отлепване на плода в начална бременност

  • 10 595
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 244
здравейте на всички мами,
искам да ви попитам които сте се сблъсквали с този проблем. Мойта етърва е в съвсем начална бременност. Миналта седмица е прокървила малко, беше на лекар и са я вкарали в бониза. Сега е там и и бият едно инжекции.. Казали са че плода е започнал да се отлепва.Сте седи още една седмица и преди изписването ще я гледат на ехограф са да видят дали всичко е наред Кажете моля ви това опасно ли е много, при положение че е на инжекции. Те помагат ли? Има ли възможност да не помогнат и да продължава отлепването на плода ?

благодаря ви предварително

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 22:20 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 394
Цитат на: spaetschen
zdraweite na wsichki mami,
iskam da wi popitam koito ste se sbluskvali s tozi problem. Moita eturwa e v suvsem nachalna bremennost. Minalta sedmiza e prokurvila malko, beshe na lekar i sa ja vkarali v boniza. Sega e tam i i biat edno injekzii.. Kazali sa che ploda e zapochnal da se otlepva.Ste sedi oshte edna sedmiza i predi izpisvaneto shte ja gledat na ehograf sa da vidjat dali wsichko e nared Kajete molia vi tova opasno li e mnogo, pri polojenie che e na injekzii. Te pomagat li? Ima li vuzmojnost da ne pomognat i da produljava otlepvaneto na ploda ?

blagodaria vi predwaritelno


Здравей!

Аз също получих леко отлепване на плодното сакче в началните месеци. Нямах кървене. Изписаха ми някакво лекарство (съжалявам не съм запомнила името), което пих до края на третия месец. До колкото разбрах беше нещо, разработено на хормонална основа. Лекарят ми обясни, че след третия месец организмът ми ще започне да произвежда този хормон в достатъчни количества и плодното сакче ще се прилепи стабилно и няма да има необходимост да продължавам с приема на лекарството. От мен се искаше просто да се пазя от физически натоварвания. Вече съм в 32 г.с. и нямам абсолютно никакви проблеми с бременността си.
Стискам палци!

# 2
  • Мнения: 6 315
Аз прокървих в началото на осма седмица. Искаха да ме приемат в болница в МД, но отказах. После в Шейново ми казаха, че няма смисъл да лежа в болница, защото 1. кървенето спря и 2. би било по-травмиращо. Лежах 2 седмици вкъщи и пих утрогестан и но шпа.

Предполагам, че на етърва ти й бият прогестеронови инжекции за задържане... Дано всичко се размине. На мен лично в Шейново ми казаха, че на този етап от бременността всичко е Божа работа  Sad (колкото и неприятно да звучи) ...

Стискам палци!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Margarita
Аз прокървих в началото на осма седмица. Искаха да ме приемат в болница в МД, но отказах. После в Шейново ми казаха, че няма смисъл да лежа в болница, защото 1. кървенето спря и 2. би било по-травмиращо. Лежах 2 седмици вкъщи и пих утрогестан и но шпа.

Предполагам, че на етърва ти й бият прогестеронови инжекции за задържане... Дано всичко се размине. На мен лично в Шейново ми казаха, че на този етап от бременността всичко е Божа работа  Sad (колкото и неприятно да звучи) ...

Стискам палци!


и при мен беше идентична ситуацията. само че искаха в тина киркова да ме оставят и пих не утрогестон, а дуфастон Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 315
Цитат на: dodo_dodo

и при мен беше идентична ситуацията. само че искаха в тина киркова да ме оставят и пих не утрогестон, а дуфастон Simple Smile


Те и двете са на основата на прогестерон Simple Smile.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Margarita
Цитат на: dodo_dodo

и при мен беше идентична ситуацията. само че искаха в тина киркова да ме оставят и пих не утрогестон, а дуфастон Simple Smile


Те и двете са на основата на прогестерон Simple Smile.


аха Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 694
I az imah karvene i to na dva pati v 4 i 8 no njamah otlepvane pih dufaston i papaverin no mi slagaha i injekcii pregnyl

# 7
  • Мнения: 244
a wsimaneto na tezi hormonali lek. dawat li 100 % zadurjane ili pri wsiaka jena si e individualno (pak da se ima edno na um che moje da padne ploda vupreki  lechenieto)
 


pozdrawi  i da nagushkate bebchetata si sladki

# 8
  • Мнения: 6 315
Цитат на: spaetschen
a wsimaneto na tezi hormonali lek. dawat li 100 % zadurjane ili pri wsiaka jena si e individualno (pak da se ima edno na um che moje da padne ploda vupreki  lechenieto)
 


pozdrawi  i da nagushkate bebchetata si sladki


До колкото знам 100% гаранция няма. Всичко си е индивидуално. Нали знаеш - 2 еднакви бременности няма Simple Smile.

Стискам палци! Да пишеш какво е станало!

Общи условия

Активация на акаунт