За прегледа след раждане

  • 1 707
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
Здравейте! Кажете ми, моля, колко време след раждането отидохте на преглед? Изчакахте ли прегледа, за да правите секс? Аз нямам възможност да отида сега, няма на кого да оставя малката...Трябва ли с таткото да продължаваме въздържанието до този преглед. Искам да уточня, че родих преди един месец.

# 1
  • Мнения: 244
zdrawei,
sled kato rodih , sedjah edna sedmiza v bolniza. Predi izpisvaneto mi , znachi e bilo predishniat den, me pregledaha v bolnizata. Sled tova triabvashe da otida sled 3 ili 4 sedmizi. Ne si spomnjam weche no tam njakude beshe.

pozdrawi

# 2
  • Мнения: 1 086
Една седмица след като родих, ми свалиха конците и ме огледаха дали всичко е нормално, но не са ми правили гинекологичен преглед. След това отидох на преглед след 3 месеца.
Относно секса - мисля, че е много индивидуално. Зависи от това как е минало раждането, дали ти самата се чувстваш готова за това и т.н.

# 3
Zdravei,po princip tozi pregled tuk go praviat 6 sedmici sled rajdane,govoria za osnoven pregled na maikata!Otnosno sexsa ,ne6ata sa individualni,no ako vsi4ko e normalno i niama6 nikakvi problemi,sled pregleda mojete da podnovite sexsa,no pak kazvam vsi4ko e strogo individualno!

# 4
Да и аз знам, че след 6 седмици трябва да се отиде на гинекологичен преглед, за да се види дали всичко е наред.
За секса знам, че е препоръчително да е след тези 6 седмици.
Мисля, че този преглед е безплатен и се поема от здравната каса. Поне така ми каза личната ми лекарка! Simple Smile
И аз нямам търпение да отида на този преглед!

# 5
  • Мнения: 170
Привет!
Аз отидох веднага след като ми спря кръвотечението, значи пак около 6 седмици след като родих. А за секса - ами на мен не ми беше приятно по време на кръвотечението да го правя, но след това - защо пък не Grinning Просто ти си преценяваш - но за прегледа определено е добре да идеш по-раничко...

# 6
  • Мнения: 3 478
ами да, не е хубаво да се прави секс докато не спрат лохиите, но мен лично ме болеше докъм два месеца, така че ми беше неприятно, явно съм имала повечко вътрешни рани, но след това всичко е наред

# 7
  • Мнения: 289
Аз родих септември, а на преглед "сколасах" да отида някъде към февруари. Не е много редно, но също нямаше как да оставя бебоча и затова. За секса е почти задължително да изчакаш около месец, а след това - който както Laughing

# 8
  • Мнения: 1 289
Аз отидох на лекар към 1-вия месец след раждането. Тогава ми спряха лохиите. Мисля че това е задължително. Добре е да отидеш, за да си сигурна че всичко след раждането е на ред, особено свиването на матката.

# 9
  • Мнения: 379
докторите съветват да се отиде на преглед след 40 ден и до тогава да нямя полов контакт, все пак организма ти е бил подложен на помени.

# 10
  • Мнения: 124
Аз отидох  около 40-ия ден след раждането, след като ми беше спряло кръвотечението. И добре, че отидох. Оказа се, че при зашиването са ме направили много "тясна", представяте ли си Shocked
Не мога да ви опиша как ме боля, почти второ "дефлориране". Mr. Green

# 11
  • Мнения: 577
И аз отидох веднага щом ми спря кръвотечението и според мен трябва първо да те прегледат и тогава да правите каквото искате,защото трябва да те види дали всичкло е наред

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Свалиха ми конците на 5-ия ден,кървенето спря 5 седмици след раждането.Няколко дни след това отидох на лекар,за да се уверя че всичко е наред.Едва след това подновихме секса.

# 13
  • Мнения: 505
Ние не сме чакали преглед и на 35-40 ден правихме секс. Не преглед отидох чак на 3-я месец,но със сигурност бих те посъветвала да идеш по-скоро за да си спокойна

# 14
  • София
  • Мнения: 985
Мисль че притесненията ти са излишни. Ако ти се чувстваш добре, не виждам какъв е проблема. Аз още не съм отишла на преглед.  Embarassed Embarassed Embarassed Този месец ще станат две години откакто родих.

Общи условия

Активация на акаунт