за замразяване според мен, ама знам ли  Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
Можеш да сложих храната в бурканче и да стерилизираш, но не вярвам да изкара една седмица в хладилника. Аз не бих рискувала. Можеш да сложиш в пластмасова кутия, и във фризера. Но при размразяване понякога храната е малко кофти. Поне при мен винаги се разводнява.

# 14
  • Мнения: 1 586
Може да я замразиш във фризера!

Общи условия

Активация на акаунт