Не е яла почти нищо

  • 1 573
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 008
Детенцето ми е пипнало някякъв вирус. Повръща и има разстройство.
Днес педиатърката дойде, прегледа я и и изписа лекарства. Цял ден не е повръщала, но сега точно преди лягане повърна и малкото, което беше хапнала, както и лекарствата. Заспа.
Знам, че трябва да и давам течности, за да не се обезводни, но тя отказва да приема каквото и да е. А по принцип пие много. Лекарката каза да не я насилвам, но все пак трябва да яде и пие. Но как?
 Cry

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 22:44 от azsa

# 1
  • Мнения: 553
Колко сте големи?
За яденето- според някои дори е по-добре да не яде като е болна- когато организма е под стрес се повишава риска да се отключи някоя алергия, освен това обработването на хранате всъщност коства доста енергия на организма. Затова прибягва към резервите, чието ползване няма да е толкова енергоемка, точно когато организма има нужда да се мобилизира да се пребори с болестта.
Виж за течностите... при повръщане ако искаш да поема течности буквално на кафени лъжички на малки интервали трябва да й даваш от нещо приятно и леко сладко, да не се усеща като количество. иначе самото пиене провокира ново повръщане..

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 22:15 от oceanid

# 2
  • Мнения: 9 973
 #Cussing outскапани вируси ей,край нямат

# 3
  • Мнения: 1 008
Девет месеца.

# 4
  • Мнения: 1 701
Миналата година минахме през такъв ад!  Sad
Същата работа - повръщане, по 2-3 солетки със зор и никакви течности. Насила й давах вода, чай или лекарство с капкомер или спринцовка.
През 5 мин. й давай течности - може глътки да са, но давай!
Ако е достатъчно голяма, вземете лечебна Хумана.
Стискам палци скоро да се оправи детенцето!  Praynig

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Точно на девет месеца беше и второто ми детенце с подобен вирус.
Два дена не му давах да яде,защото не му беше до ядене от повръщането беше толкова отпаднал имахме и Т обаче.Давах само водичка по малко за да не се обезводни,че беше и лято жеги ужас!След два дена предложих лечебна хумана,беше спрял да повръща тогава започна разстройството.Обаче той изобщо не я хареса и давах попара с обезсолено сирене ,но два дена не беше ял абсолютно нищо.Тогава преди да почне разстройството слагах свещички Вомитусхил за повръщането и сироп Натриев Цитрат.Имаха ефект.Когато спря да повръща замених свещичките с капки.И Ентерол за разстройството.Много са коварни тези стомашни вируси.Оправяйте се бързо. Hug

# 6
  • Мнения: 553
Милото, мънички сте още. Опитай с капкомер по 2-3 капки преварена вода. Може малко подсладена.Важното е да е по по-малко от обичайната й глътка и сигурно в такива дози няма да я дразни.
Ето аз какво знам по въпроса:
 За обезводняване се следи фонтанелата - хлътва трайно ако се обезводни сериозно детето. При хлътнала фонтанела за повече от 6 часа приемат в болница и слагат на системи.
Друг показател за обезводняване е дъх на ацетон от устата и от урината. Следи и тях.
Ако обаче тези неща са ок, не е чак трагично положението

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
 Naughty не, подсладена вода !

# 8
  • Мнения: 2 757
Какви лекарства за вирус ?  ooooh! Тук за всеобщо учудване ако детето не иска да приема течности се препоръчва да се дават дори не толкова здравословни напитки, ако са любими на детето. Вие сте малки разбира се, това важи за деца поне навършили годинка. Не знам загряваш ли и водата, ако не опитай. Ако има температура в един момент много ще ожаднее. Даже тогава и млекце може да мине да и дадеш. Няма да и стане нищо от няколко дни неядене, само да пие за да не се обезводни. Ако е обикновен вирус за 3 дни някъде ще попремине. Прави каквото иска за да и е добре - важно е за да се пребори по-лесно с вируса

# 9
  • Мнения: 1 008
Сега се събуди и и дадох чай от шипка (по съвет на лекарката). Пийна малко и пак заспа.
Имам чувството, че е отслабнала поне с килограм. За първи път виждам болно бебенце. Гледа ме и прави опити да се усмихне, но няма сили.
Дано никое друго бебе или детенце не хване този гаден вирус!
А, иначе температура имаше само през ноща. Сега няма.

# 10
  • Мнения: 553
Гушкай си я колкото можеш повече. Майчината прегръдка също лекува  Hug Hug Hug

Клое, кажи за водата защо не подсладена? Малко леки въглехидрати, ще са й полезни, отделно че така ще е склонно да я приеме. Това че е пила чай от шипки е още по добре от вода.
Стискам палци бързо да се оправите. Hug Hug

# 11
  • Мнения: 1 168
Направо ти се къса сърцето като я гледаш, нали? Иска ти се ти да си болна, не тя! Познато ми е до болка. Виж azsa дъщеря ми като е болна не я насилвам да яде, организма така по-бързо се справя с болестта. Но за течностите бъди по-настоятелна. Дано по-бързо да се оправи малката! Hug

# 12
  • Мнения: 1 008
Благодаря ви за съпричастността и съветите! Hug
Лейди Ди, права си, в момента точно това искам...
Отивам да я гушна. Ще спи при нас, защото повърна в креватчето и матрака е мокър.
Дай Боже утре да пиша за добри новини.

# 13
  • Мнения: 569
  За съжаление и аз имам какво да кажа по въпроса Cry
  От началото на годината 3 пъти се сдобивахме със същия вирус, 2 от които бяхме в болницата на системи...
  Бях се отчаяла , вече не ми стигаха сили да го гледам как се мъчи и става на вейка, а за системите да не говорим...
  Тези вируси са наистина кошмарни за мънички бебчета , обезводняването става толкова бързо и лесно и им взема всичките силички...
   При нас освен всичко друго трябваше и да съм настоятелна  за храненето понеже теглото ни беше много ниско и не можехме да си позволим да загубим много.
  Наблюдавай за признаци на обезводняване , не знам какви лекарства са ви изписали , но важното е първо да се овладее повръщането( за това ни бяха изписали свещички) , а разтройството и вируса сам по себе си отминават постепенно от 3 до 7 дни.
  Желателно е да ви направят изследвания , ако не виждаш подобрение след 3-тия ден , посявка и кръв понеже има и вирус, който е малко по- специфичен- рота вирус и при него се препоръчва интравенозно оводняване.
  Сигурна съм , че при вас ще мине бързо- не се тревожи , успокоителното е , че като оздравее ще и се отвори такъв апетит - организма ще иска да си навакса и ще се възстановите бързо! Успех!

# 14
  • Мнения: 6 438
azsa,ние около празниците прекарахме нещо подобно.
Така се бпх стресирала.Алекс беше с много висока температура..Абе ужасно си беше.
Аз гледах да не се притеснявам много,да съм спокойна ,за да не усеща и той тревогата ми.Пеех му песнички(така не само той,но и аз се успокоявах),гушках го,спеше при мен...
Водичка може да пробваш да и дадеш със спринцовките от сиропите(на мен тази от Нурофена ми е много удобна и я използвам,когато се налага да дам някакво лекарство).
Стискам палци утре всичко да е добре и вече да се възстановява. Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт