Запек-дали е от АМ

  • 947
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 335
Здравейте. HugИскам да попитам и аз нещо-бебо е на 14дена,яде АМ НАН1 и от няколко дена ака трудно,4увам го как се напьва,а ака сьвсем малки и твьрди акита.Дали е от храната и някой може ли да ме посьветва нещо.Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Не е изключено.
НАН-ът действа запичащо на доста бебета.

# 2
  • Мнения: 4 335
В на4алото му взех Милумил,но той не искаше да го яде.Попитах какво са ни давали в родилния и ми казаха НАН,затова взех именно него,а там нямахме запек.Дали трябва да го сменя Thinking

# 3
  • Мнения: 623
И моя кратък опит с  НАН 1 е същия - запича на "броеница"от малки твърди топчета.И е болезнено за бебето.Посъветвай се с педиатъра .При нас цялата кутия замина в кофата.
Успех! Hug



# 4
  • Мнения: 9 973
при много бебета НАН-а дава такива отклонения Mr. Green
по съвет на педи може после да го смениш

# 5
  • Мнения: 4 335
Току що си напьлнихме памперса Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 211
Включвам се и аз в темичката, тъй като имам същия въпрос... ive7aaa, и ние сме родени на 09 март- честито ти бебче!
От три дена дохранвам чат- пат с Аптамил, но за разлика от преди буба не е акала повече от 30 часа  Confused Милата само се напъва и нервира, но нищо не става....Има ли начин да противодействам на запичащтото свойсто на АМ? Глюкоза  Rolling Eyes ...?

# 7
  • Мнения: 27 524
НАН и Фризолак запичат повечето бебета.

Има ли начин да противодействам на запичащтото свойсто на АМ? Глюкоза  Rolling Eyes ...?

Казано генерално АМ не запича. Някои бебета и някои марки - да. Запичащо свойство на АМ няма.

# 8
  • Мнения: 4 335
Лекарката ми каза да пием по ве4е вода,понеже той не иска да пие.Днеска пак се изака и сякаш ве4е не е толкова запе4ен Laughing

# 9
  • Мнения: 27 524
Лекарката ви греши. Новородените бебета не пият вода.
Синът ми пропи на 8 месеца.
Преди да скочат лично към мен афектираните  Crazy да кажа, че бебетата не може да поемат примерно литър мляко и да се иска от тях да пият към него и вода за денонощието.
Предлагайте, но не насилвайте.  Peace

# 10
  • Мнения: 4 335
Това пьк изобщо не го знаех.Добре де аз сьм сьвсем на4инаеща,но ми казаха,4е след млякото трябвало да пие поне по една гльт4ица вода за да си изплакне усти4ката,защото можело да му станат гьби4ки в устата newsm78

# 11
  • Мнения: 27 524
Малките бебета имат сукателен рефлекс. Който се изразява в свито на фунийка езиче и директно отпращане в гърлото на всичко поето. Няма реална и физическа възможност за изплакване на устичката. Това са недоразуения. И няма нужда от изплакване принципно, така че не се притеснявай. Гъбичките идват рядко и по други причини.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Sunglasses LaughingБлонди, ще мина на здрава дрога ThinkingНе се ли измаряш понякога. newsm78

 Как всички лекари грешат?!Вярно и аз не съм съгласна с някои неща, но казвам, че не съм съгласна и не пиша по 20 постинга в тема с лекции.


   Специално за изплакването не ми го е казвала моята педиатърка, но съм чела, че е желателно.

 Да се пробва, но не да се насилва Wink


 А сега по темата-Нан действаше запичащо на детето ми.След смяната с Аптамил се оправи.Но не веднага като смених млякото, а след 2-3 дни.С всяко едно АМ е нужно да мине време за да свикне с него бебешкият стомах.
 

# 13
  • Мнения: 27 524
1. Не се ли измаряш понякога. newsm78
2. Как всички лекари грешат?!Вярно и аз не съм съгласна с някои неща, но казвам, че не съм съгласна и не пиша по 20 постинга в тема с лекции.
3. Специално за изплакването не ми го е казвала моята педиатърка, но съм чела, че е желателно.

1. Понякога да. Минава.  Simple Smile
2. Някъде да съм казвала подобно нещо?   Stop Обикновено визризам остарялата руско-българка опитно-пробна  и неуспешна школа. Никъде да казвам, че всички лекари грешат. Даже често хваля съвети от тях тук, но виждам, че доста от вас избирателно четат  Wink
3. Аз такова нещо не съм виждала, но не казвам, че е грешно. Просто казвам, че физически е почти невъзможно, както и ненужно  Hug

И 20 постинга не знам да имам в дадена тема  Laughing

# 14
  • Мнения: 31
Здравейте,
АМ често е причина за запек, това ми го каза педиатърката ни и го четох на много места,а и синът ми се позапече откатко минахме на АМ.
Относно водата след хранене също от много източници знам, че е добре да пийва по малко за да си изплакне устичката. За да се предпази от т.нар. млечница (гъбички). Откакто сме на АМ бебо не иска да пие вода след хранене и от вчера се сдобихме с гъбички. След разговор с педиатърката ми каза да го мава с един мехлем. За щастие не са много, но има слуючаи с много болезнени и упорити гъбички, заради които бебето не иска да се храни. Така,че няма да навреди да пийва по глътка две водичка.
А за запека, не се притеснявай оказа се често срещано

Общи условия

Активация на акаунт