Отговори
  • Мнения: 91
Моето бебенце го храня в 8-9 ч сутрин, в 12-13 ч наобяда, 4-5 следобед и в 9 вечерта. От два-три дена се опитвам да му спра млякото, което му давам в 11.30-12.30 през нощта, но е трагедия - буди се към 2-3 ч и, докато не се наяде, не престава да плаче.
И тъй като вече кара 9-ти се чудя дали не трябва да му почива коремчето през нощта? Как отказахте децата си от това нощно мляко? То само ли ще престане да проплаква по това време? От колко месеца преминават на 4 хранения дневно?

Защото имам приятелка, при която това продължи до 3 годишна възраст, което май май не е много добре...

# 1
  • Мнения: 95
Не знам дали ще мога да ти помогна,защото моята Бебка не се и усети,че и махам яденето я 00:00ч.Мисля си обаче  че ви е време да го няма това хранене толкова късно.Сигурно ще стне малко бавно и ще се поизмъчите но опитвай.Просто според мен вече му е навик.А и датенце си е човече и в един момент ще спре да се буди защото ще му се спинка.Успех!

# 2
  • Мнения: 46 484
Докато спре да се буди, месеците нямат значение. Всяко дете е различно Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
защо настояваш бебето да стои гладно?моето си яде по 2-3пъти през нощта-не ми тежи
аз съм яла през нощта до 7 клас(добре,че спях в кухнята)

# 4
  • Мнения: 195
детето само ще спре като няма нужда.

# 5
  • Мнения: 491
И аз мисля,че като не е гладно ще спре да се буди.За сега си го храни,то само ще се откаже.

# 6
  • Мнения: 200
Само ще спре да се буди ние от ок месец и половина вече се будим към 5 да яде ,допреди това към 3-4 часа,при условие че си ляга в 23.00часа и пие ок.180мл.мляко.А за четирикратно хранене какво да ти кажа - ядем все още по 6 пъти дневно.
В 5.00 АМ
9.30 овесени ядки или попара
13.00 обяд (пюрета)
17.00 АМ
20.00 Каша или зеленчукова супа
23.00АМ

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също мисля,че детето само ще се окаже  Peace

# 8
  • Мнения: 569
  И ние до скоро си пиехеме по малко мляко в 1-1.30 през ноща. Не съм се опитвала да го спирам , постепенно спря да се буди.
 

# 9
  • Мнения: 2 131
Моят син беше на осем месеца и половина, когато сам отказа нощното хранене. Определено е индивидуално. Ти сама решаваш дали да го отказваш или да го оставиш сам да се откаже. Но тъй като вече е по-големичък, не знам дали ще се залъже с вода или чай.

# 10
  • Мнения: 200
Моето си яде по два пъти през ноща някой път и повече....но се надявам сама да се откаже някой ден Peace

# 11
  • Мнения: 953
Моето че е по-голямо, пак се буди да пие мляко през нощта. гладна ли трябва да я оставя?
Все ще се откаже някой ден.

# 12
  • Мнения: 27 524
Докато само не се откаже. Защо да не е добре да пие през нощта? Няма проблем. Синът ми пи до година и половина, а племенникът ми - до 6  Laughing

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Дъщеря ми имаше нощно хранене до след годинката. Сама се отказа след това.  На мнение съм, че детето само определя тези неща.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Все още (1 г. и 3 м.) яде веднъж нощем. Гладен няма да го държа - той расте интензивно и се развива, лакомията още не му е позната

Общи условия

Активация на акаунт