моля за мнение за обзавеждане от Айко и Вилаз

  • 10 477
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 992
здравейте на всички
предстои ни купуване на апартамент, цялото обзавеждане ще трябва да си купуваме защото сега сме под наем в обзаведен апартамен. Исках да помоля ако сте купували кухня или мека мебел дори и спалня от тези магазини, да ми кажете има ли готови на склад или се поръчват. И колко време трае изработването ако е с поръчка
благодаря на всички предварително за отговорите

# 1
  • Мнения: 3 641
Сигурно ще имам противоречиви мнения, но аз ти препоръчвам Арон.
С Арон и Айко имам професионално взаимоотношения по друга линия и изцяло мога да кажа,че първите коректни, а вторите не

# 2
Здравейте, за другите не знам, но в Айко цари такъв непрофесионализъм, че направо ти се завива свят. Вчера приключих с тях след като преди 2 месеца ми прибраха парите и чак сега, след много нерви и ходене по мъките приключих с тях. Много внимавайте на кой проектант ще попаднете, защото после ще има скубане на коси. Координацията между различните отдели в Аико бих определил така: Нямият, казал на глухия, че видял слепия да чете книга. Ако ви интересуват подробности за Айко, пишете, с удоволствие ще ви отговоря.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 102
Нямам лични наблюдения засега, но сестра ми има прекрасна кухня и хол поръчани от Айко!
Скоро поръчах детска стая от там, дано всичко е наред ! Иначе срока е 35 дни, за кухните май беше повече !
Успех   Peace

# 4
  • MJF
  • Мнения: 8 528
mamamaya , ако прочетеш мненията за тези магазини ще си съставиш мнение.
наличността е относителна величина в който и да е магазин.тези продават а производителя за колко време им доставя желаното пак зависи от много фактори.
ако става въпрос за кв.Люлин гр.София има няколко мебелни магазина в които може да видиш какво има в наличност към момента на купуване-айко,вилаз, до него още един, лабиринт ,зона за дома,арон ,мебелните къщи на бул."Панчо Владигеров" ,до hit  има наш дом, практикер и метро и още сигурно.
в този подфорум сме нищили и магазините и мебелите за дом така че може би няма нужда от нова тема.има библиотека и експертно търсене.
на твоите въпроси всеки ще отговори според личния си опит но какво ще стане ,когато вие купувате е неизвестно.гледам че до тук дори не ти е отговорено за  вилаз магазина Peace Peace Peace Peace

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 19:43 от 6o6ul40

# 5
  • Мнения: 50
Аз лично не съм доволна от Айко, големи мърлячи са, а и стоката не е много качествена. Друг е въпросът, че някои от нещата са на прилични цени. Ако пазаруваш от тях просто трябва да си 100% сигурна, че купуваш това, което виждаш на мострата в магазина, трябва да внимаваш какво ти дават, защото на мен ми се случи като поръчвахме кухня да ми дадат вратичка от друг модел кухня. Като цяло ако се спреш на Айко много внимавай какво купуваш и не им позволявай да ти пробутат боклуци. От друга страна съм много доволна от кухните, които предлагат Айко - "Кармен" и "Тоска", мисля, че са русенски и са много добри, но да поясня, че сами си я сглобявахме(решихме да спестим една солидна сума) и не гарантирам как ще ти я сглобят от Айко. Препоръчвам мебелите, които предлага фирма Platan (http://www.platan.org/), имаме спалня  от тях, а сега ще купувам секция и маса за трапезария. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 300
Все пак Айко са магазин, който предлага стоки на различни производители и такова обобщаване качествено/некачествено не ми се струва уместо. Конкретно кухни съм виждала на Бурлекс, Интериор 46 Русе и полски. Поне тези бяха преди  година.
Дивани имат поне на 4-5 различни фирми.
Имаме оттам спалня, диван и холна секция. Доволна съм от качеството на всичко. Не са закъснявали фрапиращо с доставка, поне не ми е правило впечатление да е било повече от 2-3 дни. Не съм разчитала на консултантите им обаче, винаги съм отивала с готова идея какво точно ми трябва, вкл. размери.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Ние пък сме много доволни от АИКО. Кухнята ни е от там. Сега пак ще поръчваме кухня от там за новия ни дом. И други неща имаме от там и всичко е о`к.
От Арон съм крайно недоволна - спалнята ни и един гардероб са от там и още в самото начало дадоха дефекти и на всичкото отгоре не дойдоха да ги оправят - бяха още в гаранция.

# 8
  • MJF
  • Мнения: 8 528
хм
за магазин критериите са:обслужване на клиентите,срокове.....
гледайте си производителите на покупките.това е различно от магазин.
по магазините се продават почти едни и същи неща.имат каталозите на производителите и така едно и също,освен ако не са директен производител с личен магазин.

# 9
  • Мнения: 363
Аз мога мнение само за Айко да дам...и повече няма да пазарувам там...
Продуктите са ОК, но ако ги имат и ако все пак успееш изтърпиш некоректно отношение и непрофесионализъм...
Детската стая на дъщеря ми я поръчахме от там...много е сладурска, но само, че ни я доставиха с легло без матрак, при условие, че ги поръчахме заедно. Объркали се били, че ги имали на склад. Добре, но си полу4ихме матрака след около месец, при това не този, който поръчахме.
Имахме голямото желание да си поръчаме и диван от там, но се обадиха, че партидата била ...мухлясала #Crazy
Ето я детската:
http://i186.photobucket.com/albums/x61/susikata/Kusta/DSCF9064.jpg
http://i186.photobucket.com/albums/x61/susikata/Kusta/DSCF9065.jpg

# 10
  • MJF
  • Мнения: 8 528
темата за айко е друга Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222577.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283833.0

прочетете въпросите зададени от mamamaya
 Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 363
Хайде да си взема бележка Wink
да ми кажете има ли готови на склад или се поръчват. И колко време трае изработването ако е с поръчка
Айко имат на склад, само, че не винаги са сигурни дали наистина имат на склад, програмата им била нещо..., ...Ако нямат-доставка от 30 до 60 дни, зависи от фирмата.
Ако искаш да поръчаш нещо по-индивидуално, си много ограничен, и за материи и за цялостно изпълнение. Поне в меката мебел.

# 12
Ако някой си търси човек за монтаж на полски, словенски и всякакви видове мебели.
Моля звънете на тел. 0878 84 03 21.

# 13
  • Мнения: 677
Толкова много има изписано по темата "АЙКО".
На пръв поглед всичко изглежда перфектно,докато не ти доставят "стоката"!!! #Crazy
#Crazy

# 14
  • Мнения: 140
Вчера точно в Айко едно човече ни скъса нервите,не знам на какъв принцип си назначават хората.Изпълнявали са ни поръчка,доста голяма преди три години,нямаме никаква забележка.
Знам какво точно искам,как го искам,а ми изгубиха много време докато се обясним,накрая се оказа ,че ново било момчето,ами да го обучат първо и тогава да ги пуснат да дават компетентни мнения!

Общи условия

Активация на акаунт