Отговори
  • Мнения: 192
Момичета, помагайте със съвети и собствения си опит, моля ви!
Историята ми е следната - синът ми е на 6 месеца, захраних го на 5 месеца, дотогава беше само на кърма. От средата на януари по лицето му - на скулите, около устата, по гушката и челцето се появиха остовчета от пъпки, грапави,но не сърбят. На кожен лекар ходихме - каза, че е себореен дерматит. МАзахме с каквото каза, но изчезват замалко, и пак се появяват. Вече започвам да мисля,че е алергия към нещо, което аз му предавам с кърмата. НА своя глава реших да мина на диета -  за 2 седмици да изключа всички млечни и шоколадови продукти. Остава ми да пия вода, да ям месо и зеленчуци. Ще лиша организма си от белтъчини, защото и варива не мога да ям - синът ми има колики от тях. Това как ще се отрази на кърмата ми - като количество и състав....не е ли по-добре през тези 2 седмици да му давам АМ и да се цедя, за да не ми спре кърмата? Ами ако се окаже, че има АБКМ? В какво се изразява тя - като обрив ли е или с повръщане? Вече си мисля, че му правя лоша услуга като кърмя - ами ако аз съм виновна през цялото това време?
b]

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Неспирай да го кърмиш.  Naughty
Обрива по вероятно е от храна с която си го захранила.
А имате ли домашен любимец? Много често децата получават обриви от тях.

# 2
  • Мнения: 192
никакви любимци нямаме....когато го захраних, обривът вече се беше появил преди около месец Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 8 242
И ние си го имахме тоз обрив .. до към 7-8 месец. После изчезна както се беше появил  Crazy С нищо не съм мазала, водих го на хомеопат и мисля, че това е, което много помогна  Peace

# 4
  • Мнения: 192
И ние си го имахме тоз обрив .. до към 7-8 месец. После изчезна както се беше появил  Crazy С нищо не съм мазала, водих го на хомеопат и мисля, че това е, което много помогна  Peace
моля те, кажи какво каза/направи хомеопатът, за да срявня - утре и аз съм на хомеопат, там ми е надеждата Praynig

# 5
  • Мнения: 8 242
Какво направи, в смисъл  newsm78
Първото ни посещение беше интервю около час някъде.. Пита всичко, което се сетиш - от зачеването и бременността, до раждането и бебето - характера му, какво обича, какво яде, как спи.. ВСИЧКО което може и не може да ти дейде на ум..
После ни даде шишенце с хомеопатично лекарство на капки, тя го приготви..
Почти от раждането му се лекуваме изключително с хомеопатия и съм много доволна.

# 6
  • Мнения: 2 829
Polina_T, най-доброто нещо, което можеш да направиш за дете с алергия е да го кърмиш! Алтернативата на кърмата е Фризопеп или друго хидролизирано мляко, в което със сигурност липсват повече елементи отколкото в твоята кърма.

# 7
  • Мнения: 415
...
НА своя глава реших да мина на диета -  за 2 седмици да изключа всички млечни и шоколадови продукти. Остава ми да пия вода, да ям месо и зеленчуци. Ще лиша организма си от белтъчини, защото и варива не мога да ям - синът ми има колики от тях.
...

Полина, само да разсея една заблуда - ако продължаваш да ядеш месо няма да лишиш организма си от белтъчини.

Общи условия

Активация на акаунт