компютър и бебе

  • 2 983
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте, мили мами
Имам питане - доколко вредно е облъчването от компютъра за бебето по време на последни месеци от бременността?
В къщи сме с безжичен интернет т.е. всички стаи се облъчват - ами като се роди...ще пречи ли това  на бебето?
Благодаря за мненията ви

# 1
  • Мнения: 9 814
Всяко облъчване по принцип е вредно за бебето. Но аз през цялата бременност  не съм ставала от компа. На малката нищо и няма, освен, че като я сложих в проходилка редовно го включваше или изключваше  Mr. Green
Ето и малко инфо:
http://www.moetobebe.net/-submod=vaprosi&archive=04&mod=archive.htm

# 2
  • Мнения: 1 367
През последния месец на бременността си бях вкъщи и почти не ставах от компютъра.Сега той е една от любимите играчки на сина ми,за всеобщ ужас вкъщи.Не съм прочела линка,който Франческа ти е дала,но личното ми мнение е да не се тревожиш особено много от това.

# 3
  • Мнения: 9 814
През последния месец на бременността си бях вкъщи и почти не ставах от компютъра.Сега той е една от любимите играчки на сина ми,за всеобщ ужас вкъщи.Не съм прочела линка,който Франческа ти е дала,но личното ми мнение е да не се тревожиш особено много от това.

Там пише, че вреда има, но след като половината майки си изкарват прехраната пред компютъра и раждат здрави бебета, не бива да се драматизира. Майка ми ми е разказвала, че на женската консултация преди 27 г. /на толкова съм/ акушерката не е давала на бъдещите майка да гледат телевизия, за да не родят слепи бебета. Shocked

# 4
  • Мнения: 106
Аз след 4 месец на браменноста я прекарах кажи-речи пред компа....
... личното ми мнение е да не се тревожиш особено много от това.
  newsm10

# 5
  • Мнения: 617
Аз цялата си бременност изкарах пред компютъра. Добре си е детето. Според някой умни глави даже телевизора облъчва повече от компютъра.  newsm78

# 6
  • Мнения: 728
Облъчване може да има от монитора, въпреки че новите монитори излъчват само светлина и не се вредни за очите. От интернета облъчване не може да има! И стаите ти ще се "облъчват" независимо имаш ли го нямаш ли го.

# 7
  • Мнения: 9 973
8мес. като бях бременна и 7м. след като родих-компа е в същата стая Whistling

# 8
  • Мнения: 745
Облъчване че има си е така.То и мобилните апарати вредят.Но да спрем да ги използваме ли? Peace

# 9
  • Мнения: 6 713
В къщи сме с безжичен интернет т.е. всички стаи се облъчват - ами като се роди...ще пречи ли това  на бебето?

Моето мнение е, че не вреди. Защото навсякъде има такива лъчения - не можеш да ги спреш да не ти влизат в къщата, те са навсякъде около нас - електромагнитните лъчения.
 Peace

# 10
  • Мнения: 51
И аз съм се питала, но като се замисля колко мами са пред компютъра през цялата бременност и всичко е наред...
Явно това не е решаващ фактор. По-спокойно.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 13:57 от mimi_03

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Всяко облъчване по принцип е вредно за бебето. Но аз през цялата бременност  не съм ставала от компа. На малката нищо и няма..............

 Peace

# 12
  • Мнения: 353
Оф,то по принцип всичко вреди,ако се вслушаме в съветите и в обясненията........трябва да спрем и да дишаме  Joy.От всяко нещо има и полза и вреда,но не се шашкай чак толкова,аз също ще дам пример с бременните майчета,които не стават от компа.Всичко си е Божа работа  Peace

# 13
  • Мнения: 655
Доста е вредно, а като видя някоя от приятелките ми по уебкамерата да ми маха с бебето си в ръце и да ми обяснява как то обичало да стои с нея пред компютъра лошо ми става.

# 14
  • Мнения: 3 216
Майка ми ми е разказвала, че на женската консултация преди 27 г. /на толкова съм/ акушерката не е давала на бъдещите майка да гледат телевизия, за да не родят слепи бебета. Shocked

 Shocked ooooh! Shocked

Общи условия

Активация на акаунт