На море в Турция - all inclusive

  • 200 735
  • 657
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Тази година решихме цялата компания да отидем на море в Турция. По скоро ме интересува да ми препоръчате курорт от общо спряганите Бодрум, Анталия, Кушадасъ и Мармарис. Къде се предлагат повече удобства и забавления - да има какво да се разгледа в близост, дали става за шопинг и т.н. Как са плажовете и в близост ли са от хотелите, въпреки, че имат и басейн. Ще се радвам тези, които сте ходили на почивка в Турция да споделите мнения.   Hug
  grinning039

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 22:55 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 6 559
ще получиш около 1000 различни мнения. а и не вярвам 1 човек да е обиколил всички курорти и да направи сравнителна таблица.
има 2 варианта :
1. пускаш търсачката - има около 50 теми за Турция
2. ровиш в сайтовете на турист. агенции и си харесваш хотел
Та то част от тръпката на почивката е ровенето, избирането, проучването ... поне за мен е така.

# 2
  • Мнения: X
ще получиш около 1000 различни мнения. а и не вярвам 1 човек да е обиколил всички курорти и да направи сравнителна таблица.
има 2 варианта :
1. пускаш търсачката - има около 50 теми за Турция
2. ровиш в сайтовете на турист. агенции и си харесваш хотел
Та то част от тръпката на почивката е ровенето, избирането, проучването ... поне за мен е така.


Ще се радвам ако получа толкова много мнения, за мен това също е вид проучване. Трудно ми е да избера курорта, после е ясно, че ще има търсене на хотел и тн. Но е добре да получа отговори, кой, къде и как е изкарал, особено ако никога не сме били там на море.  Peace

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 22:54 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 2 936
2006г., бяхме в Анталия ...хотела Кервансарай,за мен Турция е идеалната почивка в пълният смисъл на думата  Grinning плажовете -за разстояние...не мога да преценя, но те всички хотели са на една линия...
за развлечения в хотела - имаше някакви там ,смешници ,които те карат сутрин ако искаш де,да правиш гимнастика-на тревата,във басейна,игри- хвърляха лъжици в басейна да се вадят-голям смях,но пък на някои явно и беше забавно да участват  Laughing вечери в амфитеатъра-които ние избягвахме Simple Smile тенискорт,
към самата почивка имаше -посещаване на делфинариум,разходка в града Анталия-обикаляне по магазини ..сами ,а с екскурзовода- кожен център и златарски,а също и една турска вечер-с техни национални танци.
абе с две думи това което за другите посетители беше забавно и интересно,за нас определено  ooooh!

друго за плажа-поне в този хотел беше така...вместо чадъри имаше едни навеси,които пазят сянка,а пък другото е ,че водата е доста солена ,а след 12ч. просто на плажа не се издържа от горещина...

ето няколко снимки ,едната е на съседният хотел http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=16424&AlbumId=113682

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 23:28 от kamelia77

# 4
  • София
  • Мнения: 346
Ние за първи път ще сме на море в Турция и избрах "Kustur club" в Кушадасъ,след като прочетох,че е подходящ за семейства с деца!Дано не сбъркам!Още не сме направили резервацията и ще следя темата!

# 5
  • Мнения: X
kamelia77, мерси за отговора, точно такива мнения търсех, всеки да сподели как е било, в кой курорт и тн.  Hug
Радвам се, ако темата е в помощ и на други.  Peace

# 6
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Кушадасъ, Мармарис - по-евтино, по-скромно, сергийки и магазинчета в непосредствена близост до хотелите

Бодрум - скъпо, без особено покритие, лош плаж

Анталия - включваща Алания, Сиде, Кемер, Белек, Манавгат, самата Анталия... много топло и готино, огромни комплекси, разбира се по-скъпо, но си заслужава парите. All inclusive на изключително ниво.

И в трите посочени области има хитови хотели. Зависи в какъв ценови диапазон ще се насочиш. Първо избери курорт, после колко зведи - 3 , или 4-5 и ще ти дадем конкретни препоръки.

За първи път в Турция , Кушадасъ е добър нескъп избор  Peace
Ако търсиш лукс - Анталия, но там си приготви поне по 700 евро на човек , юли-август, за 5 звезди.

# 7
  • Мнения: X
Ние сме голяма компания, около 15-20 човека и мислим да ходим в началото на септември. Прекалено е горещо другите месеци.
Хотела предпочитаме да е 4-5 звезди. Но Анталия ще отпадне щом е толкова скъпо, по скоро търсим нещо от типа на 400-500 евро на човек най-много.
Значи като гледам вариантите за нас са Кушадасъ или Мармарис.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 12:23 от Анонимен

# 8
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Еми за голяма компания - Кущур клуб  или хотел Сурмели в Кушадасъ, или Пинета в Мармарис.

Това ти препоръчвам.

# 9
  • Мнения: 265
Ние сме били в анталия-в "long beach resort"-5 *.много сме доволни от всичко.препоръчвам алания.

# 10
  • Мнения: 3 695
Ние сме били в анталия-в "long beach resort"-5 *.много сме доволни от всичко.препоръчвам алания.
и на мен ми хареса хотела на офертата, но се чудя дали 7 дни ще са малко за почивка  Thinking

# 11
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Ние сме били в анталия-в "long beach resort"-5 *.много сме доволни от всичко.препоръчвам алания.
и на мен ми хареса хотела на офертата, но се чудя дали 7 дни ще са малко за почивка  Thinking

За този хотел питай Bastet/ако не бъркам/, май не беше във възторг  Tired

Аз съм го виждала... кофтито е, че плажът е разделен от хотела от основния път.
Иначе плажа изглеждаше голям и хубав, но май от хотела нямаше много доволни.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 610
Родителите ми ходиха миналото лято в Гранд ефе-Кушадасъ.Синът ми е във възторг,а казаха,че и за бебета са били подсигурени всички условия-столчета за хранене,за повиване,гледачки.Плажът е на три стъпала от басеина,но е доста каменист и ще са необходими затворени обувки(джапанки)за влизане във водата.Извън хотела било скъпичко,но самата почивка им струваше 500лв за двама души+дете(6г),без транспорта защото ходиха със собственХраната била обилна и хубава,щом злоядото ме дете е яло с кеф Laughing.Става дума за края на юни,но и за септември би трябвало да са подобни цените.Ето е самия хотел:http://www.grandefe.com/

# 13
  • Мнения: 3 695
благодаря ти   мона лиза   bouquet
колко по лесно ми е да си направя страхотна почивка благодарение на вас Laughing

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ако в тази голяма компания няма малки деца и ако изберете вариант Кушадасъ или Мармарис, не виждам особен смисъл да сте на all inclusive. За мен това е излишно.
Особено ако искате и да обиколите забележителностите.

В района на Анталия също има изгодни хотели на прилична цена, особено през септември.
400-500 евро на човек за Кушадасъ си е цифра. За тези пари и в Анталия ще намерите оферти.

Общи условия

Активация на акаунт