Ваксината Инфарникс

  • 1 286
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Другата седмица сме на консултация и изпитвам ужас от мисълта за ваксината ДТК, която се бие в гръбчето. Една мама от форума ме посъветва да потърся в аптеките Инфарникс, която била с по-малки последствия. Моля, ако имате инфо за тази ваксина, а и впечатления от действието й, споделете!

# 1
  • Мнения: 3 932
На нас ваксина в гърба не са ни поставяли досега,а не сме пропускали ваксинация. ДТК ни я поставяха в ръката подкожно, но не сме я купували, осигурява се от ЛЛ.

# 2
  • Мнения: 1 722
Ето повече инфо за ДТК, къде се бие и какви са последствията. В нашата поликлиника това се спазва напълно.
http://www.biberonbg.com/info/vaksini.htm

# 3
  • Мнения: 5 370
Ани,аз лично говорих с педиатъра си и с доцент по вирусология и имунология-НИКОЙ НЕ МЕ Е КАРАЛ ДА КУПУВАМ НИЩО. Станислав понесе идеално стандартната ваксина-без грамче Т,без викове и плач у дома,без зачервяване.Преди да купуваш каквото и да било,се посъветвай с лекари!!! Пред мен беше изразено мнение от лекар,че в случая става въпрос и за малко търгашеска история-защото аз бях готова да дам, ако трябва, и 100 лева,аз питах и настоявах за въпросната ваксина.
Но това си е мое лично мнение-успех!Вакисната наистина се бие в ръчичката.

# 4
  • Мнения: 3 932
Странични последствия и при нас нямаше. Поинтересувай се по-подробно, защото както казва Coeur, и според мен става въпрос за предимно търговски номера.

# 5
  • София
  • Мнения: 679
На нас вече ни поставиха две ваксини Инфанрикс. Разбира се по мое желание и по препоръка на лекари. И двамата с таткото сме с алергии и ни я препоръчаха като по добра в нашия случай. Другото което ме подтикна към този избор беше как я биха стандартната в гръбчето на едно бебенце.
Понесе много добре ваксината и нямаше никаква температура.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И ние я ползваме - много съм доволна,никакви реакции (температури,зачервяване или оток на мястото) нямаше.Прави се мускулно в крачето.
И за никаква пазарна политика не става въпрос.ДТК,която се прави в поликлиниката,съдържа цели коклюшни клетки,заради които всъщност се понася по-тежко и повечето деца вдигат температура и има едни или други странични реакции.В Инфанрикса няма цели коклюшни клетки,а само определени части от вируса - затова се казва ацелуларна ваксина.И съответно по тази причина страничните ефекти са много редуцирани.Това са разликите между двете ваксини.

# 7
  • Мнения: 2 807
Ани,
ваксината за която питаш е "по-лекият" вариант на иначе стандартната и поемаща се от здравната каса Дифтерия, Тетанус, Коклюш - просто е без клетъчна компонента и затова се понася по-добре, по-леко...
Добре е да се прави при деца с алергии, или склонни да развият такава.
При баткото например правихме "обикновените" си ДТК, но 2 дни преди това пиеше по 2 капки (май толкова бяха) Fenistil - проблеми не е имал - нито раздразнение, нито зачервяване, да не говорим пък за температура или нещо друго.
При малката сега, т.к. е предразположена към алергия заради "чувствителния" ни батко Wink педиатърката ни се чудеше дали да й вземем от "специалната", но реши , че ще направи от нормалната ДТК - каза, че имунитета е по-силен, когато има поне една ваксина с клетъчна компонента.
Не съм й давала Fenistil капки, но я понесе добре.
Наблюдавай за зачервяване на мястото, температура, обриви - ако има нещо, ще се появи до към 3-4 ден най-късно.

Иначе знам, че всяка следваща ДТК се понася по-тежко от детенце, така че ако си решила да купуваш  Инфанрикс-а, нека да е за някоя следваща реимунизация.
Ако вие с таткото не сте алергични и детенце досега не е имало проблеми, не се притеснявай - няма нужда фа купуваш  Инфанрикс.

# 8
  • Мнения: 523
Спокойно;) И аз много се страхувах, преди 2 дни ни биха първата ДТК, понесе я доста добре, без температура и т.н. е, има малко зачервяване, но не е страшно.  Защо биене в грабнака, на Дани му я биха на ръчичката.
Но все пак благодаря за информациата пусната тук за Инфанрикс-а... аз съм с алергии и ще се кунсултирам с педито, дали не е по-добре по-лекия вариант, за да го предпазля от алергии...
Вземи панадол за бебета за всеки случай. Както и ако има зачервена реакция, можеш да наложиш компресче с риванол, или мед или 50 на 50 вода и спирт:) поне така ме съветваха мен:) аз дадох само 1 път панадол, при положение, че дани не дигна температура, реших да не го тъпча с лекарства.

# 9
  • Мнения: 2 807
Цитат на: beti_bratanova
Както и ако има зачервена реакция, можеш да наложиш компресче с риванол, или мед или 50 на 50 вода и спирт:) поне така ме съветваха мен:)


За меда, не съм сигурна дали може да алергизира само от допир с кожата, но спирт - не, може направо да изгори ръчичката на детенце.

Риванол и аз слагах веднъж, но друи мами са ми казвали, че пак се зачервява мястото, доти и с такъв компрес.
А ако решиш да слагаш памуче с риванол, приготви и някаква нелюбима дрешка, т.к. цапа и след изпиране си остава така.

Общи условия

Активация на акаунт