Помогнете бебка е болна вече почти месец?

  • 1 437
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
С първата болест(разстройство, повръщане, Т) ни се размина без антибиотика, но 5 дни по-късно отново се разболя (много висока Т)
Бебка пи 5 дни Аугментин (разтворим като сиропче), но чак на петия ден прочетох че трябвало да се съхранява в хладилник.  Embarassed Много лошо ли съм направила. Сега, днес на 5тия ден има нови симптоми хрема и й сълзи окото.  Cry

Утре ще се обадя на лекарката, но тази нощ вече не мога да си намеря място. Изтощена съм, объркана, уморена, виновна  Tired  За пръв път, но толкова дълъг пръв път боледува  Sad

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не мисля,че е толкова фатално.че не е бил в хладилник АБ.Занапред да знаеш че всички разтворими АБ,сиропи и капки се държат в хладилник.За оченцето трябва да се прегледа да не е конюктивит.И не разбирам защо се чувстваш виновна,разболяват се децата.Чакай да тръгне на ясла,тогава ще видиш какво е болест,след болест.

# 2
  • Мнения: 1 044
Горкото дете! Не си виновна за нищо, просто децата боледуват независимо от нашите грижи и внимание. И ние така боледуваме - като влезем в серия и няма излизане! Преди да тръгне на детска градина обикновено есен - зима преболедуваше почти една след друга две -три инфекции и после край-чак другата есен! А сега, откакто е по-контактен, положението е направо страшно. Серията ни започна през декември и още не е свършила! От две седмици е на градина, но е със запушен нос и хърка от 3 дни, т. е. очаквам включване с нов вирус! А те край нямат! #Crazy С нетърпение чакам да порастне и закрепне...
 

# 3
  • Мнения: 7 201
Горкото дете! Не си виновна за нищо, просто децата боледуват независимо от нашите грижи и внимание.
Именно.Едни дечица са по-податливи от други!Няма място за вина. PeaceСкорошно оздравяване ви желая!  bouquet
ПП:Не е фатално,че АБ не е бил в хладилник+това все още е хладно и не мисля,че нещо му е имало. PeaceНо занапред да си знаеш. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 984
С първата болест(разстройство, повръщане, Т) ни се размина без антибиотика, но 5 дни по-късно отново се разболя (много висока Т)
Бебка пи 5 дни Аугментин (разтворим като сиропче), но чак на петия ден прочетох че трябвало да се съхранява в хладилник.  Embarassed Много лошо ли съм направила. Сега, днес на 5тия ден има нови симптоми хрема и й сълзи окото.  Cry

Утре ще се обадя на лекарката, но тази нощ вече не мога да си намеря място. Изтощена съм, объркана, уморена, виновна  Tired  За пръв път, но толкова дълъг пръв път боледува  Sad

5 дни антибиотик? ще повтори... хремата лекувате ли?

# 5
  • Мнения: 516
Tonev за пореден път е прав Wink АБ се пие минимум 7 дни, дори 10 за някои групи. Пили сме 8 пъти за една година и никога по малко от седмица. Когато хремата не се издърпва (с помпичка) води до отит, синузит  или конюктивит (мнение на лекар- УНГ). Затова старателно и промивай нослето с физ. р-р(колкото и да и е неприятно) и после издърпвай секрета. Какви Капки ще ти каже лекар.
Скорошно оздравяване!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Egisihora не се обвинявай. Не си обърнала внимание на това, че аБ се държи в хладилник. Ами първо дете ти е като гледам, сега се учиш . И аз не знаех , че АБ се държат в хладилник до 1 годинка на дъщеря ми. И аз АБ не го бях сложила в хладилник Embarassed Но по късно се научих на много неща, особено като тръгна на градина.

# 7
  • Мнения: 5 577
 Embarassed никога не съм държала аб в хладилник, и винаги е помагал.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Мило мамче,не се обвинявай за нищо.Пишеш,че сълзи окото на детенце.Поискай от лекарката си да вземе секрет на детенцето от гърлото.мисля,че щом бие АБ трябваше да има подобрение досега.мисля,че на АБ нищо му няма независимо че не си държала в хладилник.

# 9
  • Мнения: 526
Мило момиче не се притеснявай, ние бяхме така вдигаме Т пием АБ пък след края на приема пак вдигаме Т и ни тече окото, оказа се алергичен ринит и просто АБ не е бил подходящ. Не си виновна ти, сега е студено а моя малчуган не обича студените сиропи. кураж още много препятствия ни очакват докато децата порастат, моята майка казва че така ние ще разберем че сме майки.

# 10
  • Мнения: 350
Благодаря ви момичета,

Оченце спря да сълзи, доки каза, че е възможна реакция от АБ (slava73 е права спомена нещо за алергичен ринит) и няма да и слагаме нищо, хремичка почти премина, слегах й физиологичен разтвор и 2 пъти Виброцил. Сега още не смея да й покажа носа навън, че преди 2 седмци така стана. Днес и дадох вит С (последната ампула)

Някой знае ли кога отново ще има ампули в аптеките?  newsm78

# 11
  • Мнения: 526
можеш да и стриеш 1 витамин С и да го сложиш в лъжичка с вода

# 12
  • Мнения: 1 984
Благодаря ви момичета,

Оченце спря да сълзи, доки каза, че е възможна реакция от АБ (slava73 е права спомена нещо за алергичен ринит) и няма да и слагаме нищо, хремичка почти премина, слегах й физиологичен разтвор и 2 пъти Виброцил. Сега още не смея да й покажа носа навън, че преди 2 седмци така стана. Днес и дадох вит С (последната ампула)

Някой знае ли кога отново ще има ампули в аптеките?  newsm78
тук си има...

# 13
  • Мнения: 164
От личен опит казвам ,че при нас нещата се развиха даже по -зле ,след този вирус. Няма да изпадам в подробности ,но питай лекарката какво да му давате за възстановяване на чревната флора. При нас един месец ми се видя като цяла година боледуване.5 АБ, болници , пикочна инфекция , усложнения и всичко започна от този вирус. Давах 3 месеца почти АФА - разновидност на зел енергия/това ми предписаха/ , до тогава имахме основно хрема -неспираща и с нищо не повлияваща/след периода на АБ-ците/.В крайна сметка се оправихме, но аз бях тотално изтощтена, всичко трая близо 6 месеца.

# 14
  • Мнения: 224
С първата болест(разстройство, повръщане, Т) ни се размина без антибиотика, но 5 дни по-късно отново се разболя (много висока Т)
Бебка пи 5 дни Аугментин (разтворим като сиропче), но чак на петия ден прочетох че трябвало да се съхранява в хладилник.  Embarassed Много лошо ли съм направила. Сега, днес на 5тия ден има нови симптоми хрема и й сълзи окото.  Cry

Утре ще се обадя на лекарката, но тази нощ вече не мога да си намеря място. Изтощена съм, объркана, уморена, виновна  Tired  За пръв път, но толкова дълъг пръв път боледува  Sad


И друг път да знаеш мила,че антибиотик се дава в зависимост от коя група е минимум 7 или 10 дена и винаги,ако има хрема се използват и капки за нос,които се редуват с физиологичния разтвор и витамин C по 1 ампула сутрин.Ако антибиотика е силен за по сигурно се дава и противоалергичен сироп от рода на Перитола например.Скорошно оздравяване на малката кукличка.

Общи условия

Активация на акаунт