Жалба

  • 1 591
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 364
Здравейте!
Имам един въпрос. Съседът, чиято тераса е до нашата, си монтира климатик и оттогава за нас настъпи ад  #Cussing out Шумът е ужасен, по цяла нощ дрънчи, а терасата ни е на спалнята и както се сещате сънят ни е вече мисия невъзможна. Мъжът ми говори с комшията и той каза, че ще вземе мерки. Това беше лятото - досега нищо не е направил. Явно климатикът не е в ред и трябва да се ремонтира, но на него не му пука. Затова реших да подам жалба, но не знам къде   newsm78 Бихте ли ми помагнали с информация? Предварително благодаря  bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля , че в общината трябва да се подаде жалба.

# 2
  • Мнения: 953
Смени си дограмата, направи си изолация, няма решение на проблема Sad

# 3
# 4
  • Мнения: 2 821
Ние имаме такъв проблем. Лошо е монтирана тръбичката за оттичане на водата. При добро желание фирмата, която е монтирала климатика може да отведе тръбичката в друга посока. Вярно е, че дограмата решава проблема.
Нашият покрив, върху който капе е от поликарбон. Сещате се какъв шум се създава. Ние сме на първи етаж, а съседа на пети.
Не чакай на благоразположението на съседа.
Едва ли общината ще разреши спора.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 364
Благодаря за съветите. Живеем на петия етаж, климатикът се чува долу на двора  Shocked Всички съседи, чиито тераси са в близост до злополучната тераса с климатика, си мълчат и търпят. Реших, че трябва да се вземат някакви мерки. Не чакам на благоразположението на съседа, все пак климатикът е в неговия дом и не мога да му вкарам майстори да отстранят проблема. Мъжът ми му каза какво може да направи, но нищо не последва. Затова ще подам жалба, ако и това не подейства... съседът най-вероятно ще ме запомни!

# 6
  • Мнения: 553
преди да подаваш някакава жалба някъде- се консултирай с адвокат
а както си намислила съседа да те запомни... хич н ти трябва ти да си единствната от която има черно на бяло жалба.

опитай да издириш сервиза и вносителя на марката климатик на съседа, има технологични изисквания за техниката включително за шума. тях ако заплашиш че заради климатика на съседа ще поискаш проверка /май от РИОКОС- нивото на шума си е екологичен проблем/ дали изобщо тази марка и модел климатици са в норма... и че ще сезираш и комисията за защита на потребителя за проверка за некачествена стока...

току виж се разтичали да му поправят климатика на твоя съсед...

# 7
  • Мнения: 329
Мисля, че oceanidмного компетентно и изчерпателно те е посъветвала. Шумът може да е от модела, но има норми на допустимост, защото това вреди на здравето, да оставим нервите.....Търси тези организации, общината според мен е последната инстанция, след като другите се произнесат, искай входящи номера и писмен отговор, за да има какво да приложиш. Успех! А за замерване на шума, при това не ти е необходим достъп в съседа.

# 8
  • Мнения: 108
Най-добре се консултирай с адвокат. В  Закона за собствеността ,а и в ПУРНЕС към него е определено,че външните стени са обща част, от което следва,че за да си монтира климатика трябва да иска разрешение от всички съсобственици.Има съдебна практика по този казус, но само толкова знам.Успех в борбата с недобросъвестните граждани!

# 9
  • Мнения: 553
да ни е честито- това си е постижение и напредък. полицаят съставил акт на младежа при второто си в 4 сутринта идване, за нарушаване на обществения ред, казал че ще му наложат глоба с НП

# 10
Здравейте !

Този линк може да ви помогне.

www.bez-6um.hit.bg

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 364
Благодаря ви много, милички!  Hug
Сега обмислям как точно да процедирам, за да нещата се оправят без излишни ексцесии. Дано до лятото проблемът се реши, че тогава напрвао ще е нетърпимо, а както виждам имам право да търся по законен ред разрешение на ситуацията. Ще пиша какъв е резултатът.

Общи условия

Активация на акаунт