какви са разумните граници в продължителността на кърменето?

  • 1 143
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Ами аз май зададох въпроса с името на темата.
Вече наближаваме две годинки - докога е нормално да се кърми?
Първо си мислех - дано да издържа до 1 година
след това - до година и половина най-късно сама ще се откаже
после-толкова е полезно за нея а и за мен е удобно - защо да спираме
сега си представям как си вади учебниците от чантата и аз и предлагам да посуче малко  Grinning

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Май е въпрос на личен избор. И аз вървя по твоя път, но кърменето продължава докато доставя удоволствие и на двете страни.

# 2
  • Мнения: 1 081
Наистина е личен избора, а и природата сама си ги задава тия граници-докато му се суче на човечето и ти даваш-значи продължавате с кърменето:) Може и до първи клас:) Друг е въпроса за собствената ти психологическа бариера(ако имаш такава). Аз например ще се чувствам дискомфортно, ако кърмя след 2 годинки(много много да не приказвам де). Но не от хорска срама или нещо такова, просто мисля, че още малко ще издържа без да изляза сама някъде, без да отида на почивка с мъжа си, такива работи. Но пък ако детето ми много страда, мисля, че ще е разумно и след това да продължа с кърменето, отколкото да го измъчвам.

# 3
  • Мнения: 100
сега си представям как си вади учебниците от чантата и аз и предлагам да посуче малко  Grinning
Joy че какво лошо има, ако и двете се чувствате добре и не ви пречи.
Ако питаш повечето  педиатри до 10 мес. ако питаш баба ми до три год. никакво отбиване.
Според мен всеки преценява според себе си и детето си.
Успех!

# 4
  • Мнения: 6 438
Всичко е въпрос на личен избор и нагласа.
Ако и двете се чувствате добре,не мисля че има основания за отбиване  Peace(дали и на себе си така ще говоря,ако се кърмим на вашата възраст  newsm78).
Ти си решаваш.РАзумните граници плащат данък обществено мнение. Hug

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Второто ми дете се роди в дефект на небцето. Не можеше да се храни, цедях му кърма, даваха му я с тръбичка в стомахчето. Цедих няколко месеца, след 2 беше много намаляла, беше ми много криво, а като го гушках, той искаше да засуква през дрехите, какво нещо е инстинкта...
Понякога сънувам, че имам трето детенце и като ме питат как се казва, отговарям - не знам, ама е здраво и ще го кърмя поне до 2 годинки...

Та, сроковете са си лична работа, няма приемливо-неприемливо...

# 6
  • Мнения: 60
Според мен до 3 годинки ,ако имаш кърма и ако то иска...нз като се замисля вси4ко си зависи до детето,но не и до 1 клас!!!
А предлагала ли си му на детето плодожо мляко има мн хубави на Фибела със сламка,може да му хареса на детето,пробвай! Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 9 973
че защо се плашите от 1 клас?той минава..после идва 2,3...... Joy

# 8
  • Мнения: 4 555
че защо се плашите от 1 клас?той минава..после идва 2,3...... Joy
Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 911
Видах голям зор с прокърмянето - болка, безсъние, подигравки от една акушерка, никой не пожела да ми покаже как да го сложа на гърда (добре че на теореия се бях самообразовала оттук), ижекции... пет дена тормоз и ад...
Когато Влади стана на три месеца се надявах да кърмя поне 6 месеца, сега вече знам, че и до две години ще цокаме, ако си иска, после - не знам.
Самото кърмене както и продължителността му наистина е въпрос на много личен избор. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 467
- докога е нормално да се кърми?

Не се сещам за ненормално кърмене Simple Smile Тъй, че смело и безотговорно кърми. Щом детето цока, значи има още нужда.

# 11
  • Мнения: 700
 чела съм,че според СЗО минималното време,през което може да се извлекат всички ползи от кърменето,е две години,а максималния нормален срок е седем години.Макар,че където седем там и осем Joy
 И аз първо се молех дано да издържа поне до третия месец,после нещата потръгнаха много добре и си казах годинка,после две.Сега и за три,четири си мисля.

# 12
  • Мнения: 875
И аз първо се молех дано да издържа поне до третия месец,после нещата потръгнаха много добре и си казах годинка,после две.Сега и за три,четири си мисля.

и аз така  Peace . въпреки, че 3 - 3,5 е някаква психологическа граница за мен.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 348
Преди да родя нищо не знаех за кърменето и захранването. Мислех, че се кърми до няколко месеца, а след това може само да събираш подигравки. Благодарение на форумките  Hug изпитвам огромно желание да кърмя. Мисля да продължи докато докато малчо иска (защото на мен няма да ми омръзне. Толкова е приятно  Party ) Пък и нали все някой трябва да поддържа темата за номинацията с най-абсурдните реплики свързани с кърменето  hahaha

# 14
  • Мнения: 4 242
Едва ли има граници или по скоро не е редно някой да ти ги поставя.(аз пък най се дразним от границите Joy)  Това си е въпрос на личен избор, възпитание, мироглед, усещане и т.н. Кърмете се на воля щом ви радва!

Общи условия

Активация на акаунт